Od kilku dni ukrywali się w okolicznych lasach. Zatrzymano 14 cudzoziemców

  • 25.11.2021, 15:50 (aktualizacja 25.11.2021, 17:22)
  • red./ SG/KWP
Od kilku dni ukrywali się w okolicznych lasach. Zatrzymano 14 cudzoziemców

Podziel się:

Oceń:

W środę zgorzeleccy policjanci, SG i SOK prowadziły poszukiwania grupy cudzoziemców, która od kilku dni ukrywała się w okolicznych lasach. Ostatecznie zatrzymano kilkanaście osób pochodzących z krajów bliskiego wschodu.

W poszukiwaniach brali udział zgorzeleccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Straż Ochrony Kolei. Poszukiwana grupa od kilku dni tułała się po okolicznych lasach, szukając możliwości przejścia na niemiecką stronę granicy. Gdy grupa zorientowała się, że została odkryta część osób usiłowało uciec, chowając się po zaroślach. W rezultacie zatrzymano 14 cudzoziemców pochodzących z krajów Bliskiego Wchodu. Wszyscy zostali przewiezieni do placówki Straży Granicznej i przebadani przez lekarza. Ich stan został określony jako dobry, niewymagający hospitalizacji.

Zatrzymani nie posiadali przy sobie dokumentów, na podstawie których można by było jednoznacznie stwierdzić ich tożsamość i obywatelstwo. 10 cudzoziemców oświadczyło, że są obywatelami Iraku, 4 kolejnych deklarowało irańskie obywatelstwo. Podczas rozmów z udziałem tłumacza funkcjonariuszom udało się ustalić, że najstarszy z nich ma 31 lat, natomiast najmłodszy 19. Wszyscy deklarowali chęć dotarcia do Niemiec. - czytamy w komunikacie służb.

Z uwagi na to, iż żaden z zatrzymanych cudzoziemców nie chciał złożyć wniosku o ochronę międzynarodową na terytorium Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej wszczęli postępowania administracyjne, na podstawie których zobowiązani zostaną do opuszczenia Polski. Ponadto potwierdzana jest obecnie prawdziwość danych personalnych zatrzymanych osób.

red./ SG/KWP

Zdjęcia (3)

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kaśka
Kaśka 25.11.2021, 22:52
Kurde szatan Baska ich przyjmie, ona ma dobre serducho
Majordonus
Majordonus 25.11.2021, 20:21
Bunt w ośrodku dla uchodźców! Blisko 100-osobowa grupa mężczyzn zachowuje się agresywnie w ośrodku dla cudzoziemców w Wędrzynie - przekazała rzecznika Straży Granicznej por. Anna Michalska. Agresorzy zaczęli szarpać i niszczyć ogrodzenie, wybito szyby. Jak dowiedział się Polsat News, do utrzymania spokoju w ośrodku zmobilizowano kilkudziesięciu policjantów.
==================
"Wpuść kurę na grzędę, ona: wyżej siędę". "Zziębniętych ogrzejcie" - ogrzali, "głodnych nakarmcie" - nakarmili, "spragnionych napójcie" - napoili...a potem trzeba było wezwać policję i inne siłowe służby bo "bliźni" którym międzyczasie mocno zwiędłe różki stwardniały - mając świadomość że nie są u siebie - poczuli się w sobie...
========================
Wyp...lic czem prędzej niech wracają na pustynię skąd przybyli. Może znajdą nowego Mojżesza co ich poprowadzi do ziemi obiecanej.
Krzyżowiec_Pana
Krzyżowiec_Pana 27.11.2021, 11:37
No masz całkowitą rację! Jak oni sobie wyobrażają pielgrzymować z Europy do tej swojej Mekki aby oddawać cześć temu swojemu Allachowi? Chyba że tacy to wyznawcy tego ich jedynego i sprawiedliwego.
Wyp...lić na zbita twarz. Tam ich miejsce gdzie ich Allach osadził.
Lukazenko
Lukazenko 25.11.2021, 18:15
To oni atakują naszych żołnierzy powinni być traktowani jak bandyci
xyz
xyz 25.11.2021, 21:18
I po to pokonali taki szmat drogi oraz ciągneli ze sobą żony i dzieci, by sobie porzucać kamieniami w naszych pograniczników? Serio uważasz, że robią to z własnej woli? Na wigilię nie zapomnisz zostawić na stole wolnego miejsca, ale tylko dla Polaka, i koniecznie praktykującego katolika?
Lukaszenko
Lukaszenko 26.11.2021, 19:39
Niestety nie jestem katolikiem ,ale nie obrażam ich wiary i szanuję ich obyczaje i tradycję nie tak jak ty różowy tęczowy obrońco i jeżeli obrona granicy przed bandytami nic cię nie obchodzi oddaj obywatelstwo i wyprowadź się na Białoruś i tam możesz opluwać katolików
Katiusza
Katiusza 29.11.2021, 18:44
A co to katolicy to jakaś ekstra rasa, naród wybrany? Mam respekt a w wielu przypadkach szacunek dla wierzących – oczywiście poza ogłupiającą ich szamanerią - ale nie mam respektu dla ich wierzeń. Religia, wczoraj wygoniona przez drzwi ... dzisiaj usiłuje wcisnąć się przez okna do naszych szkół, zamiast chemii proponuje alchemie w ramach transsubstancjacji, zamiast filozofii urojone myślenie magiczne, zamiast historii usakralnioną mitologię, zamiast astronomii niebiańską astrologię, zamiast biologii i medycyny cuda, anioły i duchy święte, zamiast archeologii teologie zamiast matematyki, fizyki, genetyki lotów na Marsa i księżyc .. religia proponuje .... Biblie. Religia, aby istnieć potrzebuje posłusznych ignorantów, otumanionych dewotów oraz ciemnotę intelektualną.
AAAAAAAAAA
AAAAAAAAAA 26.11.2021, 13:31
Jakie żony i dzieci? przecież pisze w artykule jak byk że same młode chłopy.
xyz
xyz 26.11.2021, 21:29
Ktoś wyźej wspominał o rzucaniu kamieniami w naszych pograniczników, więc odnosił się do tego co dzieje się na wschodniej granicy i w nawiązaniu do tego, co się tam dzieje, odpowiadałem mu.
Lukaszenko
Lukaszenko 27.11.2021, 10:43
Jak ci ich tak szkoda to przyjmij ich do siebie a ja chcę aby w Polsce było bezpiecznie a nie różowo i przestań pisać o świętach wolnym miejscu przy stole powiększ tyko propagandę gebelsa
Gramma
Gramma 26.11.2021, 09:48
Z tym wolnym miejscem jest problem od wieków, a szczególnie wobec innowierców. Albowiem ich bóg - niby ten sam co katolików, ale obchodzi swoje urodziny - mimo że istniał od zawsze, to jednak się narodził - ale w innym czasie. Ich latem a ten nasz, czyli katolicki zimą. Oni pielgrzymują do Mekki - a nasi gdzie chcą. Oni biesiadują w kucki i jedzą paluchami z jednej miski a u nas przy stole i przyrządami do jedzenia. Dlatego to wolne miejsce jest tylko dla naszych, ale najlepiej jakby się we wigilije nie szlajali jacyś w potrzebie i dali święty spokój.
xyz
xyz 26.11.2021, 13:27
I w taki oto sposób religia tak ryje mózg większości wyznawców, tak że dla nich bliźnim jest wyłącznie współwyznawca. I co z tego, że jedzą paluchami z jednej miski? Za to katolikowi wolno jeść brudnym i zasyfionym, bo w przeciwieństwie do nich koran swoim wyznawcom nakazuje zachowanie czystości także ciała (i tylko jakiś ultrakatolik musiał wpaść na potoczne nazywanie ich brudasami). Gdyby w czasie II wojny światowej oni podchodzili tak samo do sprawy uchodźców, jak teraz arcykatoliccy Polacy, Anders nie miał by z kogo stworzyć tam armii, gdyby Iran nie przyjął 120 tys. polskich uchodźców.
Życzę za miesiąc pogodnych i ludycznie bajkowych rozmyślań w wierze o, podobno, boskiej rodzinie, uchodzącej przed prześladowaniami, choć pewnie najważniejsze i tak będzie to, jak drogi prezent znajdziesz pod choinką.
Lukaszenko
Lukaszenko 27.11.2021, 15:30
Co ma religia do obrony granic trolu Łukaszenki podumaj co się czepiasz katolików
xyz
xyz 28.11.2021, 12:08
Chyba ci się obrona granic z ich ochroną pomyliła. Czy tam stoją jakieś wojska, które chcą wejść na nasze terytorium? Jak na razie chcą ją przekroczyć, i czasem przekraczają uchodźcy i i migranci. A religia ma dużo do tego, bo podobno nasze obecne władze reprezentują bardzo katolicki światopogląd, i to pewnie on nakazuje im, by siły pilnujące granicy przy push back-u zostawiły kobiety i dzieci nocą w lesie. Ponadto wystarczy poczytać większość komentarzy, jak podchodzą Polacy do uchodźców, którzy już znaleźli się na naszym terytorium, bo to dużo mówi kim dla Polaka katolika jest bliźni.
Lukaszenko
Lukaszenko 29.11.2021, 18:28
Xyz ale ty t*** jesteś
xyz
xyz 2 dni temu, 17:42
Jak się nie ma siły argumentu, to używa się argumentu siły w gwiazdkowych bluzgach, co?
AAAAAAAAAA
AAAAAAAAAA 29.11.2021, 16:45
Od tego żeby przekraczać zewnętrzne granice UE są przejścia graniczne. Nielegalne przekroczenie granicy jest przestępstwem . Każdy kto popełnia przestępstwo musi się liczyć z tym że poniesie tego konsekwencje. Wy Iewacy zawsze twierdziliście że religia katolicka to najgorsze zło. Natomiast teraz twierdzicie że należy przestrzegać jej zasad. Schizofrenia?
xyz
xyz 2 dni temu, 18:06
Zgodnie z zasadą z filmu, że każdy pijak to złodziej, to ktoś kto wskazuje na tak jaskrawą obłudę, że aż oczy bolą, większości katolików w tym kraju, to od razu ktoś taki jest przeciw religii? Znasz takie pojęcie jak nadinterpretacja? Poza tym jacy "wy"? Pisałem to sam. Czyżby objaw schizofrenii? A, i nie wiem, kto to lewak. Brak definicji. Uświadomisz czytających tą dyskusję?
Lukaszenko
Lukaszenko 2 dni temu, 14:06
Dziwni są ci lewaki nakazują by ich tolerować i szanować ich udziwnienia ale w drugą stronę nic nie robią
Lasy Państwowe
Lasy Państwowe 25.11.2021, 17:52
W okolicznych lasach czyli gdzie dokladnie ????
Rolnik
Rolnik 26.11.2021, 22:45
Chowac kozy !,
xyz
xyz 27.11.2021, 16:53
To, że dłubiesz w nosie, nie znaczy, że inni też muszą. Smacznego!
t5
t5 26.11.2021, 14:28
Na kamiennej widziałem jak ich łapali.

Pozostałe