"SPEED" na drogach powiatu lubańskiego. Podsumowanie działań

  • 17.06.2020, 12:31
  • asp. szt. Justyna Bujakieicz-Rodzeń
"SPEED" na drogach powiatu lubańskiego. Podsumowanie działań

Podziel się:

Oceń:

Lubańscy policjanci podsumowali działania, które zostały przeprowadzone na drogach naszego powiatu w ramach akcji pod kryptonimem „SPEED”. W przeprowadzoną akcję włączyli się funkcjonariusze z jednostek ościennych tj: Bolesławca, Jeleniej Góry, Zgorzelca, Lwówka Śląskiego oraz Kamiennej Góry. Mundurowi skontrolowali 68 kierowców badając m.in. ich trzeźwość, sprawdzając dozwoloną prędkość i stan techniczny pojazdów. Drogi naszego powiatu kontrolowali także funkcjonariusze z grupy SPEED, która dyscyplinuje kierowców, rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest jednym z priorytetów pracy służb mundurowych. W trakcie służby na drogach policjanci zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa w tym przekroczenie prędkości, jazdę pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego, niestosowanie się do znaków drogowych jak i inne niebezpieczne manewry.  Efektem działań przeprowadzonych 16 czerwca br. przeprowadzonych na drogach powiatu lubańskiego przez funkcjonariuszy z 5 jednostek policji jest skontrolowanie 68 kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze nałożyli 50 mandatów karnych w tym 24 za przekroczenie prędkości. Jeden z kierujących stracił prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, jadąc o 63 km/h za szybko. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych i otrzymał 10 punktów karnych.

W większości przepisy ruchu drogowego łamane były na DW-393 relacji Lubań-Leśna. Zatrzymano trzech kierujących, którzy jechali po wypiciu alkoholu lub po zażyciu środków odurzających. Mundurowi podczas działań nałożyli 4 mandaty za nieprawidłowe wyprzedzanie, 5 za niestosowanie się do sygnałów świetlnych oraz 2 za nieprawidłowe zachowanie kierowców wobec pieszych. Pouczono 10 kierujących.  Funkcjonariusze zatrzymali również 7 dowodów rejestracyjnych.
 
Działania prowadzone są cyklicznie, a swoim zasięgiem obejmują cały powiat lubański. 

asp. szt. Justyna Bujakieicz-Rodzeń

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Heniek
Heniek 17.06.2020, 18:52
Tzn policjanci jechali 63km/h a ten któremu zatrzymano prawojazdy to nie wiadomo ile..
vvee
vvee 17.06.2020, 13:59
Dlaczego zostały wyłączone komentarze w artykule DINO w Lubaniu ? przecież były dostępne.

Pozostałe