Starosta oraz zarząd z wotum zaufania i absolutorium

  • 01.07.2021, 11:01 (aktualizacja 01.07.2021, 11:14)
  • Źródło: Powiat Lubań
Starosta oraz zarząd z wotum zaufania i absolutorium

Podziel się:

Oceń:

Zarząd Powiatu Lubańskiego otrzymał od radnych powiatu wotum zaufania oraz absolutorium budżetowe za rok 2020. Przyjęto również Raport o Stanie Powiatu oraz zatwierdzono sprawozdanie finansowe Powiatu Lubańskiego za 2020 rok.

Za przyjęciem wotum zaufania, głosowało 11 radnych, a 4 było przeciw. Zarząd Powiatu Lubańskiego otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu w 2020 roku. Za głosowało 14 radnych, a jeden wstrzymał się od głosu.

Pozytywnie zaopiniowano (14 głosami za i jednym wstrzymującym się) wykonanie ubiegłorocznego budżetu, które pozytywnie oceniła Regionalna Izba Obrachunkowa oraz komisja rewizyjna, doceniając realizowane w tym czasie działania.

Zanim jednak doszło do głosowania nad absolutorium, samorządowcy procedowali nad raportem o stanie Powiatu Lubańskiego, sprawozdaniem finansowym, sprawozdaniem z wykonania budżetu powiatu, informacją o stanie mienia Powiatu Lubańskiego za 2020 rok. Należy zwrócić uwagę, że budżet został zrealizowany prawie w 100 procentach. W zaprezentowanym Raporcie przedstawione zostały kluczowe zadania realizowane przez Zarząd w 2020 roku w obszarach, za które powiat jest odpowiedzialny na mocy ustaw i rozporządzeń. Raport obejmował podsumowanie działalności Zarządu Powiatu w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii oraz uchwał Rady Powiatu Lubańskiego.

- Bardzo serdecznie dziękuje za zaufanie i docenienie wszystkich naszych działań. Ostatni rok był rokiem trudnym dla nas wszystkich i odcisnął się piętnem we wszystkich sferach funkcjonowania starostwa oraz jednostek jemu podległych. Zarówno dla mnie osobiście, jak i dla całego Zarządu Powiatu jest to duży sukces. Mamy jednak świadomość, że jest to również ogromne zobowiązanie i motywacja, aby nadal ciężko pracować na rzecz powiatu. Słowa podziękowania kieruję również w stronę Radnych Rady Powiatu Lubańskiego, kierowników służb, staży i inspekcji, jednostek organizacyjnych i pracowników urzędu.  Okazane dziś przez radnych wsparcie jest gwarancją, że będziemy nadal realizować projekty istotne dla Mieszkańców Powiatu Lubańskiego. Dzięki wspólnym działaniom, współpracy i zwykłemu sprzyjaniu sobie, pokazaliście Państwo, że wspólnie możemy działać na rzecz Naszej Małej Ojczyzny.  Mam nadzieje, że kolejny rok przyniesie równie dobre efekty - podkreślił Walery Czarnecki, starosta lubański.

Polepszenie infrastruktury powiatu, bezpieczeństwa mieszkańców oraz dobre wyniki w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych to te aspekty, które przyczyniły się do udzielenia absolutorium zarządowi powiatu.

Radni procedowali projekty uchwał w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Lubańskiego oraz Uchwały Budżetowej Powiatu Lubańskiego na 2021 rok. Podjęto uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na realizację przez Powiat Lubański projektu inwestycyjnego pn. „Przebudowa/budowa podjazdu dla niepełnosprawnych wraz z oznakowaniem budynku – Starostwo Powiatowe” w ramach Programu Dostępności Plus z Funduszu Dostępności Banku Gospodarstwa Krajowego.

Kolejna z uchwał dotyczyła zaciągnięcia pożyczki długoterminowej z Funduszu Dostępności w Banku Gospodarstwa Krajowego na realizację przedsięwzięć zapewniających lub poprawiających dostępność wielorodzinnych budynków mieszkalnych, budynków użyteczności publicznej oraz budynków zamieszkania zbiorowego.

Źródło: Powiat Lubań

Zdjęcia (9)


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
mieszkaniec 04.07.2021, 23:24
ten powiat to jakaś masakra, wydział budownictwa pani naczelnik koszmar starosta nic z nią nie robi bo się jej obawia, szpital tak samo tragedia, stan dróg dno, jakoś sąsiednia miasta kwitną rozbudowują się a tu nic, dno i wodorosty kolesiostwo i nic więcej wstyd !
hans
hans 03.07.2021, 10:22
Ten powiat to jakiś matrix.
POL
POL 02.07.2021, 21:18
Najgorszy szpital w okolicy. Drogi i rowy pozarastane krzaki i gałęzie na drogach. Przepusty, bariery rozwalone , ale co tam jest szkół .
Za_Radny
Za_Radny 02.07.2021, 11:42
No jakie to qurfa kryteria zaufania skoro w rankingu powiatów - na szarym końcu? Chyba za to że nie na samym końcu... tylko na szarym.
Jacek
Jacek 02.07.2021, 11:09
najgorszy starosta i najgorsza obsługa w historii tego powiatu
Racjonalny
Racjonalny 03.07.2021, 11:51
Pierwsza w historii powiatu epidemia COVID - 19 wpłynęła na obsługę w instytucjach publicznych i podmiotach prywatnych. Poza wszystkim należy odróżnić zadowolenie ze sposobu rozstrzygnięcia w sprawie indywidualnej, a jakość obsługi. Na drodze poziomu satysfakcji z załatwionej sprawy stoją przepisy. Zasadniczo dura lex sed lex, a problem leży w legislacji. Urzędnicy to wykonawcy określonej procedury.
mieszkam tu i jest źle
mieszkam tu i jest źle 04.07.2021, 23:26
to co w innych miastach dużo większych niż lubań pozwolenia na budowę mogą być wydawane max 2 miesiące a tutaj u nas jakieś inne przepisy maja czy lenistwo ?
Jacek
Jacek 03.07.2021, 19:08
Bzdury gadasz pracowniku SP, jakoś inne urzędy w Lubaniu pracowały normalnie otwarci dla klienta a starosta się zabarykadował i pozamykał wszystko. Poczytaj wcześniejsze komentarze mieszkańców o pracy wydziału komunikacji czy budownictwa o ile dłużej muszą czekać niż w innych powiatach.
Racjonalny
Racjonalny 04.07.2021, 11:13
W kraju wprowadzono całkowity lockdown i zamknięto przedsiębiorstwa. Na podstawie rozporządzenia RM ograniczono obsługę bezpośrednią we wszystkich urzędach DUW, UMWD, SP,UG, ZUS, US i in. Sprawy administracyjne były realizowane w terminach ustawowych. Epidemia to stan nadzwyczajny, który w każdej sferze działalności ma swoje konsekwencje.
Zwykły obywatel
Zwykły obywatel 02.07.2021, 09:40
Też nie wierzę tym komuchom co się dostali w latach 80 tych i rządzą do dziś, sama śmietanka, układy i układziki ilu tam emerytów siedzi i za darmo pieniądze biorą po co i na co oni tam.... No a starosta nie widzi, nie chce....
Don Felicjano
Don Felicjano 01.07.2021, 16:23
Po jaką urzędową cholerę urządzają te administracyjne jaja ? - czy w ogóle od czasu zakończenia wojny czy tak zwanej transformacji zdarzyło się że jakiś starosta i zarząd nie otrzymali absolutorium.
Kompromitacja!
zulu
zulu 01.07.2021, 15:42
Jako mieszkaniec nie ufam urzędnikom w powiecie.

Pozostałe