Olszyna. Fotoradar pracuje na DK30

  • 13.01.2022, 11:44 (aktualizacja 13.01.2022, 13:03)
  • red.
Olszyna. Fotoradar pracuje na DK30

Podziel się:

Oceń:

Kierowcy poruszający się drogą krajową nr 30 przez Olszynę ostrzegają, że przy drodze stoi zaparkowane auto GITD, w którym zamontowany jest fotoradar.

Od 1 stycznia zmienił się taryfikator mandatów za wykroczenia drogowe więc większość kierowców natychmiast się dostosowała i zmieniła nawyki na drodze. Tych, którzy tego nie zrobili wyłuskuje dziś od rana fotoradar zamontowany w aucie Nadzoru Technicznego Głównego Inspektora Transportu Drogowego, które ustawione jest na DK 30 w Olszynie.

Kierowcy podnoszą, że kontrola fotoradarem powinna być poprzedzona odpowiednim znakiem o tym informującym, wynika to z rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 17 czerwca 2011 r. w sprawie warunków lokalizacji, sposobu oznakowania i dokonywania pomiarów przez urządzenia rejestrujące.

Wynika to z faktu, że kontrola fotoradarem powinna być narzędziem prewencyjnym, a nie maszynką do zarabiania pieniędzy. Dokładnie tak jak przed laty fotoradary traktowały gminy przez teren których przebiegały ruchliwe drogi.

Okazuje się jednak, że kontrola mobilnym urządzeniem jest z tego wyłączona, bowiem przepis dotyczy jedynie masztów stacjonarnych.

Stacjonarne urządzenia rejestrujące dokonujące pomiaru prędkości poprzedza się każdorazowo znakiem drogowym D-51, określonym w przepisach o znakach i sygnałach drogowych - rozdział 3 par. 5 w/w rozporządzenia.

Tak więc noga z gazu i rozglądajcie się za żółtym Peugeotem stojącym przy drodze.

loadingŁaduję odtwarzacz...

red.

Zdjęcia (3)


