Kolizja w Zarębie

  • 17.09.2018, 12:45 (aktualizacja 19.09.2018, 15:16)
  • red.
Kolizja w Zarębie

Podziel się:

Oceń:

Dziś około 8. na ul. Szkolnej w Zarębie doszło do wydawać by się mogło niegroźnej kolizji. W efekcie jedno z aut zostało rozbite, a kierująca nim kobieta została przewieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Szkolnej i Brzechwy w Zarębie. Kobieta jadąca Skodą wyjeżdżając z ul. Jana Brzechwy nie zachowała należytej uwagi i uderzyła z boku w tył jadącego w stronę szkoły Nissana Primera. Mimo że prędkości nie były duże, Nissan wybity z toru jazdy niemal od razu uderzył w drzewo, rozbijając o nie cały przód. Kierująca Nissanem w wyniku uderzenia straciła na chwilę przytomność, dlatego przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zdecydował o przewiezieniu jej do lubańskiego szpitala na szczegółowe badania.

Jak nam wyjaśniała sprawczyni kolizji, nie widziała nadjeżdżającego z prawej strony samochodu. - Zawsze w tym miejscu zwracam szczególną uwagę, bo często rodzice odwożący dzieci do szkoły wyjeżdżają z lewej, a tu jest ograniczona widoczność. Nie wiem jak to się stało, że nie zobaczyłam auta nadjeżdżającego z prawej. - usłyszeliśmy od roztrzęsionej kobiety.

Sytuacja może wydawać się o tyle dziwna, że z prawej strony kierującej Skodą nic nie ograniczało widoczności. Tu jednak potwierdza się zasada, że do wypadków często dochodzi w miejscach, gdzie wydawać by się mogło są dobre warunki na drodze. Wówczas jesteśmy mniej uważni, co skutkuje takimi właśnie zdarzeniami.

red.

Zdjęcia (6)


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.09.2018, 09:55
Trzeba zadac podstawowe pytanie czy ta droga do przedszkola została prawnie i legalnie wybudowana
Mama
Mama 18.09.2018, 09:44
Zastanówcie się co piszecie w kolizi wzieły udział mama 2 dzieci i babcia maluchów
To nie sa zadne ameby pustaki i nieodpowiedzialne baby tylko sa to kobiety które obie popełniły błędy
Widoczność w tym miejscu jest mocno ograniczona a lokalne władze ani myślą postawić lusterko dodatkowo kumulacja pijazdów jako ze do przedszkola i szkoły dzieci dojerzdzają na tą samą godzine.
Dla wszystkich hejterów polecam odwiedzic ul szkolną i brzechwy o godz 745/755

