Wybuch butli z gazem w budynku mieszkalnym w Biedrzychowicach

  • 10.05.2021, 23:33 (aktualizacja 11.05.2021, 00:29)
  • red.
Wybuch butli z gazem w budynku mieszkalnym w Biedrzychowicach
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałkowy wieczór, kilka minut przed 22. mieszkańcy Biedrzychowic usłyszeli potężny huk. Okazało się, że w jednym z budynków mieszkalnych wybuchła butla z gazem.

Szczęściem w nieszczęściu jest to, że do eksplozji doszło w przybudówce a nie w części mieszkalnej. W zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń, bo w chwili eksplozji domownicy znajdowali się po przeciwległej stronie domu. Mimo to do jednej z osób wezwano zespół ratownictwa medycznego. W chwili wybuchu w domu znajdowały się dwie osoby.

Przybudówka służyła jako pomieszczenie gospodarcze, a gaz z butli był wykorzystywany do zasilania kuchni gazowej w innej części budynku. Okazało się, że w przybudówce na tyłach domu znajdowały się dwie butle z gazem. Jedna z nich najprawdopodobniej uległa rozszczelnieniu i eksplodowała. Wybuch nie wywołał pożaru . W tej chwili nie jest jasne jak doszło do wybuchu.

Eksplozja zrównała przybudówkę z ziemią i uszkodziła przyległą do niej ścianę budynku. Siła wybuchu wybiła też jedno z okien od frontu. Jak relacjonowali nam spotkani na miejscu ludzie, eksplozję słychać było w odległej o 4 km Olszynie.

Przybyli na miejsce strażacy zabezpieczyli teren oraz przeszukali gruzowisko, aby wykluczyć obecność innych osób.

Na miejsce zadysponowano policję, ZRM, pogotowie energetyczne, 4 x JRG PSP Lubań, OSP Olszyna, OSP Pisarzowice, a na zabezpieczenie powiatu skierowano OSP Siekierczyn.

red.

Zdjęcia (10)


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dawidek
Dawidek 11.05.2021, 12:19
OSP Olszyna bije rekordy wyjechanych wyjazdów w tym roku
Klakier
Klakier 11.05.2021, 12:02
Jak to wybuchła butla z gazem? Podgrzewali ją w palenisku czy co?
Obserwator
Obserwator 11.05.2021, 00:39
Nie butla wybuchła tylko ulatniający się z niej gaz😤
Gazownik
Gazownik 11.05.2021, 08:46
Racja! Butla z gazem może "wybuchnąć" tylko wtedy kiedy wzrośnie jej temperatura. Natomiast w tym przypadku do wybuchu doszło na skutek ulatniającego się gazu z butli kiedy osiągnął mieszankę z powietrzem - tylko coś (ktoś) musiało zainicjować zapłon. Podobne skutki mają miejsce w przypadku ulatniania się gazu miejskiego - który ulatnia się z przewodów (a nie z wybuchającej butli).
Jasne?
astari
astari 11.05.2021, 07:51
nie, wybuchla butla w ktorej znajdowal sie płynny gaz. Wybuch lotnej mieszanki nie ma takiej skali, musialo dojsc donwybuchu pod cisnieniem dlatego mowi siebze wybuchla butla tak jak powiesz ze wybuchl granat, jak wyciagniesz z niego zawartosc i podpalisz to nic sie nie stanie
Saper
Saper 11.05.2021, 12:03
... ciśnienie to ty jak widać też masz, ale na wypisywanie bzdur.

Pozostałe