Zalane drogi jak place zabaw

  • 29.06.2020, 15:02 (aktualizacja 29.06.2020, 18:05)
  • red.
kapiele_w_kaluzy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Przechodzące nad regionem w ostatnich dniach burze ujawniły wiele niedociągnięć i braków, te ostatnie wytknęły jednak dzieci...

Do niedociągnięć z pewnością zaliczyć można niedrożną kanalizację deszczową. W ciągu dwóch dni otrzymaliśmy wiele sygnałów o miejscach, gdzie kanalizacja deszczowa ewidentnie nie radziła sobie z odprowadzaniem wody. Z udrażnianiem studzienek w ciągach dróg powiatowych na bieżąco zmagali się pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg. Kałuże tworzyły się na ul. Podwale, Łużyckiej, Zgorzeleckiej, Lwóweckiej, Różanej i Papieża Jana Pawła II. Jak informowali nas pracownicy PZD, z reguły przyczyną zbierania się wody były liście zatykające kratki ściekowe. Tam gdzie było inaczej dziś od rana trwa akcja udrażniania studzienek.

Braki natomiast wytknęły dzieci, a wy skwapliwie to uwieczniliście za co dziękujemy. Najmłodsi skorzystali z możliwości zabawy w wodzie. Gdy przestało padać każda głębsza kałuża była mini basenem czy też wodnym placem zabaw, który przynosił im wiele radości... Przy okazji przypominamy, że Wodny Plac Zabaw przy ul. Różanej czynny będzie już od 1 lipca 2020 r.

red.

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lubanianka
Lubanianka 30.06.2020, 11:29
A czym tu się dziwić marka puszcza dziecko samopas, na cały dzień na dwór to trudno tu mówić o pilnowaniu i pozwalaniu... Ona sama potrzebuje opiekuna a co dopiero jej dzieci. Śmiech na sali i cały Lubań. Jaki widać inne dzieci mają rozum w głowie i woła popatrzeć na te mniej inteligentniejsze.
iwanek
iwanek 30.06.2020, 09:46
Studzienki deszczowe na ulicy Robotniczej zatkane watą z potężnych topoli i przez długi czas po opadach deszczu stoją zastoiska wody. Cała ulica Robotnicza i okolice zaśmiecone watą z tych topoli. W sobotę w trakcie wichury konar z jednej topoli uszkodził auta na parkingu przy ulicy Przemysłowej. Czy nie można jakoś przymusić właścicieli tych nieruchomości do wycięcia tych topoli?
Krzysiek
Krzysiek 30.06.2020, 06:32
Chociaż przez parę godzin mieliśmy odkryty basen. Arkadyjusz, wymodliłeś to na górze, czy jak?
Ktoś ja
Ktoś ja 30.06.2020, 06:06
Niech burmistrz zrobi coś dla dzieci w innych miejscowościach mają place zabaw i to takie że dzieci mają co robić baseny odkryte i inne atrakcje a u nas w Lubaniu nie ma nic bo burmistrz nue ma no nic kasy
Ktos
Ktos 29.06.2020, 22:11
podstawa jest taka tego wszystkiego że burmistrz co roku ma na nowy parking lecz na czyszczenie studzienek kanalizacyjnych nie ma pieniędzy a z ZGIUK zamiata śmieci do studzienek a później są ulice zalane i wszyscy zdziwieni.
Rysiek
Rysiek 29.06.2020, 21:27
Dzieci fajnie się bawią a dorośli kibicują i bardzo dobrze o to chodzi. Nikomu nic złego się nie dzieje.
Lubanianka
Lubanianka 30.06.2020, 08:27
A ja jechałam tamtą drogą w burzę i z tej studzienki wasze ekskrementy wypływały. Ble, że dorośli pozwolili tym dzieciom w ogóle wejść do tego ŚCIEKU
Teo
Teo 29.06.2020, 19:12
A co robił ten komitet z wielebną Bożeną na czele co zawierzył Lubań nierządnicy św. Magdalenie? Po co ten kabaret z tą patronką skoro wiadomo było że to nie działa?
Dociekliwy
Dociekliwy 29.06.2020, 18:51
Tak jak w Warszawie ! Tam gdzie rządzą melepety jak trzask ...owski tam miasta zalewane sa gownem bo nikt nie ponosi odpowiedzialnosci za sluzby miejskie, ktore powinny dbac o regularne oczyszczenie i droznosc studzienek kanalizacyjnych !! Czyja to wina ??? Podatnika ??? Czy osób pobierajacych ogromne pensje urzędnicze ????
Usia
Usia 30.06.2020, 08:44
Przecież to wina Tuska!
Handlarz
Handlarz 29.06.2020, 21:52
Nie ma takiej kanalizacji deszczowej która odebrała by taką ilość wody w tak krótkim czasie. I nie są miasta zalewane gó... jak piszesz tylko deszczówką!to nie fekalia.
C. Uj
C. Uj 29.06.2020, 20:56
*** sie w ten pusty łeb
Ratownik
Ratownik 29.06.2020, 18:41
Jakoś nikt nie uwiecznia kąpiących się w miejskich fontannach, które nie zostały stworzone do tego celu. I nikt z tego powodu nie robi "halo"
Iwetta
Iwetta 29.06.2020, 17:10
Do niedociągnięć z pewnością zaliczyć można niedrożną kanalizację deszczową.
============
W tej sprawie Burmistrz jest bezradny - od lat nie są czyszczone studzienki kanalizacyjne i taki mamy tego efekt.
Anna
Anna 30.06.2020, 00:32
wymienione ulice zalane nie należą do burmistrza, czytanie ze zrozumieniem się kłania
bgy
bgy 29.06.2020, 18:24
Temat, który powraca, jak nawałnice i któremu według odpowiednich instytucji tak trudno zaradzić. My tutaj możemy sobie co najwyżej popisać, do kolejnej ulewy.

Pozostałe