Siekierczyn. Zajęcia dla dzieci i młodzieży

  • 17.04.2022, 12:50 (aktualizacja 17.04.2022, 12:54)
  • red.
Siekierczyn. Zajęcia dla dzieci i młodzieży pixabay

Podziel się:

Oceń:

Od maja w Siekierczynie zacznie działać Placówka Wsparcia Dziennego. Dzieci i młodzież znajdą tam nie tylko pomoc w nauce czy zajęcia sportowe, będą mogły też rozwijać zainteresowania i konstruktywnie spędzać czas.

W maju dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Siekierczyn otworzy swoje drzwi Placówka Wsparcia Dziennego w Siekierczynie.

Również w maju ruszą zapisy na zajęcia do Placówki. Zapraszamy do wspólnego oraz kreatywnego spędzania czasu dzieci i młodzież w wieku od 7-15 lat.

Placówka Wsparcia Dziennego w Siekierczynie będzie funkcjonować w formie świetlicy opiekuńczo – wychowawczej i wspierać rodziny poprzez objęcie ich pociech dzienną opieką i wychowaniem. Ponadto Placówka zapewni pomoc w nauce, organizację czasu wolnego, zabawę, zajęcia sportowe, rozwój zainteresowań, a w miarę potrzeb, również dożywianie.

Placówka Wsparcia Dziennego będzie mieścić się w Gminnym Ośrodku  Kultury i  Sportu w Siekierczynie - Siekierczyn Nr 1, a jej filie: w Auli Środowiskowej w Zarębie ul. Jana Pawła II Nr 4 i Świetlicy Opiekuńczo – Wychowawczej w Rudzicy - Rudzica Nr 135.

Nadrzędnym aspektem pracy Placówki będzie aktywne wspomaganie rozwoju, rozwijanie zainteresowań poznawczych, umiejętności orientacji w otaczającej rzeczywistości i pobudzanie postawy twórczego reagowania na zachodzące w niej zmiany.

W Placówce będą prowadzone programy profilaktyczne. Zadbamy również o konstruktywne spędzanie czasu wolnego.

Zapisy odbywać się będą u wychowawców w maju, w godzinach funkcjonowania  świetlic.

 

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe