Tor speedrowerowy w Lubaniu

  • 11.02.2021, 15:34 (aktualizacja 11.02.2021, 15:42)
  • red.
Tor speedrowerowy w Lubaniu Lubań Razem Spotkanie z burmistrzem

Podziel się:

Oceń:

Speedrower to dyscyplina sportu, wzorowana na żużlu, która szturmem wdarła się do Polski. Jak się okazuje, ma też swoich amatorów w Lubaniu.

Młodym miłośnikom tej aktywności sportowej w Lubaniu do pełni szczęścia brakuje tylko jednego - toru speedrowerowego z prawdziwego zdarzenia. Obecnemu, na którym trenują sporo brakuje, by mogli w pełni rozwinąć swoje możliwości. Jest przede wszystkim krótki.

Jednym z głównych propagatorów speedrowera w Lubaniu jest Błażej Wołoszyn. Bardzo zależy mu, aby dyscyplina rozwinęła się, bo chętnych do jej uprawiania nie brakuje.

W lubańskim magistracie doszło do dwóch spotkań w tej sprawie. Omówiono na nich m.in. potencjalną lokalizację toru speedrowerowego, parametry techniczne toru i koszty jego budowy. Wszystko wskazuje na to, że tor powstanie. I to niedługo, bo przed wakacjami.

red.

Zdjęcia (2)


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

😔😔
😔😔 14.02.2021, 10:56
Kolarze już się przekonali co warte są rozmowy z magistratem. Nie warto ufać obietnicom p. Burmistrza bo się rozczarujecie jak wyborcy rozczarowali się basenem na kamiennej
😔
😔 12.02.2021, 10:07
Już było kilka spotkań w sprawie singli na kamiennej, o dziwo zawsze temat powracał przed wyborami a później cisza. Pewnie niedługo jak rozpocznie się kampania Burmistrz przypomni sobie.
A gdzie ścieżki rowerowe i basen na kamiennej ?
xyz
xyz 12.02.2021, 11:19
Kamienną zostawcie w spokoju.... już i tak pseudo kolarze górscy porobili sobie ścieżki i rozjeżdżają trawniki.... sprawdźcie sobie czym jest park (podpowiedź: ZABYTEK ARCHITEKTURY....) i jak należy traktować takie miejsce.... kawałek dalej macie wspaniałe miejsce w lesie by jeździć z górki i pod górkę (tak można tam jeździć....) i sie "wyszaleć".... tylko że tam już za daleko jechać... a park można rozjeżdżać do bólu...
??
?? 14.02.2021, 10:50
Głupi jesteś, gdzie jest napisane że to zabytek? I co robił ciężki sprzęt w zabytku?
Anna
Anna 12.02.2021, 13:20
co racja to racja ale nie wszyscy mają olej w głowie
asdf
asdf 12.02.2021, 00:54
Nie mamy na co pieniędzy z budżetu miasta wydawać, a może by tak pomniejszyć wynagrodzenia radnych i z tych środków sfinansować tak "niezbędną" inwestycję, jak tor dla rowerów pośrodku osiedla mieszkalnego, gdzie w 80% mieszkają ludzie starsi oczekujący spokoju :)

Ironia oczywiście widoczna, bo przeznaczone środki na "skate park" na kartingach do 20 służą dzieciom, a później są miejscem spotkań i spożywaniu napojów mocniejszych niż tymbak. Zapewne tak samo stanie się z tą inwestycją.
zyx
zyx 12.02.2021, 14:07
Po 1 miejsce toru nie będzie po środku osiedla, to proszę zapamiętać. A po 2 spokojnie tor to nie miejsce spotkań, w Lubaniu są zalążki żeby stworzyć coś więcej niż "puchar" Lubania, cytując "lepiej gryźć się w język, niż brać kogoś na języki". #2022
...
... 11.02.2021, 17:03
Jeśli zabierze się za to taki wielki wódz jak burmistrz to nie tylko rowery ale i motocykle będą po tym jeździć. A jak tam nasz MDK Panie Burmistrzu?
Roller
Roller 11.02.2021, 16:25
Lepszy byłby pumptrack lub zadaszenie skateparku i założenie oświetlenia żeby można było w nocy skakać lub jak będzie padać deszcz.
Prekursor
Prekursor 11.02.2021, 20:38
Speedrower jest sportem wpisanym na listę sportów uprawianych w Polsce, przez co inwestycja w tą aktywność daje większe pole do po pisu naszemu miasto. A zadaszenie aktualnych cartingów moim zdaniem to byłby nonsens.

Pozostałe