Skazani za włamania do bankomatów

  • 18.02.2021, 18:28 (aktualizacja 19.02.2021, 09:37)
  • red./Prokuratura Okręgowa w JG
Skazani za włamania do bankomatów Flickr.com

Podziel się:

Oceń:

Wjechali do sklepu autem, ukradli pół miliona złotych, posiadali broń i amunicję, teraz sąd wydał wyrok.

15 lutego 2021 roku przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok skazujący wobec czterech sprawców włamań do bankomatów i innych przestępstw.

Mężczyźni działali na terenie powiatu bolesławieckiego od grudnia 2018 do marca 2019 r. Wówczas włamali się lub usiłowali włamać do trzech bankomatów. W jednym przypadku przy użyciu pojazdu staranowali drzwi do sklepu i dostali się od jego przedsionka, w którym stał bankomat. Innym razem włamania dokonano poprzez zamocowanie pasów do ciągnika rolniczego i przywiązanie ich do bankomatu, a następnie wyrwanie urządzenia z podłoża i zabranie go innym pojazdem. Skradziono wówczas pieniądze w kwocie ponad pół miliona złotych. Kolejna próba włamania nie powiodła się z uwagi na zerwanie przymocowanych przez sprawców do bankomatu pasów. Urządzenie zostało jednak zniszczone. Wówczas podjęto skuteczny pościg za jednym ze sprawców poruszającym się ciągnikiem. Poczynione następnie ustalenia Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu oraz Policji doprowadziły do zatrzymania pozostałych sprawców.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty włamania i usiłowania kradzieży z włamaniem do trzech bankomatów.  Ponadto ustalono, że dopuścili się oni także innych przestępstw, w tym paserstwa użytego do włamań ciągnika, który pochodził z kradzieży, uszkodzenia innego pojazdu, posiadania substancji psychotropowych, a także posiadania broni i amunicji. Jeden ze sprawców w chwili zatrzymania przez Policję był uzbrojony w przygotowany do oddania strzału, odbezpieczony pistolet, amunicję do tej broni oraz granaty szturmowe, gaz obezwładniający i nóż. Inny oskarżony usłyszał ponadto zarzut posiadania i wytwarzania substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu trzech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, wobec jednego stosowany był dozór Policji oraz zakaz opuszczania kraju. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze w sierpniu 2019 roku.

15 lutego 2021 roku zapadł wyrok, którym sprawcy zostali uznani za winnych zarzucanych im przestępstw. Grzegorz G. został skazany na karę 8 lat pozbawienia wolności. Krzysztofowi M. wymierzono karę 6 lat pozbawienia wolności. Kara wymierzona Marcinowi G. to 2 lata pozbawienia wolności. Z kolei Wojciech W. usłyszał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności oraz 8 tysięcy złotych grzywny.
Sprawcy zostali również zobowiązani do naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonego banku oraz sklepu.
Wyrok nie jest prawomocny.

red./Prokuratura Okręgowa w JG

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obywatel
Obywatel 22.02.2021, 08:45
A co z tymi policjantami z Lubania co ich zawinęli w tamtym tygodniu ??! Niech pan redaktor zapyta panią rzecznik co ma do powiedzenia, bo miasto aż huczy a na eluban cisza ! Bardzo proszę pana redaktora o nie blokowanie mojego komentarza, bo zwykli ludzie mają prawo wiedzieć o co chodzi ??!!!
Hipolit
Hipolit 22.02.2021, 11:17
Brawo
Rysiek
Rysiek 20.02.2021, 18:18
Za tak bezczelne przestępstwa po parę lat ? no ale Frog jadąc 240 km/h przez miasto został uniewinniony bo nie stworzył niebezpieczeństwa w ruchu drogowym, to czego można oczekiwać za jakiś tam bankomat ! To jakaś farsa a nie prawo.
avanti
avanti 19.02.2021, 06:34
Ucieczka ciagnikiem z miejsca kradziezy. LOL
Nic dziwnego, ze ten "gang Olsena" dzialal tylko cztery miesiace. :)
Cepcepacepem
Cepcepacepem 18.02.2021, 22:48
Nieeee! 8 lat to dostali za "posiadanie" bo tyle za posiadanie broni i amunicji przewiduje paragraf, a za resztę przestępstw Wysoki Swąd zwyczajnie odstąpił od kary!!! III RP - kraść, rabować, nie umierać, prawo i ofiary można poniewierać!!!
Kacper
Kacper 19.02.2021, 12:38
A co oni ukradli? Pare groszy nie wiadomo ile ich do podzialu bylo zobacz mafie paliwowe, tych z wiejskiej,, walą takie sumy ze ci matematyki by zabraklo , i zadaj sobie pytanie prymitywie czy okradli ciebie? Te Państwo? Czy bank? A banki jak wiemy do kogo należą i jak okradaja w bialych rekawiczkach polskich obywateli weź ty sie jeszcze obrzezaj.
997
997 19.02.2021, 17:25
Mam nadzieje, ze takie osoby niebawem okradną twój dom
Jarek
Jarek 18.02.2021, 19:20
Taki wyrok to nagroda ! Dlaczego nie po 15 lat wiezienia dla wszystkich ????
Donald
Donald 18.02.2021, 22:25
Kaczynski to tyyy?
Żal. Pl
Żal. Pl 18.02.2021, 19:18
Az smiech czytać ten wyroki...

Pozostałe