Od soboty nowe zasady epidemiczne

  • 24.02.2021, 16:10 (aktualizacja 24.02.2021, 16:59)
  • red.
Od soboty nowe zasady epidemiczne

Podziel się:

Oceń:

Przyłbice i chusty mogą być stosowane jedynie dodatkowo. Nie są dopuszczone jako element zastępujący maseczkę - poinformował dziś Adam Niedzielski, minister zdrowia. Od soboty zmieniają sie również zasady kwarantanny dla przekraczajacych granicę z Czechami i Słowacją.

Nowe obostrzenia od 27 lutego

Cały czas jesteśmy zobowiązani do zakrywania ust i nosa, teraz jednak jedyną właściwą formą będzie maseczka. Ministerstwo nie wskazuje konkretnie jednego typu, natomiast wyklucza stosowanie przyłbic, szalików czy kominów.

Do tej pory mieliśmy możliwość stosować zamienniki do maseczek. Teraz chcemy zrezygnować z ich korzystania. Przyłbice mogą zostać wykorzystywane dodatkowo, do masek.  Maseczki, które są rekomendowane, to maseczki chirurgiczne "i powyżej". Ale maseczki jednorazowe też są maseczkami, które można używać. (...) Mamy dostęp do wielu badań, które wskazują, że szczelnie przylegające maseczki są w stanie przefiltrować ponad 90 proc. patogenów w naszym otoczeniu. - informował na dzisiejszej konferencji Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Zmieniają się również zasady kwarantanny dla przyjeżdżających z Czech i Słowacji. Obowiązkowa 10-dniowa kwarantanna będzie dotyczyć wszystkich przekraczających południową granicę, chyba że okażą się negatywnym wynikiem testu na obecność SARS-COV2 wykonanym w ciągu 48 godzin poprzedzających przyjazd lub szczepieniem dwoma dawkami szczepionki dopuszczonej do obrotu w Unii Europejskiej.

Pozostałe zmiany dotyczą mieszkańców warmińsko-mazurskiego, tam wracają surowsze obostrzenia. Zamknięte będą hotele, rwestauracje, galerie, muzea, kina, korty, baseny i inne miejsca użyteczności publicznej .Nauka w klasach I-III wraca do trybu zdalnego.

red.

