Leszek Leśko poparł kandydaturę Małgorzaty Hercuń-Dąbrowickiej

  • 24.01.2021, 15:43 (aktualizacja 24.01.2021, 16:06)
  • Materiał wyborczy KWW Małgorzaty Hercuń-Dąbrowickiej
Leszek Leśko poparł kandydaturę Małgorzaty Hercuń-Dąbrowickiej

Podziel się:

Oceń:

Leszek Leśko, burmistrz Olszyny poparł moją kandydaturę na stanowisko wójta. Z całego serca dziękuję za tę wypowiedź i wsparcie. - czytamy na profilu kandydatki na fotel wójta, w mediach społecznościowych. Poniżej list otwarty skierowany do Mieszkańców Gminy Lubań.

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy Gminy Lubań,

w niedzielę 7 lutego czekają Państwa przedterminowe wybory samorządowe, w których będziecie wybierać Wójta Gminy Lubań. Wśród kilku kandydatów, którzy startują w wymienionych wyborach jest Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka, córka mojego wieloletniego przyjaciela, niedawno zmarłego Wójta Gminy Lubań Zbigniewa Hercunia.

Szanowni Państwo,

Małgosię znam od dziecka. Od najmłodszych lat była bardzo ciekawa świata oraz niebywale interesowała się pracą swojego ojca, który przez lata pełnił funkcje publiczne, pracując dla dobra lokalnej społeczności. Przypomnę, że śp. Zbyszek Hercuń był świetnym pedagogiem i samorządowcem, a Małgosia zawsze stała u Jego boku, obserwując jak sprawnie działa na rzecz Was - Mieszkańców Gminy Lubań, obserwując jego trudne zmagania o każdą pozyskaną złotówkę, obserwując jego nadzór nad dziesiątkami przeprowadzonych w latach 2010-2020 inwestycji, obserwując jak szybko i pozytywnie za Jego rządów zmieniała się Wasza wspólnota. Uważam, że przez wszystkie te lata Małgosia wiele się od swojego ojca nauczyła i dojrzała do bycia samorządowcem oraz do pełnienia odpowiedzialnej funkcji Wójta Gminy Lubań.

Drodzy Państwo,

gdybym był mieszkańcem Państwa gminy, na pewno oddałbym swój głos na Małgosię. Naprawdę warto, by to właśnie Ona przez kolejne lata, kierowała Waszą wspólnotą kontynuując dzieło swojego ojca, a mojego przyjaciela Zbyszka Hercunia.

Pozdrawiam Państwa serdecznie

Leszek Leśko

Burmistrz Olszyny

Link do profilu Małgorzaty Hercuń-Dąbrowickiej w mediach społecznościowych.

Materiał wyborczy KWW Małgorzaty Hercuń-Dąbrowickiej

Komentarze (72)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rolnik_szuka_zony
rolnik_szuka_zony 26.01.2021, 09:50
Podziwiam Panią Hercuń, że się nie daje prowokować :) najlepsza kandydatka ze wszystkich kandydatów
Wybirca
Wybirca 26.01.2021, 13:17
Powodzeni pani Małgosiu i wytrwałości w tym jadzie. A ten kto to pisze ,wiemy przecież kto:-) niech przepadnie w swym jadzie i głupocie
KwikKwik
KwikKwik 26.01.2021, 09:48
Te wszystkie negatywne komentarze to chyba pisze czerwona ze złości AU razem z jej świtą, bo żaden inny kontrkandydat nie jest aż tak zawistny i zły. Boże broń nas przed Ussss....
Aleksandra
Aleksandra 26.01.2021, 18:39
Nie masz dowodów, a pomawiasz Panią Anetę Usyk. W tym momencie nie jesteś lepszy od zachowania, które zarzucasz Pani Anecie. Ta kobieta ma cierpliwość. Plujesz jadem na Panią Anetę, a wystarczyłoby poprzeć swojego kandydata. Jak nie ma argumentów to są pomówienia, oszczerstwa, itp. To tylko wzmacnia Panią Anetę. Kto logicznie myśli, to wnioski wyciągnie. Dalej wyrzucajcie żółć, może lepiej się poczujesz, tylko na jak długo.
Mieszkanka
Mieszkanka 26.01.2021, 11:54
Tak samo wszytskie zarzuty do Pani Usyk pisze, Pani Hercuń...
Zuzula
Zuzula 26.01.2021, 13:19
Nie wieże w to za za bardzo kulturalna osoba a nie od pługa oderwana
Aleksandra
Aleksandra 27.01.2021, 13:58
Pani Hercuń sama napisała, że jest rolnikiem
Kolo.
Kolo. 26.01.2021, 11:19
Mamy obraz zawiści, rzetelnej kandydatk.
stary_cis
stary_cis 26.01.2021, 09:36
Wiadro pomyj, jakie wylało się tutaj na Pana Leśko i Panią Hercuń świadczą o kompletnym braku kultury komentujących. Co ciekawe, większość tych nienawistnych komentarzy jest pisanych z jednego komputera pod różnymi pseudonimami. Kontrkandydaci się gotują? Żałosne to...
Wyborca
Wyborca 26.01.2021, 13:22
Popieram . Mądry wpis
Mieszkanka
Mieszkanka 26.01.2021, 11:56
Również proszę spojrzeć na komentarze pod artykułem o Pani Anecie. Tam to dopiero jest żałosne prawda Pani Gosiu? Widać czyje tam palce były maczane ;)
Aleksandra
Aleksandra 26.01.2021, 18:45
Można powiedzieć, że tzw. słupy komentują krytycznie na fb. Co ciekawe te same osoby podobnie się zachowują na profilu Pana Zjawina, który usuwa ich komentarze. Konta bez znajomych, aktywność jedynie w 2016 roku. Czy jest to pomysł firmy od kampanii? Warto się temu przyjrzeć.
Obywatel123
Obywatel123 25.01.2021, 21:38
A ja nie znam ani jednej ani drugiej.Popatrzyłem na zdjęcia i co?Ta większa Pani to rodem z Alternatywy.Zresztą od takich to ja się od lat odbijałem w niejednym urzędzie.Pewnie ma doświadczenie w swoim fachu.W to nie wątpie.Takie od lat siedzą przy pączku i kawie i jak wchodzisz to co?Oni gotów pomyśleć że to my jesteśmy dla nich.Phi!Następny!!
Grzegorz
Grzegorz 25.01.2021, 20:24
Najlepiej wylać pomyje anonimowo i po sprawie. Miej odwagę i napisz te paszkwile na FB pani Małgorzaty Hercuń. Wtedy okażesz się odważnym człowiekiem. Pa. IP to nie jest anonimowość.
Kolo
Kolo 26.01.2021, 09:13
Każdy niewygodny wpis u tej Pani zostaje od razu usunięty
alibaba
alibaba 26.01.2021, 06:11
Pan stale pisze o odwadze i podpisaniu się z imienia i nazwiska, a gdzie Pana odwaga? Podpisanie się Grzegorz nie wiele mówi, w całej gminie jest ich na pęczki. Napisanie tego co się myśli na FB owszem, ale czy tam nie można założyć konta na fałszywe nazwisko? Poza tym co to da potencjalnemu wyborcy, że podpiszę się Jolanta lub Tomasz, nic! Z czytanych informacji wynika, że większość osób wyrobiło sobie zdanie o kandydatce na podstawie dwóch kryteriów, albo nienawidzą Pani Anety Usyk, albo nie znają Pani Małgorzaty Hercuń osobiście i tylko śliczne obrazki kształtują ich opinię. Proszę samemu podpisać się z imienia i nazwiska jak jest Pan tak gorącym orędownikiem Pani Małgorzaty, jak wygra będzie miał Pan zapewnioną wdzięczność i wszystko załatwi w gminie od ręki, jak przegra najwyżej zmieni Pan miejsce zamieszkania np. na Olszynę, blisko jest. To co piszą osoby wypowiadające się to nie paszkwile, tylko ich zdanie na dany temat, nie maja odwagi podpisać się z imienia i nazwiska, no cóż na podstawie lat doświadczeń w kontakcie z Panią Małgorzatą rozumiem ich zdrowy rozsądek. Pan najwyraźniej nie zna tej rodziny i ich zawiści i jeszcze innych mało pochlebnych cech. Pisał Pan, też wcześniej, że wykształcenie nie jest potrzebne wystarczy pomysłowość i umiejętność zarządzania, otóż myli się Pan wykształcenie jest potrzebne byśmy nie cofnęli się do średniowiecza, a z pomysłowością Pani Małgorzaty zetknie się Pan na pewno jak Jej się narazi, bardzo pomysłowo się na Panu odegra.
Obywatel123
Obywatel123 26.01.2021, 22:28
Kolego.A jakie wykształcenie posiadają towarzysze co planują zrobić nam śmietnisko europy w naszym domu?!Łapówkarskie?!Nie irytuj.Bo o tych wykształconych to mamy codziennie artykuły ile milionów zniknęło.
Wyborca
Wyborca 26.01.2021, 13:28
Oj się napracowałeś na tych wypocinach aż zle się to czyta
alibaba
alibaba 26.01.2021, 19:01
Oj bardzo przepraszam, za takie trudności, pewnie dla Pana bardziej do przyswojenie byłoby "Partia z narodem, naród z partią", ale to już nie ta partia i nie ten naród
do alibaby
do alibaby 26.01.2021, 09:01
Pisząc o zawiści proszę nie zapominać kto ją promuje i popiera.
Kolo
Kolo 25.01.2021, 13:38
Dalej sciemnianie układy, co następnie użycie święconej wody? Typowe zagrania rodem z PZPR.
Januszek
Januszek 25.01.2021, 10:23
Jeżeli ten pan jest na liście wyborców to sobie może popierać wspierać itd a ja mam swoje zdanie o tej pani i nie popieram i odradzam innym
Dlb
Dlb 25.01.2021, 12:48
Ja osobiście popieram panią Gosię jest super kobietą głosujecie na nią a pan burmistrz też jest ok
Wybirca
Wybirca 25.01.2021, 19:43
Pełne poparcie tak trZymac pani Gosiu
wyborca
wyborca 25.01.2021, 10:02
Gdyby Pan burmistrz Leśko poparł Panią Hercuń jako osoba prywatna nie byłoby w tym nic zdrożnego, ale że poparł jako burmistrz Olszyny Leszek Leśko to przekroczył uprawnienia burmistrza. Żaden burmistrz czy wójt nie ma prawa ingerować w wybory w innej gminie. Zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez burmistrza Olszyny. Gminna Komisja wyborcza powinna zawiadomić odpowiednie organy by w trybie wyborczym wyjaśniły tą sprawę. Tyle w temacie pozdrawiam.
Prawnik
Prawnik 25.01.2021, 12:46
Jeszcze nigdy się tak nie ubawiłam. Może to „mgła mózgowa” związana z Covid – 19? Ratunku gdzie ja żyję?
alibaba
alibaba 25.01.2021, 21:10
Szkoda, że to nie żart, niestety to smutna rzeczywistość:(
Radny
Radny 25.01.2021, 11:23
Durnowaty ty aż dymi! Po prostu samorządowcy się wspierają i mają pełne i niczym nie skrępowane prawo wyrażać swoje urzędowe (bo nie prywatne) sympatie z kim ewentualnie gotowi współpracować. Jakoś pani "U" nie wzbudza większych zainteresowań okolicy.
Taki tam
Taki tam 25.01.2021, 15:13
Problem pojawia się, gdy ktoś tak zrósł się że stanowiskiem, że wydaje mu się, że on i zajmowana funkcja to jedno. Otóż nie. Leszek Leśko jako osoba prywatna może mieć dowolne preferencje polityczne, czy samorządowe i popierać kogo chce. Ale nie może tego robić jako burmistrz ( np. podpisywać listy poparcia swoją funkcją), bowiem burmistrz m.in. reprezentuje gminę na zewnątrz. Poparcie kandydatury przez burmistrza Olszyny mogłoby w takiej sytuacji oznaczać, że poparcia udziela gmina (bo burmistrz ją reprezentuje), a to leży poza zakresem kompetencji burmistrza i gminy.
Moim zdaniem to polityczny strzał w kolano. Zarówno dla kandydatki, jak i dla burmistrza.
Ludwisia
Ludwisia 26.01.2021, 12:08
A skąd TakiTam i inni mu podobni mogą o tym mieć chociażby szare pojecie jak to klasyczny hejeterk - aby dowalić i szukać haczyków.
Politolog
Politolog 25.01.2021, 18:51
Na jakiej liście Burmistrz Olszyny złożył podpis? Dla Twojej wiadomości wyjaśniam, że list otwarty to nie lista poparcia kandydatki na wójta – możliwość złożenia podpisu na takiej liście mają tylko mieszkańcy Gminy Wiejskiej Lubań. Natomiast list może napisać każdy.
Taki tam
Taki tam 26.01.2021, 12:31
To napiszę prościej, bo widzę, że przykład został potraktowany jako opis faktu. Na plakacie z poparciem, czy jako autor listu otwartego może wystąpić Leszek Leśko, mieszkaniec Olszyny, samorządowiec. Na plakacie takim zdjęcie nie może być jednak podpisane "Leszek Leśko, burmistrz Olszyny". Funkcja burmistrza nie jest zrośnięta z człowiekiem. Gdy p. Leśko wypowiada się jako burmistrz, czy zabiera jako burmistrz stanowisko w jakiejś sprawie, nie musi się to pokrywać z jego osobistymi poglądami. Jeśli np. wolą Rady Miejskiej będzie zmiana miejscowego planu i utworzenie w gminie miejsca dla budowy fotowoltaiki, to Leszek Leśko jako osoba prywatna może się temu sprzeciwiać, ale jako burmistrz musi to wykonać. I odwrotnie, jak lubi osobiście kandydatkę sąsiedniej gminy, może zachęcać znajomych do głosowania na nią, pisać listy, agitować itp. Ale poza czasem pracy, jako prywatna osoba, a nie jako burmistrz! Takie pomieszanie spraw prywatnych ze służbowymi budzi mój niepokój, byłem przekonany, że to jest oczywiste dla osób zajmujących publiczne stanowiska. Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich. Jakie są tego skutki...
Aleksandra
Aleksandra 25.01.2021, 14:21
Zapytam wprost. Dlaczego wymieniasz tylko Panią Usyk? A gdzie pozostali kandydaci? Myślisz, że po wyborach, jak ktoś inny zostanie wójtem, to Burmistrz nie będzie z nim współpracował? Za chwilę Pan Zjawin pokaże poparcie ze strony Wójta Siekierczyna, Pani Usyk Burmistrza Leśnej, itd. Tu nie ważne kto kogo po plecach klepie, ale co gwarantuje nam swoją osobą. Jaki ma plan na rozwój gminy, czy zna nasze potrzeby, wie w jaki sposób pozyskać środki, itd. To jest ważne dla mieszkańców dokonujących wybór. Proponuję rzetelnie zapoznać się z programami wyborczymi, kompetencjami kandydatów, osobami, które współpracują z kandydatami, pomysłami na realizację obietnic wyborczych. Pan Burmistrz nie przyjdzie zarządzać naszą gminą, nie udzieli wsparcia finansowego. Wójt ma samodzielnie myśleć, podejmować decyzje z myślą o nas- mieszkańcach i naszej gminy.
Danka_L
Danka_L 26.01.2021, 12:11
Poparcie ościenne jest ważne bo np. z panią U - jak na razie - nikt nie deklaruje, że będzie układał przyzwoite międzygminne oczywiście stosunki.
Aleksandra
Aleksandra 26.01.2021, 18:56
A masz gdzieś deklaracje, że ktoś z sąsiednich gmin nie będzie współpracował z Panią Anetą? Nie masz, a piszesz. Na tym polega wasza kampania i nagonka. Napisz coś dobrego na temat artykułu, a nie insynuować kłamstwa.
Zainteresowany
Zainteresowany 25.01.2021, 20:23
Widocznie pani Aneta nie ma aż tak dobrej opinii u swojego pracodawcy ze nie chce jej wystawić referencji . Ludziie wam już chyba cała ta sytuacji pod deklem pomieszała . A może COVID bo słyszałem ze duże spustoszenie w mózgu robi . Pozdrawiam w ten miły spokojny wieczór.
Aleksandra
Aleksandra 26.01.2021, 18:59
Jej nie musi referencji wystawiać pracodawca. Zapraszam na fb Pani Anety Usyk i poczytać bardzo przychylne komentarze mieszkańców Gminy Leśna. To o wiele więcej znaczy, niż pochwalny list Burmistrza.
Wyborca
Wyborca 25.01.2021, 13:29
Współpraca samorządów a ingerencja w wybory w obcej gminie to dwie różne sprawy.
Jarek
Jarek 25.01.2021, 09:11
To Olszyna właśnie: https://interwencja.polsatnews…
Obiektywny
Obiektywny 25.01.2021, 08:47
Kolega ojca i tyle w temacie. To jakby wdowa po wójcie poparła.
kukułka
kukułka 25.01.2021, 00:49
*A o to za figura ten L.Leśko?* oznaczamy wpisy pisane z jednego nr IP a podpisywane różnymi nickami
Śmiech na sali
Śmiech na sali 25.01.2021, 20:27
Taka figura ze od początku demokracji jest burmistrzem cenionym w olszynie a pani Aneta nie dopchała się do ....... ani razu . Wiec narazie to niezłą figurę ma na wyretuszowanej fotce
kukułka
kukułka 26.01.2021, 09:07
Cenionym przez kogo?Przez kilku kolegów i klakierów?
Kolo
Kolo 24.01.2021, 23:31
Gdzie konkret, dalej bleble i tatuś. Zapomniałeś o sklepach.Zatrudnij u siebie takiego fachowca.
hans
hans 24.01.2021, 23:10
*Wybierzcie Małgosię bo znałem jej tatusia.* oznaczamy wpisy pisane z jednego nr IP a podpisywane różnymi nickami
hans
hans 24.01.2021, 23:08
*Czy to znaczy że stanowiska są dziedziczone i tylko dzieci powinny zajmować stanowiska po rodzicach.Czy może decyduje klucz partyjny a może znajomości i koneksje?Jakoś nie dziwi mnie to poparcie.
* oznaczamy wpisy pisane z jednego nr IP a podpisywane różnymi nickami
Janina
Janina 25.01.2021, 20:30
Litości nikt nie chce poprzeć kontrkandydatów ze tyle pomyj tu się wylewa . Boże widzisz a nie grzmisz w tą ludzka głupotę . Powodzenia pani Małgosiu
zulu
zulu 24.01.2021, 22:50
*To poparcie dyskwalifikuje kandydatkę .* oznaczamy wpisy pisane z jednego nr IP a podpisywane różnymi nickami
Hejka
Hejka 25.01.2021, 20:31
A dlaczego i tu się myślisz
Wyborca
Wyborca 24.01.2021, 21:14
Poparcie burmistrza olszyny było by cenne gdyby dotyczyło wyborów w gminie Olszyna. W gminie Lubań wyborcy są na innym poziomie myślenia i poparcia komunistycznych działaczy raczej się nie liczą. Pan burmistrz Leśko to znany działacz komunistycznych organizacji młodzieżowych i PZPR. Te czasy minęły kiedy towarzysz popierał towarzysza przyjaciela. Dzisiejsze wybory to polegają na świadomym wyborze dobrego programu i osoby, która zapewni skuteczną realizację tego programu poprzez głęboką wiedzę i doświadczenie. Takie wybory będą w gminie Lubań. Olszyna w swoich wyborach pozostała w głębokiej komunie.
Zuzulaka
Zuzulaka 25.01.2021, 20:35
Śmiech ludzie cenią sobie pana burmistrza od początku jest z nami i nie raz wygrał z w pierwszej turze. Mądry zaradny człowiek . Czytając te niektóre wypociny widzę ze ktoś ma za dużo jadu w sobie ze takie bzdury pisze z jednego komputera . Chyba komuś puszczają nerwy wyborcze . Myślałam ze będzie inna kampania każdy sobie ale widzę ze nikt nie uczy się na błędach wiec przepadnij U.
Aleksandra
Aleksandra 26.01.2021, 19:06
Nie mam nic przeciwko Burmistrzowi Olszyny. Tylko na jakiej podstawie oskarżasz Panią Usyk o kampanię tak niskich lotów? W tej chwili to ty bezpodstawnie ją pomawiasz i oskarżasz. Może warto byłoby sięgnąć po IP i w trybie wyborczym prostować te paszkwile.
hans
hans 26.01.2021, 10:44
Albo jesteś bardzo naiwna .albo kłamiesz ,albo jesteś zupełnie niezorientowana co do wyborów w Olszynie.Burmistrz reprezentuje grupę ludzi którzy robili wszystko żeby wygrał wybory.Jeśli nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o ....
hans
hans 25.01.2021, 09:25
W Olszynie wybory nadal polegają na postawieniu krzyżyka albo odcisku palca.Świadomość to wyraz ze Słownika Wyrazów Obcych.
Mieszkanka
Mieszkanka 24.01.2021, 21:11
Swój swego popiera, głupi głupiego też, tak tylko to tutaj zostawię
Monika
Monika 24.01.2021, 20:05
Protegowana pana Leśko!
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 24.01.2021, 20:03
Umiłowani Siostry i Bracia!
Nie mam zamiaru nikogo – nawet siebie – obrażać, ale my Polacy jesteśmy głupim narodem. Biednym, niewykształconym, kołtuńskim, zabobonnym, podłym, mało uśmiechniętym, pełnym zawiści. To, że partia PiS ze swoim przywódcą na czele ma takie poparcie to klasyczne odzwierciedlenie tych właśnie cech. Można się unosić, pyskować, ale w mądrym narodzie PiS by nie miał prawa istnienia. Czas najwyższy na refleksję!
marc55
marc55 25.01.2021, 22:23
Niewykształcony i pełen nienawiści, takiej samooceny po tobie się nie spodziewałem. Brawo
Zażenowana
Zażenowana 24.01.2021, 19:11
Proponuję aby ten Pan przygotował Panią Hercuń na burmistrza Olszyny bo chyba Pan burmistrz już swoje lata ma i czas ustąpić miejsca młodszym, a decyzję o wyborze Wójta Gminy Lubań pozostawił mieszkańcom Gminy Lubań. Uważam, że kampanię wyborczą należy oprzeć na dotychczasowych swoich dokonaniach bądź na rozwiązaniach, które są realne do wdrożenia. Niestety kampania tej Pani opiera się jedynie na sukcesie ojca i protekcji innych osób. Przykre jest, że śmierć i choroba bliskich osób stały się dla tej Pani trampoliną do zdobycia stanowiska wójta.

Pozostałe