Wybory Wójta w Gminie Lubań. Oficjalne wyniki oraz jak głosowały miejscowości

  • 28.06.2021, 09:06 (aktualizacja 28.06.2021, 09:40)
  • red.
Wybory Wójta w Gminie Lubań. Oficjalne wyniki oraz jak głosowały miejscowości Małgorzata Hercuń - Dąbrowicka, nowy Wójt Gminy Lubań

Podziel się:

Oceń:

28 czerwca 2021r. pojawiło się obwieszczenie Komisarza Wyborczego w Jeleniej Górze informujące, że Wójtem Gminy Lubań została Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka. Podajemy też nieoficjalne dane jak głosowali mieszkańcy gminy z podziałem na miejscowości.

Ponowne głosowanie w dniu 27 czerwca 2021r.

1.Liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 5161.
2. Liczba osób, którym wydano karty do głosowania wyniosła 1739.
3. Liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w wyborach) wyniosła 1739, czyli frekwencja wyborcza wyniosła 33,70%.
4. Liczba głosów ważnych wyniosła 1719, co stanowi 98,85% ogólnej liczby głosów.
5. Liczba głosów nieważnych wyniosła 20, co stanowi 1,15% ogólnej liczby głosów, w tym:

1) z powodu postawienia znaku „X” obok nazwiska dwóch kandydatów 4,
2) z powodu niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata 16.

6. Wyboru dokonano, ponieważ w wyborach, w głosowaniu ponownym, wymaganą liczbę głosów uzyskała HERCUŃ-DĄBROWICKA Małgorzata Iwona zgłoszona przez KWW MAŁGORZATY HERCUŃ DĄBROWICKIEJ.
7. Wybrany kandydat uzyskał 1214 głosów ważnych.

Komisarz Wyborczy
w Jeleniej Górze II
/-/ Michał Chudzik

Wczoraj wieczorem podaliśmy, że w drugiej turze mieszkańcy byli bardziej zmobilizowani i była wyższa frekwencja wyborcza. Niestety po dokładnym podliczeniu głosów okazuje się, że do urn poszło jedynie 33,7% uprawnionych do głosowania. W pierwszej turze było to 35,34%.

Mieszkańcy Gminy Lubań dokonali wyboru oddając na Małgorzatę Hercuń-Dąbrowicką 1214 głosów a na Anetę Usyk 505.

Poniżej tabela, z przybliżonymi wynikami, jak głosowali mieszkańcy poszczególnych miejscowości gminy.

Miejscowość Hercuń - Dąbrowicka Usyk
Radostów  142 184
Uniegoszcz 97 55
Kościelnik 175 69
Nawojów Śląski 84 54
Radogoszcz 80 29
Mściszów 81 35
Pisarzowice 313 53
Henryków Lubański 242 26
Razem: 1214 505

 

red.

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Xxxx
Xxxx 01.07.2021, 22:08
Dlaczego Nawojów Łużycki nie głosował?
Mieszkaniec1
Mieszkaniec1 01.07.2021, 14:25
A co was obchodzi, jak pani Aneta podziękowała swoim wyborcom? Miejmy nadzieje, ze ten hejt i nienawiść, która wylała MHD ze swoją ekipa ,wróci do niej jako zła karma.
😈
😈 01.07.2021, 08:54
Pogratulowanie przeciwnikowi to jedno, ale podziękowanie wyborcom to drugie.
Na jej profilach pojawiły się posty dotyczące gminy Leśna. Niech pakuję taboły i tam wyjeżdża.
Pokazała prawdziwą twarz.

