Absolutorium dla Zarządu Powiatu

  • 01.07.2022, 07:18 (aktualizacja 01.07.2022, 07:21)
  • Powiat Lubań
Absolutorium dla Zarządu Powiatu Powiat Lubań

Podziel się:

Oceń:

Zarząd Powiatu Lubańskiego otrzymał od radnych powiatu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2021.

Przy podsumowaniu roku poprzedniego Starosta zwrócił uwagę na inwestycje drogowe, realizacje wielu projektów, również tych dotyczących bezpieczeństwa mieszkańców oraz dobre wyniki w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych.

Radni swoją decyzję podjęli po przedstawieniu informacji o podstawowych wskaźnikach wykonania powiatowego planu finansowego za miniony rok, przedstawieniu pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu.

Zanim jednak doszło do głosowania nad absolutorium, samorządowcy procedowali nad raportem o stanie Powiatu Lubańskiego, sprawozdaniem finansowym, sprawozdaniem z wykonania budżetu powiatu, informacją o stanie mienia Powiatu Lubańskiego za 2021 rok.

W zaprezentowanym Raporcie przedstawione zostały kluczowe zadania realizowane przez Zarząd w 2021 roku w obszarach, za które powiat jest odpowiedzialny na mocy ustaw i rozporządzeń. Raport obejmował podsumowanie działalności Zarządu Powiatu w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii oraz uchwał Rady Powiatu Lubańskiego.

Bardzo serdecznie dziękuje za zaufanie i docenienie działań Zarządu Powiatu Lubańskiego. Uzyskanie takich wyników było możliwe dzięki pracy Zarządu, Rady Powiatu Lubańskiego, pracowników Starostwa Powiatowego w Lubaniu, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, placówek oświatowych, służb oraz podmiotów z sektora organizacji pozarządowych. Ze względu na pandemię w ostatnim roku mierzyliśmy się z dużymi wyzwaniami, był to trudny czas dla nas wszystkich i odcisnął się piętnem we wszystkich sferach funkcjonowania starostwa oraz jednostek jemu podległych. Osiągnięcie wymiernych rezultatów działania w ubiegłym roku było możliwe dzięki Waszemu zaangażowaniu oraz bardzo dobrej współpracy. I na koniec chciałbym życzyć Państwu,  sobie oraz wszystkim mieszkańcom naszego powiatu nadal tak zgodnej współpracy – podsumował starosta Walery Czarnecki.

Powiat Lubań

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec lubania
Mieszkaniec lubania 02.07.2022, 11:02
Przyjdą posiedzą pogadają i kasa co miesiąc wpływa na konta
Jan_Kanty
Jan_Kanty 01.07.2022, 18:39
Burmistrz absolutorium, Waleryjan z Zarządem również... Jaja jak birety. Komu i na co ten medialny cyrk? Do roboty a nie urządzanie Skalmierskich seansów!
RM
RM 01.07.2022, 16:33
W jakim celu ten cyrk z absolutorium? Zwykłe ściemniające dyskusje.
Jarek
Jarek 01.07.2022, 11:10
Może w następnym roku Zarząd Powiatu pochyli się nad tą sprawą?Na włodarzy i samorząd Olszyny od lat nie można liczyć: https://interwencja.polsatnews…
hans
hans 04.07.2022, 09:03
Ciekawe że urzędnicy nie odpowiadają karnie kiedy ich decyzje sprowadzają na mieszkańców nieszczęście .

Pozostałe