Testy „drive-thru” w Bolesławcu

  • 20.05.2020, 10:13 (aktualizacja 20.05.2020, 11:05)
  • Źródło: Powiat Bolesławiecki
Testy  „drive-thru” w Bolesławcu

Podziel się:

Oceń:

W bolesławieckim szpitalu powiatowym uruchomiono bezpieczną formę badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 „drive-thru”. Dzięki nowej usłudze próbka do badania pobierana jest od pacjenta przebywającego w samochodzie. Testy przeznaczone są dla osób będących w kwarantannie.

Badanie „drive-thru” odbywa się w 12 dniu kwarantanny. Pacjent, który kwalifikuje się do badania otrzymuje informację sms ze szpitala. Po otrzymaniu wiadomości może umówić się telefonicznie na konkretną godzinę i zgłosić na badanie. Przed badaniem pacjenci identyfikowani są na podstawie dokumentu tożsamości z numerem PESEL. Personel pobiera wymaz z nosogardzieli przez otwarte okno samochodu. Następnie próbka jest przekazywana do laboratorium, gdzie wykonywane jest badanie molekularne metodą RT-PCR. Badanie jest bezpłatne. Pacjent o wynikach informowany jest telefonicznie.

Do punktów należy przyjechać własnym samochodem, a samo badanie nie wymaga wysiadania z pojazdu. Jeśli osoba przebywająca na kwarantannie nie może samodzielnie kierować pojazdem, dopuszczana jest obecność dwóch osób (kierowca i osoba poddawana badaniu) - warunkiem jest jednak zamieszkiwanie w jednym gospodarstwie domowym zarówno kierowcy jak i pasażera. Do osób, które nie posiadają samochodu, a muszą poddać się badaniu, przyjedzie tzw. karetka wymazowa.

Usługa dostępna jest tylko dla zmotoryzowanych, oznacza to, że osoby przychodzące na piechotę, przyjeżdżające komunikacją miejską czy też rowerem nie mogą skorzystać z testu „drive-thru”.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu jest jednym ze 167 szpitali w całej Polsce, w którym wykonuje się badanie na obecność koronawirusa metodą „drive-thru”.

PAMIĘTAJ!

W przypadku dodatniego wyniku, skontaktuj się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i postępuj zgodnie z otrzymanymi zaleceniami, albo zgłoś się do lekarza w szpitalu jednoimiennym lub na oddziale zakaźnym.

Źródło: Powiat Bolesławiecki

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe