Dziś dzień Mleka i Bułki

  • 01.06.2020, 09:12
  • Red.
Dziś dzień Mleka i Bułki

Podziel się:

Oceń:

Chociaż liczone są osobno Dzień Mleka i Święto Bułki, to na pewno nie przypadek, że obchodzone są wspólnie 1 czerwca. Czy coś lepiej smakuje od świeżej bułki ze świeżym mlekiem?

1 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Mleka, czyli World Milk Day. Mleko prawie na całym świecie stanowi ważny składnik codziennego jadłospisu. Mleko jest bogatym źródłem wielu witamin oraz składników odżywczych i mineralnych. Produkty mleczne zawierają witaminy z grupy B oraz witaminy rozpuszczalne w tłuszczach: A, D, E. Do ważnych składników mineralnych należą potas, magnez, fosfor oraz cynk. Dlatego mleko oraz przetwory mleczne powinny być codziennie spożywane, zarówno przez dzieci jak i dorosłych. 2 szklanki mleka lub 30 g sera żółtego zaspokaja dziennie zapotrzebowanie organizmu na wapń. Wapń jest bardzo ważnym pierwiastkiem, który stanowi budulec kości, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie serca, płuc i innych narządów wewnętrznych. Wapń wraz z witaminą D zapobiegają pojawieniu się osteoporozy, która prowadzi do zwiększonej podatności na złamania.  

Mleko oprócz tego, że wpływa dobrze na nasz organizm, świetnie również smakuje. A co pasuje do mleka? Oczywiście świeża bułka. Może z masłem i dżemem? Dlatego 1 czerwca obchodzimy też Święto Bułki. Dziś warto się wyposażyć w taki zestaw, albo dać na śniadanie lub podwieczorek dzieciom. Bo w końcu i Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca. 

Red.

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kwartet smyczkowy
kwartet smyczkowy 01.06.2020, 11:47
Jeszcze kilka lat rządów PiS-u i kolejna kadencja pis-klakiera Adriana i będziemy krajem mlekiem i miodem płynącym a świeża bułka będzie tylko dodatkiem ...
A
A 01.06.2020, 16:47
Bedziemy obchodzić dzień, zapier.. j na miskę ryżu,,

Pozostałe