Wyścig dla twardzieli! 6 Rowerowy Bieg Piastów

  • 24.09.2020, 14:19
  • Bieg Piastów
Wyścig dla twardzieli! 6 Rowerowy Bieg Piastów

Podziel się:

Oceń:

Prawie tysiąc zawodników i zawodniczek z całej Polski na liście startowej. Trzy dystanse: 20, 40 i 60 km. Wspaniałe trasy w Górach Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. 6 Rowerowy Bieg Piastów, czyli ukoronowanie sportowego roku w Jakuszycach, już w tę sobotę: 26 września!

Prawie tysiąc miesc startowych zostało zajętych w ciągu kilku tygodni, a potem organizatorzy ze stowarzyszenia Bieg Piastów otrzymywali jeszcze setki e-maili i telefonów z pytaniami o dodatkowe miejsca i listę rezerwową. Wymogi ochrony przyrody oraz bezpieczeństwa epidemicznego powodują, że nie ma mowy o zwiększeniu puli miejsc.

Jak mawia zawsze honorowy prezes Biegu Piastów Julian Gozdowski, najważniejsze są trasy. I to właśnie trasy, jak i świetna atmosfera oraz dobra organizacja, przyciągają rowerzystów do Jakuszyc. Rewelacyjne trasy Rowerowej Krainy w Górach Izerskich, urozmaicone pod względem nawierzchni, profilów i krajobrazu, zadowolą najbardziej wybrednych. Rowerowy Bieg Piastów pokaże ich atuty w pełni, na wielkim obszarze pomiędzy Wysokim Kamieniem, Jakuszycami, Chatką Górzystów, Orlem, dochodząc nawet do Świeradowa-Zdroju.

Z powodu pandemii koronawirusa wszyscy poza trasą będą proszeni o zakrywanie nosa i ust maskami, a start będzie trwał aż dwie godziny (w godz. 10-12). Uczestnicy wyścigu na każdym z trzech dystansów będą startować podzieleni na trzy grupy, wyruszające na trasę co 15 minut. Stawka prawie tysiąca zawodników zostanie więc mocno rozrzedzona, co poza ograniczeniem kontaktu pomiędzy zawodnikami poprawi też w znakomity sposób komfort jazdy.

Rowerowy Bieg Piastów to zawody dla wszystkich. Pojadą ludzie w różnym wieku, o różnych umiejętnościach. Wielu z nich to stali bywalcy jakuszyckich tras na nartach i nogach. Niektórzy – najtwardsi – z tej grupy, ukończyli w tym roku zimowy Bieg Piastów i Letni Bieg Piastów na 50 km. Teraz zmierzą się z dystansem 60 km na rowerze. Jeśli to uczynią, ich łupem stanie się niezwykłe trofeum: statuetka Wielkiego Jakuszyckiego Szlema.

Według prognoz w sobotę w Jakuszycach ma być kilka stopni ciepła i deszcz. Warto więc się ciepło ubrać. Na trasie będą czekać bufety i punkty medyczne. Na mecie medal i ciepła strawa. To nie będzie łatwy wyścig. To będzie wielka walka, którą się będzie pamiętać przez całe życie.

Organizacja 6 Rowerowego Biegu Piastów nie byłaby możliwa bez wsparcia szerokiego grona wolontariuszy, sponsorów i partnerów. Sponsorem Generalnym jest PKO Bank Polski, Sponsorem Technicznym Brubeck, a partnerami: Termy Cieplickie, Interferie, Dolny Śląsk, Szklarska Poręba, Jelenia Góra, Fenwick’s i Związek Gmin Karkonoskich. Patronem Medialnym jest Program I Polskiego Radia, który w trakcie zawodów – bezpośrednio z Jakuszyc – będzie prowadził swoją popularną audycję “Jedyne takie miejsce”. Honorowymi patronami 6 Rowerowego Biegu Piastów są Marszałek Dolnego Śląska Cezary Pzybylski, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych oraz Polski Komitet Olimpijski.

Bieg Piastów

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe