Powalił kobietę w sklepie, bo zwróciła mu uwagę

  • 19.04.2021, 11:03 (aktualizacja 19.04.2021, 11:05)
  • News4Media
Powalił kobietę w sklepie, bo zwróciła mu uwagę Twitter/TomaszGolonko

Podziel się:

Oceń:

W jednym ze znanych hipermarketów w Lesznie mężczyzna pobił kobietę, bo ta miała zwrócić mu uwagę za nieprzestrzeganie przepisów. Sytuacja rozbawiła personel sklepu.

Do zdarzenia doszło 10 kwietnia w Lesznie, jednak sprawa nabrała rozgłosu, gdy film ze zdarzenia pojawił się w internecie. Opublikował go na Twitterze dziennikarz Tomasz Golonko.

 

 

Na filmie widać, że między kobietą, a mężczyzną dochodzi do sprzeczki słownej, a później do szarpaniny. Mężczyzna w końcu wymierza tak mocny cios w głowę kobiety, że ofiara upada na podłogę. Wszystko to na oczach kilkuletniej dziewczynki. Mimo świadków - nikt z obecnych w sklepie nie zareagował i nie pomógł ofierze.

Sprzeczka - jak sugerują nieoficjalne informacje - miała dotyczyć tego, że mężczyzna nie miał założonej maseczki. Kobietę ten fakt zdenerwował, dlatego miała zwrócić mu uwagę.

Jak informują media lokalne, w sklepie interweniowała policja, ale sprawca nie został ukarany. Funkcjonariusze wylegitymowali uczestników zdarzenia i zabezpieczyli monitoring. Sprawą zainteresowało się większe grono, dopiero gdy materiał wideo ujrzał światło dzienne.

Na filmie słychać także komentarze personelu sklepu. Pracownicy bagatelizując całe zajście, śmieją się w głos.

Medialny szum wokół tej bulwersującej akcji doprowadził do tego, że policja wszczęła sprawę z urzędu - przekazał kilka godzin po publikacji nagrania rzecznik prasowy policji w Poznaniu Andrzej Borowiak.

 

 

Dalsze czynności w tej sprawie będzie prowadzić leszczyńska prokuratura.

Według art. 217 Kodeksu Karnego uderzenie człowieka lub "inne naruszenie jego nietykalności cielesnej" jest przestępstwem zagrożonym grzywną, ograniczeniem wolności lub pozbawieniem wolności na okres do jednego roku.

Art.  217.  [Nietykalność cielesna]

§  1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§  2. Jeżeli naruszenie nietykalności wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.
§  3. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.


 

News4Media

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lokalny patriota
Lokalny patriota 19.04.2021, 17:22
Ja pier**lę! Gdzie Leszno a gdzie Lubań? Może jeszcze newsy z Białego Stoku zaczniecie publikować?
Lubaniak
Lubaniak 19.04.2021, 23:18
Do Lokalny patriota:
Bardzo dobrze, że to opublikowano!!! Może ten film da do myślenia naszym lokalnym "panom i paniom", co bez maseczek chodzą i myślą, że są ponad prawem i ich pandemia nie dotyczy ! Choć nie wiem czy do tego typu ludzi coś w ogóle dociera...
Lokalny patriota
Lokalny patriota 20.04.2021, 08:18
Ta i jeszcze niech zaczną kręcić TRUDNE SPRAWY! Niech się ludzie dowiedzą ile jest krzywdy w kraju!

To jest portal lokalny ? Czy c#uj wie co?
Nie zaczepiać:)
Nie zaczepiać:) 19.04.2021, 16:31
Ktos kto zwraca bzdurną uwagę musi liczycz sie z konsekwencjami.
Lubaniak
Lubaniak 19.04.2021, 17:38
Jeśli uwaga dot. szacunku dla zdrowia i życia innych jest bzdurna, to ten "Nie zaczepiać" to osoba DURNA!
e22
e22 19.04.2021, 14:56
Sklep za udostępnianie nagrań osobom trzecim powinien ponieść konsekwencję finansowe.
Lubaniak
Lubaniak 19.04.2021, 16:11
Takie zachowania należy PIĘTNOWAĆ w całej rozciągłości!!! A dane tego "babskiego boksera" wraz z wizerunkiem jego GĘBY bezwzględnie powinny być podane do publicznej wiadomości!!!
Kim jest "facet" , który bije kobietę z pięści ?! Jeśli stać go na takie zachowanie w miejscu publicznym, to biedna musi być jego kobieta, jeśli takowa w ogóle z takim jak on jest.
Ps. A karę finansową powinien ponieść sklep, jeśli tego nagrania by nie udostępnił - tak powinno stanowić prawo, żeby błyskawicznie reagować na zachowania zwykłych chamów!
Lubanianin
Lubanianin 19.04.2021, 12:27
Każdy, bez znaczenia na płeć powinien być świadom tego że jak bijesz kogoś w łeb to ten ci ktoś może oddać, za dużo kobiet myśli że jak są słabsze, albo tylko dlatego że jest kobietą to jej nikt nie uderzy, no nie, to tak nie działa, ale żeby bić kobietę w takim wieku i to jeszcze z piąchy to gruba przesada, jak by to była jedna z moich kobiet to resztę życia spędził bym w więzieniu.
Lubaniak
Lubaniak 19.04.2021, 11:28
SZOK!!! To co widzimy i słyszymy na tym filmie to TRAGEDIA, bo ZNIECZULICA stała się równoległą zarazą jak Covid-19. Dokąd zmierza to "znieczulone bydło" z obrazu i z dźwięku, które zapewne uważa się za człowieka, a tak naprawdę to z człowieka posiada tylko wygląd!. Całkowity brak szacunku, ale do czasu...aż on, albo ktoś z jego najbliższych zachoruje i um...e! , czego absolutnie nikomu nie życzę!
Ps. Zezwierzęcenie, które NIESTETY coraz częściej widzimy na co dzień :-( !!!

Pozostałe