Złodzieje wpadli na gorącym uczynku

  • 04.06.2020, 10:23 (aktualizacja 04.06.2020, 13:58)
  • Źródło: KPP Lubań
Złodzieje wpadli na gorącym uczynku KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali trzy osoby w wieku 34, 33 i 28- lat, mieszkańców powiatu lubańskiego, podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego budynku. Sprawcy dokonali kradzieży elementów maszyn rolniczych, karniszy okiennych, kątowników stalowych, blach aluminiowych i innych łącznej wartości 4 tysięcy złotych. Skradzione mienie wróciło do właściciela.

Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji dzielnicowego będącego w czasie wolnym doszło do zatrzymania trzech osób, które 01 czerwca br. po zerwaniu kłódki ze skobla drzwi wejściowych niezamieszkałego budynku, dokonali usiłowania kradzieży przedmiotów znajdujących się wewnątrz pomieszczenia. Czujny dzielnicowy zauważył pojazd marki Opel Vectra parkujący przed posesją w gminie Siekierczyn i trzy osoby, które próbują dostać się na posesję.  Natychmiast powiadomił policjantów o zdarzeniu i sam udał się na miejsce przestępstwa. Niezwłocznie we wskazany rejon zostali skierowani funkcjonariusze, którzy w trakcie dojazdu około 20 metrów od posesji zauważyli jadący z naprzeciwka pojazd Opel Vectra. Funkcjonariusze dawali kierującemu wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu. Przystąpiono do legitymowania. Na miejscu kierowcy siedział 34- letni mieszkaniec powiatu lubańskiego, obok 33- letnia kobieta bez stałego miejsca zameldowania natomiast w bagażniku pojazdu 28- latek mieszkaniec gminy Lubań. Cały pojazd wypełniony był elementami metalowymi ze stali i aluminium oraz lamp szklanych, lutownic, karniszy, i innych. Przedmioty te zostały skradzione kilka minut wcześniej. Przybyły na miejsce właściciel oszacował ich wartość na kwotę 4 tysięcy złotych. Stróże prawa podejrzewali, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Natomiast pozytywny był wynik badania  narkotesterem. Zatrzymani zostali przewiezieni do komendy i osadzeni w policyjnym areszcie. Policjanci Wydziału Dochodzeniowo-śledczego lubańskiej komendy przedstawili zatrzymanym zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto 28- latek czynu tego dokonał w warunkach recydywy, gdzie sąd może wymierzyć mu karę przewidzianą za przypisane przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę a 34- letniemu kierowcy jeśli wyniki badania pobranych próbek krwi potwierdzą, iż prowadził pojazd będąc pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 2. 

Źródło: KPP Lubań

Zdjęcia (5)

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mekeke
Mekeke 08.06.2020, 01:25
10 lat za kradzież.
Ostatnio zlapali szczurka z 31 porcjami amfetaminy, dzialka po 50zl, 3g maryski 1g 40zl 5g haszu 1g 50zl.
Amfetamina 1500zl
Marysia 3x 40zl=120
Hasz 5x 5=250
1870zl.
Groza mu 3 lata za rozprowadzanie.
Wniosek?
Dilujcie wieksza żywotność biznesu.
A tak na serio co to za chore państwo.
Polska ma najbardziej KRZYWE prawo w unii.
Inne kraje śmieją sie z tego co tu sie dzieje.
Krzysiek
Krzysiek 06.06.2020, 08:21
Gdyby dostali w*** tymi kątownikami po plecach, to może i by to czegoś ich nauczyło. A tak, to do następnego. Brawo dla Policji, walczcie z tym robactwem, bo nas w końcu zeżre.
Loco
Loco 04.06.2020, 18:05
Vectry a nie Astry?
Igor
Igor 04.06.2020, 16:22
No i nie pykło.. Brawo policja!!

Zastanawiam się czy na którymś skupie obsługujący pracownik ma obowiązek zgłoszenia przewożonego w ten sposób ładunku..

Incydent z awaryjnym hamowaniem skutkował by powstaniem trzech X-manów...
stefan
stefan 04.06.2020, 15:28
4 tys za ten złom z bagażnika? Właściciela chyba trochę fantazja poniosła... :)
Zośka
Zośka 05.06.2020, 09:46
Jeśli Panu wyrwę kaloryfer ze ściany, to będzie szkoda dla Pana na 20zł, bo tyle dostanę na skupie złomu?
Stary_Dzielnicowy
Stary_Dzielnicowy 04.06.2020, 14:55
...cyt. podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego budynku. Sprawcy dokonali kradzieży elementów maszyn rolniczych, karniszy okiennych, kątowników stalowych, blach aluminiowych i innych łącznej wartości 4 tysięcy złotych. Skradzione mienie wróciło do właściciela.
=============
Autor powiastki ma jak widać problem z interpretacją obowiązujących przepisów i orzecznictwem karno-prawnym. Podejrzani dokonali zaboru - zatem nie może być mowy o usiłowaniu. Co zresztą wynika z nieco pokrętnej treści. Z chwilą zawładnięcia rzeczą mamy do czynienia z dokonaniem a nie usiłowaniem. To że zatrzymani na gorącym uczynku utracili władztwo nad przedmiotami zaboru - nie zwalnia ich z fazy dokonania.

Pozostałe