Ktoś niszczy banery i mienie osób jawnie wyrażających polityczne poparcie

  • 23.06.2020, 13:15 (aktualizacja 23.06.2020, 13:38)
  • red.
Ktoś niszczy banery i mienie osób jawnie wyrażających polityczne poparcie

Podziel się:

Oceń:

Jakiś głupek masowo niszczy w Lubaniu banery i plakaty wyborcze konkurentów politycznych – napisał w mediach społecznościowych Konrad Rowiński, wieloletni samorządowiec z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Zapewne nie wie, że podlegają one ochronie prawnej. Nie wie również, że są to czyny karalne – dodaje dalej samorządowiec.

Do podobnych zniszczeń dochodziło zawsze i przy okazji każdych wyborów, tym razem kogoś jednak poniosło. Oprócz banerów i plakatów, nadgorliwy wyborca, zniszczył skrzynki pocztowe i auto na posesjach, gdzie wisiały materiały wyborcze opozycyjnych wobec urzędującego Prezydenta kandydatów.

Jak ustaliliśmy, najwięcej zniszczeń dokonano na Osiedlu Kwiatowym – dawnym osiedlu Waryńskiego – w niedzielę w nocy. Jak wynika z zapisów monitoringu, między 22 a 23 straszy mężczyzna przeszedł się z czerwonym sprayem ulicami Pastelową i Miodową niszcząc po drodze wiszące na płotach banery opozycyjnych wobec urzędującego Prezydenta kandydatów. Dziwnym trafem wiszące po drodze materiały wyborcze kandydata Andrzeja Dudy zostały oszczędzone.

Do podobnych zniszczeń dochodzi przy okazji każdych wyborów. „Ofiarami psycholi” padały materiały wyborcze wszystkich kandydatów, więc działania takie uznać można za naganne, ale zdarzające się. Tym razem kogoś poniosło, bo grafoman oprócz banerów „mścił się” na własności osób, które mają śmiałość otwarcie popierać opozycję. Zniszczył parę skrzynek pocztowych i zamalował czerwonym sprayem tablice auta, które stało zaparkowane przed domem, gdzie na podobnym aucie wisiały banery Szymona Hołowni.

Mieszkańcy osiedla uważają, że sprawcą jest ich sąsiad. Świadczy o tym orientacja do kogo należą płoty i fakt, że pomalowane auto było bez materiałów wyborczych, a jedynie stało przed domem, którego mieszkańcy jawnie głoszą swoje poparcie.

Jest to kolejne przekroczenie granicy, która jeszcze przed paru laty uznawana była za nieprzekraczalną. Świadczy to o coraz większym podziale społeczeństwa, rosnących animozjach na tle politycznym i oderwaniu od rzeczywistości ludzi, którzy szukają wrogów tam gdzie tak naprawdę ich nie ma. Wydaje się, że politykom i ich pijarowcom udało się doprowadzić do sytuacji, gdy część z nas zaczyna mylić poparcie z uwielbieniem. Niestety to ostatnie jest bliskie miłości, która odziera ludzi z możliwości bycia krytycznym i nie bez przyczyny nazywana jest głupią.

Jak mówią nam mieszkańcy Osiedla Kwiatowego o zaistniałej sytuacji powiadomili policję.

red.

Zdjęcia (6)

