Dym z działek problemem dla mieszkańców

  • 16.09.2020, 14:38 (aktualizacja 16.09.2020, 16:04)
  • red.
Dym z działek problemem dla mieszkańców

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj poruszaliśmy temat zanieczyszczonego powietrza. W tej sprawie napisał do nas Czytelnik, który wraz ze swoimi sąsiadami już dziś o oddychaniu pełną piersią może zapomnieć.

- Proszę o nagłośnienie i pomoc w rozwiązaniu problemu powtarzającego się od wielu lat pod koniec lata i na początku jesieni - napisał do nas Czytelnik, który mieszka przy ulicy Zygmunta Starego w sąsiedztwie działek. - Są to ROD „Kwisa”, „Irys” i „Piast”. Zawsze w tym okresie zaczyna się akcja spalania zgromadzonych gałęzi, badyli po uschniętych pomidorach, ogórkach itp. Co niektórzy działkowicze dokładają do tego jeszcze inne śmieci. Potrafią to wypalać od samego rana, ale najczęściej dzieje się tak po południu. Częstymi praktykami jest rozpalenie ogniska wieczorem i zostawienie, aby do rana się wypaliło - opowiada nasz Czytelnik.

- My mieszkańcy z sąsiedztwa musimy te dymy wdychać często i przez całą noc. Temperatury są takie, że można spać przy otwartym oknie, ale dymek dusi. W wielu przypadkach są to prawdopodobnie ci sami ludzie, którym przeszkadza dym z kominów domów jednorodzinnych i wielorodzinnych w sezonie grzewczym. Na naszym osiedlu zwłaszcza w tym roku wielu mieszkańców zmienia sposób ogrzewania, rezygnując z kopciuchów węglowych. Co z tego, jak jesteśmy truci przez działkowców. Żeby było ciekawiej wiatry w Lubaniu wieją najczęściej z kierunku zachodniego lub południowo-zachodniego, czyli w kierunku naszego osiedla - dodał nasz Czytelnik, który wierzy, że Straż Miejska podejmie w najbliższym czasie skuteczne interwencje, co znacznie poprawi jakość powietrza w okolicy.

 

red.

Zdjęcia (4)

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jaaa
jaaa 18.09.2020, 07:59
a jak palą Na osiedlach w zimie czym się ,,da,, ,że okna nie można otworzyć, to jest dobrze ????? a trochę liści i gałązek to larum , opanujcie się ludzie
Wąchacz spalin działkowych
Wąchacz spalin działkowych 18.09.2020, 11:34
Prosę powdychać przez cały dzień ten dymek z trocję gałęzi w ualny dzień. A często dymek leci i w nocy, bo dzialkowiec pdpali swpje gałązki okraszone innymi odpadami i idzie do domu. Pozdrawiam z zpachem palonych gałązek!
Lol
Lol 18.09.2020, 06:24
Dym przeszkadza, ale tysiące ton śmieci z Niemiec można przywieść do Polski i na to jest zgoda
zulu
zulu 17.09.2020, 08:58
ORMO czuwa?Donosicielstwo w narodzie ma się doskonale.
Ja
Ja 16.09.2020, 22:02
W Leśnej też tak się dzieje. Przy okazji spalają butelki plastikowe i worki foliowe.Warto by sprawdzić ogródki.
O. Piast
O. Piast 16.09.2020, 21:25
Co tu dużo mówić już pisałem o zapachu palonego plastiku wtorek 250 ‰ przekroczenie zanieczyszczenia powietrza
hebel
hebel 16.09.2020, 20:23
Czy straż miejska może karać mandatami za takie palenie śmieci?
Zdaje mi się że od dawna nie wolno tego robić, co najmniej od 15 lat jak nie dłużej.
Kasa z mandatów też się przyda:)

Pozostałe