Platerówka wygrywa "Bitwę o wozy"

  • 13.07.2020, 13:54
  • eLuban pl
Platerówka wygrywa "Bitwę o wozy"

Podziel się:

Oceń:

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy gminy Platerówka osiągając frekwencję wyborczą na poziomie 77,38% wygrali dla swojej Ochotniczej Straży Pożarnej dofinansowanie na zakup średniego wozu ratowniczo-gaśniczego. Wszystko to w ramach rządowej akcji profrekwencyjnej „Bitwa o wozy”.

Zgodnie z zapowiedzią środki na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych trafią do 49 gmin z najwyższą frekwencją w każdym z 49 byłych województw (według stanu granic województw, który obowiązywał 31.12.1998 r.). Akcja obejmowała jedynie gminy do 20 tys. mieszkańców.

Zgodnie z danymi publikowanymi przez Państwową Komisję Wyborczą właśnie w gminie Platerówka była najwyższa frekwencja spośród gmin byłego województwa jeleniogórskiego i wyniosła 77,38%. Gminą, która dosłownie deptała Platerówce po piętach była gmina miejska Karpacz, gdzie frekwencja była niższa o 2,3 % i wyniosła 74,92%.

W ten sposób dzięki mobilizacji OSP Włosień i OSP Platerówka, gmina otrzyma 800 tys. zł dofinansowania na zakup średniego wozu ratowniczo-gaśniczego.

Bardzo się cieszymy. Szczęście będzie jeszcze większe gdy otrzymamy te środki. Ta frekwencja to nie przypadek, pracował na nią cały sztab ludzi. W akcję bardzo mocno zaangażował się Krzysztof Halicki, nasz wójt i strażacy. Wszyscy włożyli w to kawał serca i zostało zrobione wszystko co można aby osiągnąć taką frekwencję. Były plakaty, ulotki, między 18. a 21. po gminie krążyły cztery auta dowożące opieszałych do lokali wyborczych. Gdyby nie to, że bardzo dużo ludzi z terenu naszej gminy pracuje za granicą ten wynik byłby jeszcze wyższy - mówi nam Krzysztof Krawczenko, prezes OSP Platerówka.

Oficjalnie „Bitwa o wozy” to rządowa akcją profrekwencyjna, której celem było propagowanie aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym Polski. W praktyce chodziło o podniesienie frekwencji wyborczej w gminach do 20 tys. mieszkańców. Nie zmienia to faktu, że dzięki akcji mieszkańcy mieli możliwość docenienia lokalnych OSP i w ten sposób sfinansować zakup wozu strażackiego, dzięki któremu strażacy-ochotnicy będą mogli jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo.