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jaa
Jaa 14.01.2022, 20:28
Oczywiście kolor dobrany zeby bylo go z daleka widac bez sensu hahaha
Kuna
Kuna 14.01.2022, 11:39
Jaki problem zawsze można koktajla mu zrobić
jan
jan 14.01.2022, 10:44
Bezpieczeństwo, zgoda. Ale dlaczego brak sensownej analizy organizacji ruchu. Przykład droga Leśna-Lubań , 13 km drogi to teren zabudowany. Było ograniczenie 70- było ok dla wszystkich - jest 50 km jest niczym nie uzasadnione ograniczenie .Każdy jedzie i się w.....a., nieopatrznie popełni błąd i nowy taryfikator zadziała . 7 przejazdów kolejowych , 50 na godzinę - dla kierujących udręka , dla służb mundurowych eldorado i premie za skuteczność
Maria
Maria 14.01.2022, 10:24
A może usunąć Kodeks Drogowy, żadnych zasad i reguł? Pomyślcie! a może zbyt dużo wymagam.
Jeżeli komuś tak bardzo przeszkadza nasz porządek na drogach to na Zakaukazie.Nikt tu nikogo nie trzyma na siłę.
hans
hans 14.01.2022, 14:29
Kodeks drogowy czy dymanie kierowców bo to różnica.
!!! YebaćPIS !!!
!!! YebaćPIS !!! 14.01.2022, 06:15
No jasne. Troska o bezpieczeństwo. Droga prosta jak na pasie startowym, chodniki po obu stronach, znaki przed każdym wjazdem na główną, oznakowane miejsce przejścia dla pieszych. No ale tu musi być ograniczenie do 50 km/h, bo na czymś trzeba żerować. Nieoznakowane radiowozy i w drogę. To jest prawdziwe eldorado. Szerokości!
Maryjan
Maryjan 14.01.2022, 05:17
Jeszxze poprosimy kamery przy sygnalizacji na skrzyżowaniach w lubaniu bo buractwo kolorów nie rozróżnia
Adolf
Adolf 14.01.2022, 01:17
Piniondze I Piniondze tylko. Naje... Tych maszynek do wyciągania hajsu a drogi dalej dziurawe. Polactwo cebulactwo. Już jak w germani się robi. Tam to chociaż drogi są zrobione. A u nas złodziejstwo na każdym kroku.
***** *** i PO
***** *** i PO 13.01.2022, 21:29
Nie mam nic przeciwko karaniu piratów ale proszę zobaczyć w taryfikator że nawet nieznacznie przekroczenie jest już 200zl co może zdażyć się każdemu i takie nieznaczne przekroczenia najczęściej są ujawniane.. zamiast iść po kieszeni, najzwyczajniej mogli by zabierać prawko za przekroczenie 40 np 3 miesiące, 50 na rok , 80 na dwa lata lub więcej. Konfiskata pojazdu na kiszt właściciela na parking na czas zakazu.
Taryfikator zrobiony przemyślanie aby pod pretekstem walki z piratami wydoić tych spokojniejszych kierowców którzy mają na wasze socjalne dochód przynieść.
fwerdejk
fwerdejk 13.01.2022, 18:53
Bardzo dobrze bo niektórym się w głowach poprzewracało za bardzo .
Zdun kamil
Zdun kamil 13.01.2022, 22:42
idź dziadku do kościółka lepiej bo powodujecie tylko tworzenie się korków. Tak to jest jak się ma 60+ lat albo prawo jazdy z chipsów
wiochal
wiochal 14.01.2022, 10:06
"Zdun kamil" syneczku mam 62 lata i od 40 lat jestem kierowcą zawodowym, przejechałem ponad 2 mln. km. ale takiego buractwa, które stwarzają tacy jak ty w tym kraju to nie widziałem. Nie my "dziadki" tylko wy młodzi zdobywacie prawo jazdy z chipsów i powodujecie najwięcej wypadków i zagrożeń na drogach. Proszę poczytać sobie statystyki policyjne.
OcoKaman
OcoKaman 13.01.2022, 17:46
....nie rozumiem tych słów oburzenia.....proszę jeździć zgodnie z przepisami to nie będziecie mieli problemów......tak to już niestety jest , że Polak musi mieć jakiś bat nad sobą, bo inaczej jest ,, róbta co chceta " i potem skrobią ludzi z asfaltu........
Jarosław
Jarosław 13.01.2022, 15:40
Pan siedzi, a autko pyrka i to jest dozwolone !!! Bo przecież webasto nie posiada.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.01.2022, 14:55
Proszę w imieniu mieszkańców Koscielnikow wysłać zaproszenie dla tego żółtego peugeota. Bo tu w dalszym ciągu większość kierowców nie wie co znaczy znak D42 i B20.
nk
nk 13.01.2022, 14:32
Tak samo jak policjant stoi z ,,suszarką" nie musi być poprzedzony znakiem
ILI
ILI 13.01.2022, 13:53
Czyli jak rozumiem, ten radar może być celowany w metalowe bariery ?
O no to fajnie.
Kieriwca mercedesa
Kieriwca mercedesa 13.01.2022, 12:55
No dobra dobra na nie których tak trzeba, a co z dyrektorem klamczuszkiem od drog publicznych za te klamstwa ze piaskarki wyjeżdżały i odśnieżały a bylo zupelnie inaczej..... PRACUJE PINOKIO JESZCZE???
😂😂😂
😂😂😂 13.01.2022, 12:22
Chcieli Polski Ład to mają
panjapa
panjapa 13.01.2022, 15:24
Zrób sobie tomografię głowy, jeżeli coś tam w niej jest to dbaj o to. Przyda się żebyś nie zapomniał zdjąć spodni gdy będziesz siadał na kiblu.
Ktoś!!!
Ktoś!!! 15.01.2022, 12:46
Dobrze radzisz, bo ZNASZ TO Z WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA :-)

Pozostałe