Plan na wtorek. Lubański Spacer Wkurzonych Kobiet

  • 27.10.2020, 17:22 (aktualizacja 27.10.2020, 17:46)
  • red./FB Lubański Spacer Wkurzonych Kobiet
Plan na wtorek. Lubański Spacer Wkurzonych Kobiet

Podziel się:

Oceń:

Po kilku dniach zdecydowanych protestów we wtorek organizatorzy zapowiadają uspokojenie emocji. „Dziś znicze, śpiewy i na spokojnie, na czwartek w większym gronie szykujemy duuuże wydarzenie, bez udziału pojazdów”

Wybaczcie obsuwę! - napisali przed 17. organizatorzy wydarzenia w mediach społecznościowych.

Plan na dziś:

  • palimy znicze. Dużo zniczy
  • jeśli będzie ekipa gitarowa, można odśpiewać parę co bardziej rebelianckich kawałków
  • regenerujemy siły, przygotowujemy się na czwartek!

Bo na czwartek planujemy znowu coś większego. Stay tuned! - czytamy na stronie wydarzenia.

Link do wydarzenia na Facebooku TUTAJ.

red./FB Lubański Spacer Wkurzonych Kobiet

Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czerwona zaraza
Czerwona zaraza 28.10.2020, 14:59
W Czwartek Antifa idzie będzie dym
Ehhh
Ehhh 28.10.2020, 17:15
O tej zarazie to o sobie mowisz ? Jak można być tak podłym osobnikiem. Szerzysz nienawiść człowieku. Pozostaje ci tylko współczuć.
Obywatel tej ziemi
Obywatel tej ziemi 28.10.2020, 11:20
Obowiązkowe szczepienia na korone
Nikt nie poniesie konsekwencji za powikłania samo to co uchwalił nasz rząd kwalifikuje ich do obalenia rządu .
hebel
hebel 28.10.2020, 10:17
Feministki do haremu!
Feminiści też! po drobnej korekcji.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 28.10.2020, 09:49
Nic sie w tym kraju nie zmieni, dopóki nie zostanie zerwany konkordat. Ta instytucja musi zostać osunięta z życia politycznego. Nikt nikomu nie broni wierzyć w latające kabanosy i w inne urojone ideologie ale Twoja wiara nie może determinować sposobu na życie innych ludzi. To jest tylko wiara, która de facto nie wymaga dowodów na istniejące bóstwa wiec nie podlega racjonalnemu osądowi. Skoro tak jest wiara nie może determinować ani stać za podejmowaniem decyzji dotyczących życia każdego człowieka a już w szczególności niewierzącego.
Kuba1221
Kuba1221 28.10.2020, 09:45
Kler jak kot na cztery łapy spada. Przeżyli zabory, II RP, okupację niemiecką i radziecką, post-komunę a obecnie niby biernie dyktują pisowcom polityke kwazi humanitarną, ekumeniczną po to by czerpać garściami z dotacji państwowych i pensji za swoją pasożytującą ewangelizację w szkołach.
Umieją się ustawić i wykorzystywać głupków, którzy udają wiernych. Obłuda i hipokryzja dominuje w tym ustroju.
Obywatel tej ziemi
Obywatel tej ziemi 28.10.2020, 09:38
Przymusowe szczepienia
Brak odpowiedzialności za ewentualne powikłania
Kłopoty finansowe małych i dużych firm
Aborcja
Itd....
To wszystko dotyczy nie tylko ludzi starszych ale i waszych dzieci i wnuków to oni tu będą dłużej na tym łez padole... To oni niech walczą a my im pomóżmy
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 28.10.2020, 09:20
Umiłowani Siostry i Bracia!
Apeluję! Uderzajmy, ale w instytucję, a nie budynki i pomniki.
Akcji ze sprejowaniem po ścianach nie pochwalam. Zakłócania spokoju i miru domowego polityków (nawet gen. Jaruzelskiego) też.
Tak samo, jak nie podobało mi się malowanie łap na czerwono, wszystko jedno, czy był to Dzierżyński czy dla niektórych nieWielki święty JP2.
Odgrywanie się na rzeźbach i budynkach? Dziecinne to jakieś, i nie doda Wam Panie i Panowie zwolenników.
Oczywiście demonstracje przeciwko Kościołowi (jako instytucji) i polityce Rządu - jak najbardziej. Jestem nawet zdania że ten rząd należy abortować. Po prostu okazał się bez rozumny.
Mamy dość dyktowania życia
Mamy dość dyktowania życia 28.10.2020, 08:55
Kaczor Donald słońce narodu wygłosił orędzie łudząco przypominające te Jaruzelskiego, zamiast medali była kotwica!
W tamtych czasach Duck przespał tą chwilę więc teraz sam mógł poczuć się jak jego idol Jaruzel do którego się upodabnia .
Twórzcie pisiorki wasze kościelne zomo i tak nie wygracie niedziela będzie należała do kobiet ❤️