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wolność
Wolność 25.02.2021, 12:59
leśna wolna od tego szaleństwa maseczki covidy to bajki dla naiwnych zapraszamy wszystko otwarte balety spa włodarze bez masek miasto wolność i biznesu nie co Lubań koganice i strachy
Hogsofwar
Hogsofwar 25.02.2021, 16:27
Jakie balety w leśnej ? Podaj nazwę 🧐
John
John 25.02.2021, 16:48
Piekiełko
regent
regent 25.02.2021, 12:42
Skoro chazarskie kundle po roku „odkryły” to, co każdy logicznie myślący człowiek wiedział już wtedy, tzn. że nakaz zakrywania ust i nosa byle czym służy jedynie tresurze i jak to powiedział Główny Inspektor Sanitarny (podał się do dymisji,…ciekawe, co?) ma przypominać o istnieniu tej „strasznej” epidemii, natomiast nie chroni przed wirusem, co z kolei przyznał sam santo subito – Szumowina-Szumowski śmiejąc się z tych, którzy bezrozumnie, w ramach baraniego pędu większości, ochoczo zaczęli podtruwać się własną śliną i oparami CO2, to czegóż możemy się spodziewać wobec dla przykładu takiego dictum: „wirus w powietrzu unosi się na wysokości 1,2m i wyżej, natomiast niżej nie opada”. W związku z tym zostanie wprowadzony nakaz chodzenia na czworaka, oczywiście, w maseczkach i przyłbicach łącznie, w okularach ochronnych i kaskach. Wszystko to dla „naszego dobra”. A producenci nakolanników i nałokietników już zacierają ręce. Nierealne? A to, że przez rok czasu stado bezrefleksyjnych covidiotów wykonuje każde, nielogiczne i niespójne polecenie swoich treserów jest nierealne? A zatem , niechaj już co niektórzy zaczną ćwiczyć, bo przed nami trzecia, czwarta, piąta,……..fala strasznej pandemii.
mji
mji 25.02.2021, 08:28
Na odcinku drogi od NETTO do UM, minęłam sporo osób. Żadna z nich nie miała maseczki. Przepraszam, trzy osoby miały, na brodzie. Nie dość, że żadna przychodnia nie zadbała o swoich pacjentów w zakresie szczepień, to jeszcze władze miasta nie dbają o noszenie maseczek.
Xyz
Xyz 26.02.2021, 19:22
Z całym szacunkiem... Wyłącz telewizor...
Ja ja
Ja ja 25.02.2021, 10:58
Przypomnę ci słowa byłego ministra zdrowia jakby się komuś zapomniało, cyt.,, nie wiem po co je ludzie noszą, te maseczki przed niczym nie chronią,, to ja się pytam ku... a mam tą szmatę nosić bo tobie tak się podoba albo nie podoba? Załuż sobie wiadro na łeb jak ci będą kazać w telewizorni ochrona 100% będzie a od normalnych ludzi wara!
mji
mji 25.02.2021, 14:01
Jeżeli tacy są normalni ludzie, to rzeczywiście wolę wole ich wielkim łukiem omijać.
Kurczak
Kurczak 24.02.2021, 18:57
Jacy oni są pier**lnięci. Rok temu Szumowski w radiu mówił że maseczki nie pomogają, następnie w kwietniu wprowadzili nakaz zakładania maseczek a teraz stwierdzili, że trzeba inne, a durne społeczeństwo dalej ich popiera, japier**le.
Anna
Anna 25.02.2021, 05:57
żądają masek, niech dają za darmo jak w Niemczech ,dosyć dojenia nas ciągle.
Oświecony
Oświecony 24.02.2021, 18:49
Te maseczki to tak chronią przed wirusem jak stringi *** i *** przed mrozem... A zakladanie ich to jak prezerwatywa w dzień porodu. Ludzie opamiętajcie się w końcu,bo gdyby wam minister kazał chodzić tylem i co pieć kroków klaskać rytmicznie kanikuły to załoze sie ze wszyscy gromko i wartko poddali się temu nakazowi.
Ja.
Ja. 24.02.2021, 18:26
Trzeba nauczyć ludzi zakrywać usta i nos.Niektórzy nie noszą wcale maseczek.Nie ma żadnych kar za takie zachowanie.
Xyz
Xyz 26.02.2021, 19:24
Trzeba nauczyć ludzi myśleć logicznie i wyciągać wnioski oraz nie dać się czynić mediom większymi głupcami.... Wyłącz telewizor - włącz myślenie
Zbyszko
Zbyszko 24.02.2021, 17:37
Szkoda się nad tym rozwodzić, do głupoli nic nie dociera dopóki sami nie padną na cividowym łóżku z maseczką tlenową... Damule mi8arkują wymyślnymi szaliczkami, co jakiś błazem z zaparowaną przyłbica paraduje w tłumie a przecież do tego aby zrozumieć zasadę działania izolacji nie trzeba mieć wielkiego oświecenia. Policja powinna bezwzględnie urządzać akcje i na każdym kroku egzekwować przestrzeganie nakazanych norm.
Xyz
Xyz 26.02.2021, 19:27
Wyłącz telewizor... Albo zacznij drążyć temat z każdej strony... Potem nie daj się bardziej ogłupić... A. I policja sama nie przestrzega tych norm w komunikacji publicznej więc jak mają od innych tego wymagać...
regent
regent 25.02.2021, 13:41
Ubrali wojsko, policję i inne służby mundurowe w bezużyteczne szmaty - kagańce. Zmusili ludzi do tego samego robiąc z nich idiotów paradujących bezrefleksyjnie w jakichś przyłbicach i innych maskownicach. Wlepili kilkadziesiąt tysięcy mandatów i innych grzywien tym, którzy zachowali zdrowy rozsądek, ale ośmielili się przeciwstawić tresurze i terrorowi. A wszystko to wbrew obowiązującemu prawu!!! Więc o jakich „nakazanych normach” mówisz bęcwale??!! Na koniec zagadka: czym się różni „Zbyszko” od tępego noża? : nóż można naostrzyć….!
123
123 25.02.2021, 10:24
To w Lubaniu jest Policja?
No przecież to ja
No przecież to ja 24.02.2021, 17:24
Ktoś ma pomysł jak teraz piwo w Miłoszowie, właściwie tuż za granicą, kupić?? 🥺🥺

Pozostałe