Oszuści wysyłają sms-y o demontażu licznika. Nie daj się oszukać

  • 23.04.2020, 14:30
  • st.post. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski
Oszuści wysyłają sms-y o demontażu licznika. Nie daj się oszukać

Podziel się:

Oceń:

Otrzymałeś krótką wiadomość tekstową w formie SMS z informacją, że w związku z zaległością na rachunku, planowany jest demontaż licznika? Uważaj, wchodząc w link, możesz nieświadomie wysłać przestępcy swoje dane do logowania, a następnie pozbyć się wszystkich pieniędzy z konta bankowego.

Nie wchodź w link!

Oszuści wysyłają krótkie wiadomości SMS na losowe numery telefonów, podając się za dostawcę energii elektrycznej, informując przy tym, że w związku z zaległością na rachunku, w najbliższy dzień roboczy zostanie zdemontowany licznik. W wiadomości znajduje się także link, który przekierowuje nieświadomą ofiarę wprost na stronę internetową oszusta.

Zadzwoń na infolinię dostawcy energii.

Najlepszym sposobem, aby weryfikować autentyczność otrzymanej wiadomości od dostawcy energii elektrycznej, jest zadzwonienie na infolinię firmy. Numery telefonów znajdują się na oficjalnych stronach dostawców energii.

st.post. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Yuy
Yuy 23.04.2020, 19:15
U mnie tez spisywal gaz, bez maski bez rekawic co to ma byc, stukal do drzwi wszystkich lokatorow na pietrze, ludzie wyszli na klatke tak dba sie o ,zdrowie ludzi . BRAWO
Marianna
Marianna 23.04.2020, 16:56
Dla odmiany w tym tygodniu był u mnie Pan, który miał spisać licznik gazowy. Bez maseczki, bez rękawiczek a jakby tego było mało to nie rozumiał polskiego i nie był w stanie napisać kilku cyfr ani z kartki ani ze słuchu.
Kizia
Kizia 23.04.2020, 17:50
Może z Ukrainy...?

Pozostałe