Zdalne nauczanie ze wsparciem

  • 18.05.2020, 08:56 (aktualizacja 18.05.2020, 09:40)
  • Źródło: ŁCR
Zdalne nauczanie ze wsparciem ŁCR

Podziel się:

Oceń:

Cztery lubańskie szkoły podstawowe dostały sprzęt ułatwiający zdalną naukę.

W sytuacji nadzwyczajnej, związanej z zawieszeniem zajęć w szkołach, kształcenie na odległość stanowi duże wyzwanie dla dzieci, ich rodziców i nauczycieli. W procesie nauczania oprócz ludzi kluczowe znaczenie ma sprzęt, który umożliwia wzajemną komunikację.

Gmina Miejska Lubań realizuje projekt grantowy pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej wynosi 69 999,10 zł. Celem projektu jest wsparcie szkół podstawowych gminy w realizacji kształcenia zdalnego w związku z epidemią COVID 19. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Dzięki wsparciu finansowemu uzyskanemu z grantu zakupiono 19 laptopów i 70 punktów dostępowych do Internetu dla lubańskich podstawówek. Dodatkowe 11 laptopów gmina zakupiła ze środków własnych.

Laptopy zostały już rozdysponowane do czterech szkół podstawowych. Czekamy jeszcze na punkty dostępowe do Internetu, które ze względów technicznych musiały zostać wymienione. Będziemy je również przekazywać szkołom w ilości określonej proporcjonalnie – powiedział Mateusz Zajdel, zastępca Burmistrza Miasta Lubań.Wiemy, że zapotrzebowanie jest duże i dyrektorzy szkół udostępnili już niewykorzystywany dotychczas sprzęt szkolny. Nadal jednak są uczniowie, którzy mają problemy z uczestnictwem w zdalnym nauczaniu. Pomoc w tym zakresie jest ciągle potrzebna, bo pozwoli na realizację w lepszych standardach zajęć organizowanych na odległość – mówił zastępca Burmistrza.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa dzisiaj, tj. 15 maja uruchamia nabór wniosków w ramach programu „Zdalna Szkoła Plus”. Ministerstwo Cyfryzacji przeznacza na ten cel dodatkowe 180 mln złotych. O dofinansowanie mogą starać się gminy, bo to one odpowiadają za wsparcie rodzin.

Mam nadzieję, że z tej puli pieniędzy będzie możliwy zakup i przekazanie szkołom kolejnych laptopów – powiedział M. Zajdel.

Na podstawie przekazanego przez dyrektorów szkół podstawowych zapotrzebowania, mamy ponad 50 uczniów uprawnionych do otrzymania pomocy w ramach programu „Zdalna Szkoła Plus” – informuje Mariusz Tomiczek, Główny Specjalista ds. Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju w Urzędzie Miasta Lubań. – W tym programie wsparcie jest uzależnione od liczby rodzin wielodzietnych korzystających z pomocy gminy. Zgodnie z limitem możemy wnioskować o kwotę 55 tys. złotych, co oczywiście uczynimy – dodaje M. Tomiczek.

Źródło: ŁCR

Zdjęcia (5)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Belcia
Belcia 19.05.2020, 08:20
Tylko cztery. A reszta? A te "wioskowe szkoły?", to......raczej niech sobie same radzą? Szczyt bezczelności. Niespotykane.
wieśniak
wieśniak 19.05.2020, 15:05
A te "wioskowe szkoły tez jest ich 4 też dostały tak jak te " mieściowe" .......tylko jeszcze się nie pochwaliły . Jeszcze chwila ......

Pozostałe