Brak klasy
hebel
hebel 30.06.2021, 19:09
Jeden problem z głowy.
DLB
DLB 28.06.2021, 17:02
Szukam i nie mogę znaleźć przejawu klasy o jakiej zapewniała pani Usyk. Należałoby pogratulować wygranej .....prawda?
Vv
Vv 30.06.2021, 11:21
Za kłamstwa dziękować?
do DLB
do DLB 28.06.2021, 23:03
Czego wymagasz , tylko zapewnia się że ma się klasę, a w rzeczywistości słoma z butów wystaje. Pogratulowanie przeciwnikowi to wyraz szacunku nie tylko dla konkutenta, ale także dla wszystkich wyborców. Szkoda gadać Miałam nadzieję że tak się zachowa. A tu mur .
Vv
Vv 30.06.2021, 11:19
Klasa kultury wygranej, zwiastun rzeczywistość.
Wyborca
Wyborca 28.06.2021, 20:58
To są żarty czy ta pani miła klasę przez okres kampani ona zgnije we wdanym bagnie . Kobieta bez tupetu i honory
Lubaniak
Lubaniak 28.06.2021, 13:56
I myślicie, że teraz się skończą awantury w gminie? Teraz dopiero zacznie się jazda. Zapnijcie pasy!
Wiktor
Wiktor 28.06.2021, 20:59
Mieszkańcy tak zdecydowali bo wiedzieli ze to jedyna osoba która z tym układem sobie poradzi . Pani Gosiu do boju na rzecz dobra mieszkańców i gminy
Mieszkaniec bloków - Krzysio
Mieszkaniec bloków - Krzysio 28.06.2021, 12:57
Pisarzowice wstydźcie się! 53 zmarnowane głosy na Panią A. przez którą nie mamy hali sportowej. Co siedziało Wam w głowie, że na nią głosowaliście? Przecież każdy zna jej niechęć do Naszej wsi.
55
55 29.06.2021, 00:25
Hala jest tam gdzie powinna być
Wierny sługus Pani A.
Wierny sługus Pani A. 28.06.2021, 12:48
Pani A., proszę opowiedzieć jak boli. Jakiż to ból przegranej. Proszę nie robić zebrania w podziemiu ze swoja radą i nie przekazywać jej poleceń jak bombardować pracę nowej Wójt. Proszę wyciągnąć wnioski, bo za 2 lata przegrana będzie jeszcze bardziej dotkliwa.
55
55 29.06.2021, 00:32
Wojt wykonuje polecania rady, wręcz ma służyć przykładem.
Kaczyński
Kaczyński 28.06.2021, 11:58
Radostow tez cię nie chciał Anetka aż tak dużej przewagi nie miałaś 🥸🙈 No cóż za dwa lata kolejna tura nie 😅pewnie znów bd startować
MałaMi
MałaMi 28.06.2021, 11:49
Większość zagłosowała na Panią Małgorzatę, bo nie chciała Pani Anety - Ludzie pragną w gminie spokoju i normalności, a nie ciągłych kłótni, fałszu i knucia.
A czy Pani Małgosia sprawdzi się na stanowisku to już czas pokaże. Dostała duży kredyt zaufania.
A Rada gminy powinna sobie przypomnieć, że są w gminie dla ludzi, a nie po to, żeby obrzydzać urząd nowej Pani wójt i robić wszystko przeciw niej.
55
55 28.06.2021, 12:50
Pani wójt wykonuje uchwały rady do tego jest. Narazie wyroki udowodnili kto ma rację a kto kręci
Hogsofwar
Hogsofwar 28.06.2021, 11:26
Pani Małgorzato teraz czekamy na drogę w Radogoszczy i Nawojowie !!!
55
55 28.06.2021, 12:53
Czekajcie jak powiat zarobi. Przykład wiedzy ciemności.
Jm
Jm 28.06.2021, 12:12
Droga bedzie ale za 3 lata i to Starostwo ją zasponsoruje a nie gmina.
lubaniak
lubaniak 28.06.2021, 15:47
Bo pęknę ze śmiechu . Przez Radogoszcz i Nawojów biegnie droga wojewódzka, to co Powiatowi do tego? Proszę zwrócić się z zapytaniem do Marszałka kiedy planuje ją robić. Powiat ma swoje drogi powiatowe do remontu na terenie powiatu
wiochal
wiochal 28.06.2021, 10:58
Jak powiedział kiedyś znany sprawozdawca sportowy "sprawiedliwości stało się zadość". Pani A.U już podziękowali wyborcy. Gratuluję wyboru i zaufania u mieszkańców gminy. Brawo.
Vv
Vv 28.06.2021, 11:36
Niestety ciemność potrzebuje ciemności.
😂
😂 28.06.2021, 11:52
Dobrze ze nie Photoshopa
anton
anton 28.06.2021, 10:36
jużczerepach/a/ oraz 8 gniewnych ostrzą sobie pazury na p.Gosię
Xx
Xx 28.06.2021, 11:13
To żaden przeciwnik dobrze że zastali zatrzymają idiotyczne zapędy i dewastacje
Alexa
Alexa 28.06.2021, 10:15
Brawo!!! Cale szczęście nie P. Usyk 🤪👌
Ludwik
Ludwik 28.06.2021, 09:57
AUUUUUUUUUUU
😂
😂 28.06.2021, 10:52
Auuuuu😭😭😭😭
Wyborca
Wyborca 28.06.2021, 09:51
Nawojów Łużycki ?

Pozostałe