obywatelka
obywatelka 28.10.2020, 08:37
Nie jestem za aborcją na życzenie, ale jeszcze bardziej sprzeciwiam się skazywaniu ludzi na cierpienie w samotności, upokorzeniu i biedzie, tylko dlatego, że mały człowiek przepełniony nienawiścią, który nawet przez chwilę swojego życia nie poświęcił się dla kogoś, tak pragnie władzy, że traci rozum
holo
holo 28.10.2020, 10:47
ten mały człowiek poświecił się polityce i nie krytykuj za poświęcenie
PWM
PWM 27.10.2020, 23:26
Jesteś cieniasem. Sterowanym Tchórzem, który rozpowszechnia mowę nienawiści. Dowód, ta informacja! Za "sianie" terroru jest paragraf, a to co ty wyrabiasz nawoływanie do aktów przemocy, dewastacji, do nieprzestrzegania prawa. Wszystko skrupulatnie archiwizuję.
Florencja
Florencja 28.10.2020, 08:40
Nawołuje do przemocy Prezes PiS - czemu maja służyć bojówki katolickie? Oczywiście nie popieram a nawet zakazuję używania wszelkich form przemocy, łącznie z zakłócaniem mszy i malowaniem na świątyniach haseł - ale wyobrażam sobie tych byczków spod znaku falangi co będą robić jak demonstranci podejdą przed kościół - a tam demonstrować mogą a nawet powinni. Tymczasem v-ce premier odpowiedzialny za służby specjalne czyli utrzymanie ładu i porządku eskaluje konflikt. A gdzie propozycje rozwiązania konfliktu w państwie prawa i sprawiedliwości o charakterze politycznym? Gdzie propozycje rozwiązań prawnych. Skonfliktowali naród: rolników, górników, nauczycieli, służbę zdrowia. Podzielili go na sorty, na mordy zdradzieckie i morderców brata, na tych gdzie stało ZOMO ....
Kaczyński i ta klika pod sąd - pod trybunał, a nie "sprawa kobiet" i ich sumień.
👣
👣 27.10.2020, 23:13
Tragedia, znajdzcie sposób na siebie bo miejsc w cyrku na naszym terenie nie ma.
❤️❤️
❤️❤️ 28.10.2020, 17:17
Tak wszystkie miejsca zajęte przez zwolenników partii
Ewa
Ewa 27.10.2020, 23:08
Kaczorki,won z tej strony.
Kaczorek
Kaczorek 28.10.2020, 09:30
Jest WOLNOŚĆ SŁOWA pani Ewo.
Adwokat
Adwokat 27.10.2020, 22:29
Kaczor zaczyna grozić!
===================
"Uniwersytet Wrocławski przygotował instrukcję postępowania po zatrzymaniu przez policję podczas protestów i udostępnił listę adwokatów, którzy pomogą w razie zatrzymania"
Rzecznik ds. równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji na Uniwersytecie Wrocławskim - tel. 697 773 235 (czynny całą dobę).
Lista adwokatów tutaj:
https://gazetawroclawska.pl/wr… ... 1-15259334;
=====================
Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie
Akcja pomocy prawnej dla zatrzymanych w wyniku protestów po wczorajszym wyroku TK
Informujemy, iż dzięki zaangażowaniu adw. Sylwii Gregorczyk-Abram koordynatorki ds. organizacji pozarządowych przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie oraz adw. Karoliny Gierdal adwokatki i adwokaci Izby Adwokackiej w Warszawie dołączyli do akcji doraźnej pomocy prawnej organizowanej przez organizacje pozarządowe: Grupa Prawna Kampania Przeciw Homofobii, Kolektyw Antyrepresyjny SZPIL(A) i Anarchistyczny Czarny Krzyż.
https://www.ora-warszawa.com.p… ... wyroku-tk/;
==============
Ciąg dalszy nastąpi
Pytający
Pytający 28.10.2020, 14:38
Czyżby Adwokat Diabła?.
grot
grot 27.10.2020, 22:07
niezrozumienie powoduje niewiedzę, niewiedza powoduje strach, strach powoduje panikę, panika powoduje agresję,,,,,,,,,,,,,,,,, trybunał konstytucyjny nic nie zmienił w prawie, dalej można korzystać z aborcji ze względu na chory płód, na życie kobiety, oraz gwałt, wszystko jest tak jak było przed orzeczeniem TK , byłem, widziałem, nawalonych dzieciaków z butelkami w rękach (pełne) przyglądałem się kilkanaście minut, wniosek? gdyby poddać wszystkich badaniem alkomatem i nar komatem, 80% nadaje się do izby wytrzeźwień, i jestem pewien, że większość dzieciaków uważa, że aborcja to rodzaj dania w restauracji
Baska
Baska 28.10.2020, 10:47
Skoro TK nic nie zmienił to dlaczego wydał orzeczenie zabraniające aborcji eugenicznych ?
Logik
Logik 28.10.2020, 14:42
TK nie wydał takiego orzeczenie tylko stwierdził że przepisy zezwalające na taką aborcję są niezgodne z KONSTYTUCJĄ, tą popartą przez ogólnonarodowe referendum i zatwierdzoną przez SLD-PSL i Kwaśniewskiego.
Dudek
Dudek 28.10.2020, 17:28
Na jedno wychodzi - od orzeczenia TK do zmiany ustawy tylko jedna noc w sejmie. Dziwne że kościelni złamali umowę społeczna której byli czynnymi uczestnikami i akceptowali z całą powagą majestatu!
Poczuli się przy tych rządach mocniejsi?
Jaja
Jaja 27.10.2020, 20:35
Widziałem ten marsz przed chwilą, na czele jakieś dzieciaki na hulajnogach, reszta nie wiele starsza, gdzie są ich rodzice, otępiała grupa, do domu!! WON!
Ehhhh
Ehhhh 28.10.2020, 15:34
A kto ma protestować niby, kobiety po menopauzie. Przecież ta ustawa uderzy w młodych, to waży się przyszłość obecnej młodzieży.. Nie wypisuj bzdur...
Obywatel tej ziemi
Obywatel tej ziemi 28.10.2020, 11:25
Te dzieci nasza przyszłość i to o ich życie też Idzie ta sprawa. Przymusowe szczepienia na korone i nikt nie poniesie konsekwencji za powikłania to uchwalił nasz rząd. Trzeba tym młodym pomóc a nie krytykować
Bez jaj
Bez jaj 28.10.2020, 07:02
Chyba bez jaj jednak 🤣🤣🤣🤣Miernota ociemniała
Anty d
Anty d 27.10.2020, 23:09
Dzieci i dzieciaczki od 16 do 8 mogą chodzić same!
Von
Von 27.10.2020, 20:16
Ale bydło
Patriota
Patriota 27.10.2020, 19:30
***** ***
***** kler
Mar.
Mar. 28.10.2020, 08:50
Brukselski patriota.
Krzysiek
Krzysiek 27.10.2020, 18:58
Z okazji zbliżających się Świąt Wszystkich Świętych, chciałbym z tego miejsca szczerze życzyć Konusowi, rychłego dołączenia do grona ********. Nie sądziłem, że taki kaczan, może chamsko zatruć życie społeczeństwu. Najgorsze jednak jest to, że na tym ten świr nie poprzestanie.
Już nie Krzysiek, już Krzysztof
Już nie Krzysiek, już Krzysztof 28.10.2020, 08:34
Nie życz drugiemu co Tobie niemiłe, bo może Ciebie to spotkać.
Może jak Krzysiek stanie się Krzysztofem to zrozumie.
Kristoff
Kristoff 28.10.2020, 09:25
Przecież dobrze mu życzy! Lepiej już nie można. Jako katolik oczekuje podróży do nieba i tam chyba trafi - "opatrznościowy monż stanu". Do brata i bratowej. Może nawet przez Wawel?
kay
kay 27.10.2020, 18:53
Brawo Lubanianki i Lubaniacy , jestem z was dumna że nie poddaliście się , że wyszliście na ulicę i pokazujecie swoją wściekłość wobec decyzji obecnej władzy. Kobiety w Polsce są niesamowite, pokazały siłę, to że nie damy się upodlić i odczłowieczyć. To co zrobił Kaczyński , to zbrodnia nie tylko przeciwko nam kobietom,ale przeciwko podstawowemu prawu człowieka do wolności. Kilka lat temu marsze były spokojne, pokojowe i kulturalne , jednak nie pomogło to na długo. Kaczor zaatakował ponownie w najbardziej podły i wstrętny sposób, wykorzystując do tego czas pandemii. Jest to tak obrzydliwe ,że nie ma się co dziwić, iż emocje puściły w narodzie . Wulgarne słowa pokazują jaka jest wściekłość ludzi i są adekwatne do czynu jakiego dopuścił się Kaczyński. Stary kawaler z kotem i banda czarnych kawalerów z kościoła decydują o losach kobiet. Nie mając własnych rodzin planują innym życie. TO ABSURD!!!!!!!!
Dziękuję wszystkim kobietom oraz mężczyznom, którzy wyszli na ulice Lubania.
panjapa
panjapa 28.10.2020, 12:58
Może tak napiszesz co ten Kaczyński takiego zrobił, w jaki sposób zaatakował? Każdy powtarza to samo jak małpa wyuczoną sztuczkę, ale nikt nie mówi co on takiego strasznego zrobił. Bo nic nie zrobił. TK potwierdził to, co jest zapisane w konstytucji z roku 1997, która jest dziełem postkomunistów, a którą podpisał ówczesny prezydent Kwaśniewski. Żeby to zrozumieć trzeba mieć sprawny mózg, a nie garść pokruszonego styropianu w głowie. Tylko co tu wymagać mądrości od kogoś, kto myśli dziurą między nogami.
japapan
japapan 28.10.2020, 17:29
panjapa! coś szwankuje sprawność twojego mózgu!
Czesław
Czesław 28.10.2020, 09:46
Może przyjrzeć się tej ustawie...? I coś na temat Kwacha dopisać?
Obserwator
Obserwator 27.10.2020, 18:44
Mam nadzieję że kobiety pokażą siłę.... Zawalczą o swoje prawa i się nie poddadzą 😉

Pozostałe