eLuban pl

Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gbur
gbur 22.07.2020, 13:47
na efekty nie trzeba było długo czekać:
https://www.polsatnews.pl/wiad…
każda władza, każdy teraźniejszy i kolejny rząd jest po to w tym kraju, żeby zgnoić Polaków, pomimo tego co im naobiecują w wyborach...
Platerówka
Platerówka 21.07.2020, 21:44
Wójt gminy Platerówka powinien się wstydzić bo nawet nic nie robi jak złodziejstwo grasuje do tej pory nic nie zrobił cała gmina powinna się podać do dymisji bo nic nie idzie załatwić
Merc atego to miekka
Merc atego to miekka 17.07.2020, 23:52
merc atego nie robi roboty na nasze rejony zbyt miekka fura
jaro
jaro 15.07.2020, 21:24
HA <HA ale cwoki tu pisza ,zamiast sie cieszyc ,ze strazacy bedą mieli fajne autko to cwoki piszą o PIS i Dudzie ,To juz taka tempota tych ludzi ?
Jaro
Jaro 15.07.2020, 11:10
Aktualna polityka PiS.
„W Polsce stosuje się powszechnie goebbelsowską metodę:
Kłam, kłam, a coś z tego zostanie”.
Jarosław Kaczyński Polskie Radio,
„Sygnały dnia”, 8 maja 2007. źródło: Wikicytaty
Hamm
Hamm 15.07.2020, 10:50
Zalecam szczególnie ogłupionemu przez PiS ciemnogrodziu lekturę pt. "Raport gęgaczy" - może coś z tego zdołają zrozumieć i prawda ich wyzwoli....
https://www.docdroid.net/Q0tIC…
gbur
gbur 14.07.2020, 09:14
rząd za pieniądze podatnika organizuje zawody dla ludu, w zdobywaniu kasy, która ludowi wcześniej została zabrana...
Józef
Józef 14.07.2020, 08:36
A Olszyna to nie potrzebuje wozu strażackiego bo mają stare szroty i zamiast zachęcać mieszkańców do głosowania to woleli zająć się zaklejaniem i zrywaniem plakatów i banerów prezydenta Dudy razem z pracownikami urzędu gminy. Brawo Olszyna, macie zwycięstwo Trzaskowskiego i *** z tego
zulu
zulu 14.07.2020, 10:09
Może czas strzepnąć z Olszyny tę czerwoną szarańczę ?
??
?? 14.07.2020, 11:05
Zulu, Mówisz o tym czerwonym kościele??
Gosciu
Gosciu 14.07.2020, 09:13
Jakie stare szroty jak mają Mercedesa Atego. Zobacz sobie co na stanie ma Platerówka.
Praktycznie wszystkie większe OSP w regionie mają już nowe/wymienione wozy.
Rędziowy
Rędziowy 13.07.2020, 23:59
A może popatrzeć na to z drugiej strony...
Jest słoneczna ciepła niedziela,60% obywateli wyrusza na wycieczkę,nad wode,wsiada na cross'a lub idzie na loda.
Ale są też takie miejsca w których ktoś rzuci hasło i ze 100 osób 77 poczuje się do obowiązku obywatelskiego i jak jeden mąż,pójdzie i postawi X nawet 5 min przed zamknięciem Komisii,tylko po to,żeby był i wilk syty i owca cała...
WŁOSIEŃ 💪💪💪💪💪
dINO
dINO 13.07.2020, 22:02
Vivat PLATERÓWKA najmadrzejsza gmina powiatu.BRAWO .
Zulu_Gula
Zulu_Gula 14.07.2020, 13:24
Okazuje się że to platerańskie ciemnogrodzie myślało że frekwencja premiowana będzie wtedy i tylko wtedy jak zagłosują gremialnie na pana Dudę - i popędziła gawiedź (niektórych dowozili) i stawiali krzyżyki na "pierwszego" na liście. Teraz się dziwią że jak to im tak źle wyszło!
Zyguła
Zyguła 13.07.2020, 20:31
Najpierw wybieracie wójta a potem na niego gadacie ze zly ze taki owaki..to wasza wina to wy wybieracie..i Bardzo wam dobrze
Platerówka
Platerówka 21.07.2020, 21:29
Ja tego posła nie wybierałem
Z Platerówki
Z Platerówki 13.07.2020, 20:25
Brawo dla Strażaków!!! Super że mimo podziałów w szczytnym celu potrafimy się zmobilizować i zawalczyć aby strażacy mogli nieść pomoc nam i ościennym gminom
OSP Platerowka
OSP Platerowka 13.07.2020, 18:50
W imieniu strazakow OSP Platerowka i Wlosień pragniemy podziekowac przede wszystkim mieszkancom gminy Platerowka to wasza zasluga.... to Wasze auto. Dziekujemy w imieniu sluzby! JESTESCIE WIELCY
OnA
OnA 14.07.2020, 17:54
Super. Chociaż Wy w tych wyborach wygraliście :)
strazak
strazak 13.07.2020, 18:48
Siedziba w Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pobiednej, ul. Hetmańska 3, Pobiedna, Numer komisji 4. Frekwencja 60,39%. Wsie: Pobiedna, Wolimierz . Walka o wóz przegrana, wygraliście Prezydenta. Brawo WY Brawo Włodarze ! Częsciowe dane PKW II tura .
sympatyk
sympatyk 13.07.2020, 18:30
Tylko pogratulować!
Jola
Jola 13.07.2020, 18:00
Burmistrz Leśnej też próbował skorzystać z tej akcji. I w tym przypadku nawalił i nie osiągną celu. Patriotyzm lokalny gminy Leśna jest na poziomie"0". Chłop ciągle nie rozumie, że zasłużyć na zaufanie lokalne oznacza, że trzeba coś zrobić, coś rozwiązać, pokazać kopalni jak należy dbać o ekologię, synergię nie likwidować, a udoskonalić do perfekcji.. itd...
@jola
@jola 13.07.2020, 20:46
Skorzystał z akcji , nie nawalił, wozu nie dostał od rządu ale cel osiągnął i ma swojego Prezydenta. Co na to koledzy z razem i połowaburmsitrza ? Promesę od rządu odbierał dla Leśnej . Co tam kopalnia, synergia hihihi Marcin pomoże z ,,chłopakami z ferajny" hihihi. Festiwial czas zacząć ! Wolimierz czeka hihi
strażak
strażak 13.07.2020, 18:50
vice mu doradza ? czy jasiu ? hihihi !
mieszkanka
mieszkanka 13.07.2020, 17:54
Brawo, a Siekierczyn jak zwykle nie zrobił nic, pewnie wójt wozu nie potrzebuje.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.07.2020, 22:52
"Mieszkanko" chyba jesteś kiepsko poinformowana, wyobraź sobie że wójt właśnie mocno zadziałał ale pewnie i tak nie uwierzysz więc nie będę ci pisał w jaki sposób :( skoro piszesz takie bzdury to słabo uczestniczysz w życiu lokalnym a krytykować to każdy potrafi tylko do roboty jakoś ciężko się zabrać :(

mieszkanka
mieszkanka 14.07.2020, 09:02
Zadziałał, a głosów brak? Wrzucając info na stronę gminy później nawet niż Leśna i promując na FB na stronie, co ma tylko 600 polubień to słabe. Więcej osób stało pod sklepem z piwkiem, niż zagłosowało, a przecież mogli iść do urny, tylko ich nikt nie zachęcił, że warto zawalczyć o wspólne dobro. Ale czy wójt, który serwuje nam tylko podwyżki (śmieci, woda, czynsz) może kogoś jeszcze do czegoś zmobilizować?
Mieszkaniec zalipia
Mieszkaniec zalipia 13.07.2020, 16:23
Dziekujemy takze naszemu wojtowi i strazakom to zasluga mieszkancow
naszej gminy Platerowka
Mieszkaniec ZALIPIA
Mieszkaniec ZALIPIA 13.07.2020, 16:15
Gratulacje przede wszystkim dla strazakow osp ktorzy poswiecili mnostwo swojego czasu i kosztow by zachecic ludzi pojsciem na wybory w 1 jak i 2 turze. Bez nich nie bylo by takiej frekfencji. Sa to wielcy ludzie z pasja. Gratulacje dla mieszkancow ktorzy byli solidarni i pokazali ze mozna mocno sie zjednoczyc. Oby woz nam wszystkim sluzyl bo gmina to chyba nigdy by nam takiego auta nie sfinansowala.
Duda dej
Duda dej 13.07.2020, 15:12
Bzdura zaden wojt tylko zasluga strazakow i mieszkancow: tylko dla strazakow poszlismy na te wybory!!! Brawo strazacy i brawi my! a gdyby wojt to mial organizowac to bysmy na pewno na te wybory nie poszli! Taka jest prawda ot co!

Pozostałe