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hans
hans 25.06.2020, 10:28
Powiat lubański jest czerwony do szpiku kości.
Mieszkanka
Mieszkanka 25.06.2020, 09:41
Jakość artykułów publikowanych na tym portalu spada na łeb na szyję... Co to znaczy "straszy mężczyzna"?
I bardzo ciekawa jestem od kiedy i dlaczego osiedle nazywa się kwiatowym??? I gdzie tu jest miejski monitoring??? XD
A Autor chyba nie wie gdzie jest ulica pastelowa XD codziennie tedy przejeżdżam i nigdy żadnego plakatu nie widziałam...
Uczciwie
Uczciwie 24.06.2020, 21:25
A tam. Dajmy temu spokój. Niszczących należy zgłosić na policję- to jest karalne. "Ktoś" nadał temat a my prześcigamy się w udowadnianiu, która strona jest odpowiedzialna za ten stan. Zaangażowani w spór nie zauważamy o co tak naprawdę chodzi. W UE nowa perspektywa finansowa i negocjacje dla poszczególnych państw. Dodatkowe duże pieniądze na złagodzenie skutków pandemii. Jeszcze kilka lat temu większość pieniędzy unijnych dla Polski wacała do Niemiec. Przykład: budowa stadionów na Euro 2012 i autrostad - firmy zachodnie zrobiły pieniądze a polscy podwykonawcy splajtowali. Nikogo nie obchodzi nasza "praworządnośc". Każde państwo chce jak najwięcej zdobyć dla siebie. Na tym tle jak zrozumieć działania niektórych naszych europarlamentarzystów (np.Spurek, Boni, Lewandowski) - porzyteczni idioci? Czyżby? Duże inwestycje, rozbudowa polskich firm, promowanie naszych przedsiębiorców powoduje, że tych pieniążków unijnych więcej zostanie w Polsce. My szaraczki z tej czy innej opcji na tym skorzystamy. I to się liczy a nie to czy na Polskę nakrzyczy Jurova czy inny urzędnik....
ja
ja 24.06.2020, 15:13
dzisiaj tj.24,06 widziałam o godz 8 rano jak pewien pan w przejsciu pomiędzy Bracką a Spółdzielczą zrywał plakaty Trzaskowskiego i wieszał Dude .Pan ten jest znanym notablem lubańskim
>
> 25.06.2020, 15:25
rozmawiał też z strażnikami miejskimi i ciekawe co z tym faktem zrobią,bo wyglądali na bardzo wesołych
Man
Man 24.06.2020, 12:53
Pisowska zawiść i nienawiść nie ma granic
Uczciwie
Uczciwie 24.06.2020, 15:04
"Sok z buraka" piewco miłości i tolerancji...
:P
:P 26.06.2020, 08:38
jak bym sluchała TVPIS,
waldi
waldi 24.06.2020, 07:31
Dlaczego redakcja sufluje to co podaje jej szef platformy w Lubania bez zadania sobie trudu obiektywizmu. Plakaty Andrzeja Dudy w Lubaniu są notorycznie niszczone a jego zwolennicy wyszydzany i hejtowani i tego redakcja nie widzi.
Nawet badania Uniwersytetu Warszawskiego wskazują, że zwolennicy opozycji żywią skrajną nienawiść do zwolenników prezydenta, natomiast w z drugiej strony takie emocje są na bardzo niskim poziomie. Zwolennicy prezydenta głosują za prezydentem, a zwolennicy opozycji przeciw niemu bo go nienawidzą. I nie interesują się swoimi kandydatami. Ważne aby dokopać Dudzie.
PADoludy ogarnijcie się
PADoludy ogarnijcie się 24.06.2020, 09:35
Zwolennicy PAD najwyraźniej mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Skupili się na niszczonych plakatach a pomijają, że ktoś mści się na sąsiadach. Otrząśnijcie się ludzie! Poniżej fakt, który z uporem maniaka pomijacie w swoich komentarzach.

"Tym razem kogoś poniosło, bo grafoman oprócz banerów „mścił się” na własności osób, które mają śmiałość otwarcie popierać opozycję."
Uczciwie
Uczciwie 24.06.2020, 10:30
To przeczytaj wszystkie komentarze. Od dawna niszczona jest własność zwolenników PAD, nie tylko jego plakaty.
PADoludy..... mający problem z czytaniem ze zrozumieniem.....
A Sok z buraka to sprawka kosmitów?
Ad oculos
Ad oculos 24.06.2020, 04:20
W Gryfowie i okolicy juz dawno zniszczono plakaty Andrzeja Dudy, jakiś nikt o tym akcie nienawiści nie pisał.
Anty
Anty 24.06.2020, 11:02
Bo to elubań, a nie egryfów. Wy tam wszyscy w tym PiSie tacy inteligentni inaczej?
Barbara
Barbara 23.06.2020, 22:06
Nie przystoi wyzywać od głupków osobie publicznej, która reprezentuje opcję, która swego czasu rozwaliła nam w mieście i powiecie wszystko co dawało przez dziesięciolecia chleb,utrzymanie i dobra wytworzone przez regionalne przedsiębiorstwa i rzemiosło, a które zostało z premedytacją zniszczone, a mieszkańców pozostawiono w biedzie, ubóstwie, prywacie. A teraz ostro poucza i napiętnuje wobec tego, czego już mamy dość,czyli gorzkiej kampanii, aż dziw, że aż tak agresywnej przeciw Narodowi polskiemu. Nie o to nasi dziadowie zabiegali przez wieki.
Maro
Maro 23.06.2020, 20:39
Bzdura. Artykuł to szczucie na wyborców prawicy. Plakaty A.Dudy są niszczone od samego początku a w samochodach zaparkowanych pod domami z plakatami A.Dudy spuszczane jest powietrze z kół,w jednym wybito szybę. Nikt tego nie zgłasza na policję bo to nic nie da.
Ale zawsze czujna redakcja znalazła od razu wroga ludu po stronie zwolenników prezydenta.
Nienawiść i pogardę do zwolenników prezydenta zasiała opozycja a teraz to są już tylko tego skutki. Złodziej krzyczy łapaj złodzieja
PeHa
PeHa 23.06.2020, 17:51
Cyt. Jakiś głupek masowo niszczy w Lubaniu banery i plakaty wyborcze...
==========
Głupek to mało powiedziane - to znany parafialny głupek, co niedziela przesiaduje przed ołtarzem w św. Jadwidze i jak widać zdrowie sobie wymodlił - gorzej z rozumem.
Ale ponoć jak kogoś ich Pan Bóg chce doświadczyć to mu rozum odbiera i często na stare lata. Tylko co mu może odebrać skoro on już nie ma. No tak ale w Piśmie (u Łukasza) stoi, że tym co mają będzie jeszcze dodane - a tym co nie mają będzie odebrane.
Przemyslenia
Przemyslenia 23.06.2020, 16:40
Zauważyłem, że plakaty Krzysztofa Bosaka z Konfederacji są najczęściej niszczone. Np. w Zalipiu na każdym plakacie zaklejana jest twarz Pana Bosaka reklamami firmy przewozowej.

