Lubań. Zatrzymany po pościgu

  • 06.04.2021, 17:14 (aktualizacja 06.04.2021, 17:28)
  • Źródło: KPP Lubań
Lubań. Zatrzymany po pościgu

Podziel się:

Oceń:

31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mimo kontynuowanej ucieczki samochodem osobowym, a następnie pieszo został zatrzymany na terenie powiatu zgorzeleckiego.

Całe zdarzenie miało miejsce w nocy z 2 na 3 kwietnia. Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zauważyli we wnętrzu przemieszczającego się pojazdu poszukiwaną osobę.

Wobec kierowcy samochodu osobowego marki Volkswagen przemieszczającego się ulicami Lubania wydali wyraźne sygnały błyskowe i dźwiękowe do zatrzymania się. Ten je zignorował i rozpoczął ucieczkę przed radiowozem Policji.

- Funkcjonariusze podjęli pościg, gdzie wymieniony z dużą prędkością oddalał się w kierunku powiatu zgorzeleckiego. Kontynuował ucieczkę krętymi drogami gminnymi i wiejskimi chcąc uniknąć kontroli drogowej. W miejscowości Radzimów Dolny porzucił swój samochód, gdzie kontynuował ucieczkę pieszo wbiegając w rejon budynków. Policjanci zatrzymali 31–latka ukrywającego się w rejonie jednej z posesji, gdzie schował się pod pozostawionym tam stołem - relacjonował asp.szt. Grzegorz Szewczyk z lubańskiej komendy.

Jak się okazało mężczyzna był poszukiwany przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Do popełnionych przez niego przestępstw - znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobą najbliższą oraz naruszenia miru domowego na przełomie marca i kwietnia 2021 roku na terenie Lubania. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia, charakter popełnionych przestępstw, policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubaniu zebrali obszerny materiał dowodowy, gdzie na jego podstawie przedstawiono zatrzymanemu zarzuty naruszenia miru domowego, znęcania się psychicznego i fizycznego nad członkiem rodziny, kierowania gróźb karalnych jak również nie zatrzymania się do kontroli drogowej policjantom przemieszczających się oznakowanym pojazdem Policji.

Sąd Rejonowy II Wydział Karny przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Lubaniu. Wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Źródło: KPP Lubań

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

megafaka
megafaka 09.04.2021, 06:55
..tego na trzy miesiące aresztują ...tego z Olszyny co zabił na przejściu wypuszczają ...:) rozumiecie ?? proste nie ??
Ona.
Ona. 07.04.2021, 10:59
Dziękuję.
Radzimów
Radzimów 07.04.2021, 10:35
Czy mężczyzna który uciekał był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających?

Pozostałe