Widz
Widz 18.09.2018, 09:52
Do mamy :blad to popełniła tylko i wylacznie pani ze skody a widocznosc byla nieograniczona jak by pani wyjeżdżając z przedszkola spojrzala w prawo to do wypadku by nie doszlo jak trzeba być nieodpowiedzialnym zeby nara9zyc na niebezpieczenstwo wlasne dziecko i kierujaca pirmiery
Greg
Greg 17.09.2018, 20:42
Ej,ale to pierwsze zdjęcie jest z innego zdarzenia.Znowu kolejna wpadka portalu.Lenistwo,rutyna,niekompetencja???
DRACO
DRACO 18.09.2018, 09:45
Wszystkie zdięcia są z tej kolizji
Sade
Sade 18.09.2018, 08:55
Hehehe eLenistwo.pl
Łysy
Łysy 17.09.2018, 15:38
Do tego co tam jak widać niewiele wie:
Lat temu kilkanaście jechałem z kolegą na studia i mieliśmy mówić szumnie wypadek. Ruszamy ze świateł, prędkość może 15/h i trzeba nagle hamować. Zimna jak zwykle zaskoczyła drogowców, śnieg na drodze a my uderzamy w tył corsy. Musieliśmy z kolegą wysiadać przez tylne drzwi bo piękna mazda 323 wyglądała jak hybryda z przystankiem pks. Nam nic się nie stało a wg tego jak wyglądała mazda powinniśmy być zbierani z jezdni przez trzy dni. Można się zastanawiać dlaczego zginął mój kolega z podwórka który uderzył w drzewo a jego samochód wygladał na ledwo draśnięty?.
Siła pędu Almery,połączona z jej siłą odśrodkową którą zafundowała pani od skody, plus nieruchoma przeszkoda w postaci drzewa i już mamy kobietę w szpitalu..
Teraz widzisz że niewiele wiesz?
Co ja tam wiem :)
Co ja tam wiem :) 17.09.2018, 15:05
Sądząc z komentarzy ryzyko śmierci było wielkie a skoro tak, Pani poszkodowana musiała dobrze [email protected]ć. Primera ledwo draśnięta a wbita w drzewo porządnie. Dziwne bo przecież tam jest szkoła dzieci itd... Jak to było? Nie sądźcie a nie będziecie sądzeni?
Swiadek zdarzenia
Swiadek zdarzenia 17.09.2018, 17:08
Do co ja tam wiem:
Pani poszkodowana musiała dobrze [email protected]ć. Primera ledwo draśnięta a wbita w drzewo porządnie.  Nie jechala szybko jak twierdzisz jechala powoli przyspieszyla w momencie jak zobaczyla ze Pani wyjezdza i nie patrzy w prawo i przyspieszyła bo myślała ze uniknie wypadku a prawo fizyki zrobilo swoje ale co ty tam wiesz
Boo
Boo 17.09.2018, 15:14
No tak winna z primiery bo trzeba Pania wybronic ktora nie przestrzega przepisow fakt jest faktem Pani wymusila i spowodowala kolizje i tyle w temacie
Łysy
Łysy 17.09.2018, 14:40
Di pani Marii:
A pani to niby wróżka, czy lekarz ze szpitala że wie że nic się nie stało?
Wymysły o szminkach i telefonach? Pierwsze bardzo, przykład z mojego doświadczenia. Kilka lat temu rano jadąc zgubi pracy zatrzymałem na drodze samochód ponieważ wszyscy zaczęli hamować. Droga międzymiastowa, więc czekamy. Patrzę w lustro wsteczne jak nie jedzie a [email protected] na mnie samochód który prowadzi malująca się kobieta.r tyle tylko zauważyłem bo zacząłem uciekać na drugi pas jezdni. Siła uderzenia w auto przede mną które stało była tak duża, że między przodem mojego samochodu a tyłem tej idiotki ktora sie tapetowała zmieściły by się jeszcze dwa auta.
Więc pani Mario pani sie lepiej nie odzywa jak ma pani pierniczyć głupoty...
Q13
Q13 17.09.2018, 14:36
Ja dodam jeszcze tak na koniec ...
Droga Pani sprawczyni , następnym razem nalegam spojrzeć w obie strony ,bo właśnie w tym czasie może przebiegać czy znajdować się w tym feralnym miejscu Pani dziecko!

Albo inna mama ze swoją pociechą ,która odprowadza swoje dzieciątko do placówki dydaktyczno-wychowawczej!

Tłuków na ul nie brakuje!
A jak widać , przydałby się Pani wtórny kurs nauki jazdy !!!

Życzę duuużo refleksji na najbliższy czas
A jeśli ma pani sumienie ,to się zatrzymać na chwilę !
Wypada i zastanowić się nad tym do czego się przyłożyło ,co zrobiło i pomyśleć co by było gdyby!!!