Nie dość, że Bosak nie jest pokazywany prawie w ogóle w TVP, ani TVN to jeszcze niszczone są plakaty wyborcze i została przeprowadzona tylko jedna "debata", na której nie mogli rozmawiac ze sobą kandydaci, więc to nie była debata.

PiS i PO w ten sposób pokazują, że gdyby uczciwie przeprowadzali wybory to nigdy by nie wygrały te wyniszczające kraj partie. A tak ludzie dalej się będą kłócić o mniejsze zło. Czy zagłosować na PO czy na PiS, a może na Holownie, który chce by premierem został Trzaskowski z PO, ważne że umie się prezentować, bo pracował długo w TV i ma gadane. Nie ważne kto go finansuje i ile z tego co powiedział zrobi...
Uczciwie
Uczciwie 23.06.2020, 15:56
Skoro wiadomo kto dokonał tego aktu wandalizmu, to dlaczego stygmatyzuje się wyborców konkretnej opcji? Może to człowiek z zaburzeniami albo po traumatycznych przejściach? A z drugiej strony, o dzieleniu społeczeństwa najwięcej mówią ci od "dorzynania watahy", "strącania Pisowskiej szarańczy", "moherowych beretów". "Zabierz babci dowód"- przykład obrony demokracji....
Logik
Logik 23.06.2020, 22:30
Właśnie że nie wiadomo kto dokonał tych zniszczeń. W artykule jest tylko mowa o tym że mieszkańcy osiedla uważają że sprawca to ich sąsiad. Nie ma mowy o konkretnym osobniku tylko o tym że to jakiś sąsiad bo ma dużo informacji o mieszkańcach np. znajomość że dany samochód należy do zwolennika danego kandydata na prezydenta.
Też-uczciwie
Też-uczciwie 23.06.2020, 21:09
I do tego byś "Uczciwie" dodał/a: "My jesteśmy pany... a tamci gorszy sort"; "kanalie i mordy zdradzieckie"; "Chamy i hołota", "***j dziadu"; ".. komuniści i złodzieje"; "My- Pis - jesteśmy tu gdzie wtedy, oni tam gdzie stało ZOMO"; i wiele innych wybitnych w formie i treści...
Uczciwie
Uczciwie 24.06.2020, 10:10
I UCZCIWIE : nigdy nie zostało powiedziane w takiej formie jak napisałeś/łaś,cytuję: "My jesteśmy pany...a tamci gorszy sort". Dwie różne sytuacje, dwie różne wypowiedzi. Taki zlepek to manipulacja na miarę p. Kolendy- Zalewskiej.....
TuskVisionNetwork-Out
TuskVisionNetwork-Out 24.06.2020, 06:54
Taka prawda, niemieckie sprzedawczyki. Wspieraj dalej swój rząd w Berlinie i lotnisko, tylko zabierz warszawskie szambo ze sobą i strefę relaksu z palet za bańkę. Prawda boli?
Uczciwie
Uczciwie 23.06.2020, 22:53
Powiedziane w konkretnej sytuacji, do konkretnych, zachowujących się po chamsku ludzi, np. po okrzykach pożal się Boże posła" zadzwoń do brata". A dlaczego zwolennicy opozycji uznali, że to o nich, dlaczego poddali się manipulacji mediów, polityków i celebrytów? Trudno zrozumieć. Chyba potrzeba znalezienia wroga i potwierdzenia jaki ten Kaczyński jest wredny.
Pablo
Pablo 23.06.2020, 15:31
Wlepić z 5000 zł kary to dziadek będzie przez pół roku jadł chleb z wodą to się nauczy szacunku do innych.
Marek
Marek 23.06.2020, 15:18
I bardzo dobrze robi, wieszają ryje tych gości po całym mieście. Kto to chce oglądać ?
tola
tola 23.06.2020, 14:12
Może starszy pan miał kiedyś do czynienia z jakimś komuchem z UB ?
Anty
Anty 24.06.2020, 11:08
To bardzo prawdopodobne. Najpewniej sam nim był, jak większość pisiorów.
Do anty
Do anty 24.06.2020, 15:48
Może twój dziadek wyrywał mu paznokcie w jakiejś katowni ?
Jarozbaw
Jarozbaw 23.06.2020, 13:57
No i teraz będzie problem. Czy pro-PiS-owska Policja będzie w stanie ujawnić "strasznego" pana z czerwonym sprajem. Wszyscy już wiedzą kto - tylko niektórzy nie wiedzą kto.
Logik
Logik 23.06.2020, 22:40
Skoro WSZYSCY wiedzą to jakim cudem NIEKTÓRZY nie wiedzą?.
NIEKTÓRZY to część WSZYSTKICH.

Pozostałe