W rocznicę wybuchu II wojny światowej

  • 03.09.2020, 09:43 (aktualizacja 03.09.2020, 10:07)
  • ŁCR
W rocznicę wybuchu II wojny światowej ŁCR

Podziel się:

Oceń:

Mimo upływu 81. lat wciąż pamiętamy o niemieckiej napaści na naszą Ojczyznę.

Tegoroczne obchody miały nieco inny charakter niż w latach poprzednich. W związku z epidemią koronawirusa składanie kwiatów w hołdzie polskim żołnierzom poległym na frontach II wojny światowej odbyło się w formie indywidualnej.

W godzinach wieczornych, w kościele pw. Trójcy Świętej odprawiona została msza w intencji poległych w czasie II wojny światowej oraz w intencji Ojczyzny.

ŁCR

Zdjęcia (2)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wojak_K
Wojak_K 03.09.2020, 17:50
Polacy z każdej klęski mogą zrobić uczynić "glorię i victorię"!
============
Źle zaplanowana obrona kraju, fatalne dowodzenie, brak rozpoznania i łączności, słabe wyszkolenie żołnierzy, a to tego wiele głupich i krótkowzrocznych rozkazów marszałka Rydza-Śmigłego – to elementy, z których złożyła się szybka porażka Polski w wojnie obronnej 1939 roku. Amerykański historyk wojskowości Robert Forczyk w swojej książce „Fall Weiss. Najazd na Polskę 1939” potwierdza, na podstawie wnikliwej analizy dokumentów, to, co w Polsce od dawna wiemy, ale boimy się powiedzieć.
Kiziol
Kiziol 03.09.2020, 17:21
Co to znaczy "wciąż pamiętamy" - czyli kto "MY" czy raczej "ONI".
Te zebrane tłumy świadczą o tej nieustającej pamięci? Skoro ten ich bóg nie uchronił katolickiego narodu przed najazdem niemieckich bezbożników (czyli protestantów) - to po co ten teatr przed ołtarzem?
Jaja jak birety!

Pozostałe