Maria
Maria 17.09.2018, 14:29
Bez przesady, przecież nikt specjalnie nie powoduje kolizji. Po co te wymysły o szminkach i telefonach? Dzięki Bogu nic poważniejszego się nie stało
mieszkaniec Lubania
mieszkaniec Lubania 17.09.2018, 19:25
To wcale nie wymysły o szminkach, 30-ci lat temu jadąc Polonezem przez Poznań zatrzymało mnie czerwone światło, patrzę we wsteczne lusterko i widzę jak kobieta się maluje w Opel Corsa, przydzwoniła we mnie i zawiesiła się na moim haku holowniczym /myślałem, że ją przyciągnę do Lubania/ potrzeba było interwencji przechodniów, żeby panienkę zdjąć z mojego sztywnego bolca.
ZawszeDziewica
ZawszeDziewica 17.09.2018, 19:04
O Boże! Znów dzięki Bogu!
Q13
Q13 17.09.2018, 14:42
A skąd niby Ty Marysiu to możesz wiedzieć?!
Nie wiesz co się dzieje z poszkodowana co ona czuje co dzieje się w jej głowie ?
Oczywiście stałoby się ,jakby jej nogi zmiażdżyło czy zginęłaby na miejscu , a wtedy byłoby za późno! Nie uważasz?
Więc lepiej dziś nad tym dyskutować aniżeli po tym jakby doszło do tragedii!

A skoro taka to mądra jesteś ,to zadaj sobie sama pytanie , co Ty mogłabyś czuć w takiej sytuacji?!
Wyszła byś z samochodu i co dalej?
Nie no spoko ,przecież nic się nie stało mam to kompletnie w duup... ,Że mogłam zginąć właśnie przed chwilą przez czyjąś głupotę!

Sorry ale jesteś strasznie małostkowa
Ale mimo tego nie życzę Ci abyś musiała się znaleźć w takich okolicznościach!
Kierowca
Kierowca 17.09.2018, 14:38
Nic powaznego dobre sobie baba jezdzi jak by sama na drodze byla i nic sie nie stalo jak by ta kobieta zginęła tez by Pani powiedziala ze sie nic nie stalo . Jak by to Pani rodzinie sie stalo to pewnie co innego by Pani mowila . Nie pochwalajmy takich zachowan to jest droga uczęszczana przez dzieci i to jest sjrajna nieodpowiedzialnosc tej Pani
Kierowca
Kierowca 17.09.2018, 14:20
Wstala pojechala i balaganu narobila Pani bo nie spojrzala w druga strone
Łysy
Łysy 17.09.2018, 14:12
Dodam Jeszce że milicja powinna sprawdzić czy się nie walają w skodzie kosmetyki, co mogło by wysunąć wniosek że zamiast uważać na drodze pani od skody tapetowała facjatę, oraz czy nie było połączenia telefonicznego z numeru pani od skody, lub czy bite pisała wiadomości..
Do pani od skody lub jej rodziny: pani na mszę da żeby Pani od Almery nic się nie stało, a potem wyciągnie pani zaskórniaki i odkupi uszkodzone auto oraz kupi nowe dla poszkodowanej..
Herakliusz
Herakliusz 17.09.2018, 19:08
... a to takie czasy nastały, że wystarczy dać na msze? Szamani Kościoła rzymsko-pedofilskiego nabrali już takiej mocy i takich wpływów na niebiańskich salonach?
Boo
Boo 17.09.2018, 14:05
Jade sobie autkiem i niech sie inni martwia bo mnie przepisy i rozwaga nie dotyczy
Łysy
Łysy 17.09.2018, 13:32
Tak to jest jak rozespana ameba wsiada rano w auto.. Teraz pomijając aspekt zdrowotny, ta osoba powinna odkupić id poszkodowanej rozbite auto i kupić nowe
Q13
Q13 17.09.2018, 13:23
Cyt..
#Zawsze w tym miejscu zwracam szczególną uwagę, bo często rodzice odwożący dzieci do szkoły wyjeżdżają z lewej, a tu jest ograniczona widoczność#
Kierująca Nissanem jechała z prawej , więc wypadałoby spojrzeć i w prawo a nie tylko w lewo, tym bardziej,że w prawo widoczność jest nieograniczona!

Głupota i nieostrożność, mogło dojść do tragedii!!!!
Widz
Widz 17.09.2018, 13:20
Jak mozna bylo nie widziec jak nic tej Pani nie ograniczalo widoczności po prostu Pani sobie pojechala nie patrzac w prawo bo to jest nie mozliwe nie zauwazyc4
Q13
Q13 17.09.2018, 13:27
Dokładnie, po prostu wyjechała na pałę ,w ogóle nie patrząc w prawo!

Pozostałe