Polityczny spór z epidemią w tle

  • 04.04.2020, 13:03 (aktualizacja 04.04.2020, 13:42)
  • Żródło: 24jgora.pl
Polityczny spór z epidemią w tle 24jgora.pl

Podziel się:

Oceń:

Pandemia koronawirusa nabiera tempa. Codziennie przybywa nowych zarażonych pacjentów i codziennie otrzymujemy informacje o kolejnych zgonach. Tymczasem nasi lokalni politycy właśnie teraz zdecydowali się na prowadzenie ostrych, politycznych sporów.

Kością niezgody jest sprawa finansowego wsparcia dla jeleniogórskiego szpitala. Samorząd województwa rozdzielił środki z Dolnośląskiego Pakietu dla Ochrony Zdrowia. Warte ponad 40 milionów złotych wsparcie pozwoli m.in. na zakup specjalistycznego sprzętu i środków ochrony osobistej dla lekarzy i ratowników. Pakiet nie objął szpitala w Jeleniej Górze.

Tą sytuację ostro skrytykował prezydent Jerzy Łużniak, zarzucając samorządowi województwa brak wsparcia szpitala, do którego w obliczu rozwijającej się pandemii nie trafi "ani złotówka".

To dowód braku szacunku dla setek pracowników tego Szpitala, którzy od tygodni poświęcają się swojej pracy - pisał Jerzy Łużniak.

Oczywiście na reakcję drugiej strony nie trzeba było długo czekać. W odpowiedzi na medialną burzę wywołaną przez prezydenta Jeleniej Góry, Cezary Przybylski odpowiedział w mocnych słowach :

Liczę, że Jerzy Łużniak - prezydent Jeleniej Góry, również będzie aktywnie wspierał jeleniogórski szpital, nie tylko kwotą 15 tysięcy złotych i wpisami na Facebooku, ale realnymi działaniami. Zbijanie kapitału politycznego na ludzkiej krzywdzie nie przystoi osobie na takim stanowisku, jakie pan zajmuje, Panie Prezydencie!!!

Marszałek przypomniał również, że przed kilkoma dniami do szpitala wojewódzkiego w Jeleniej Górze trafiło już pierwsze 400 tysięcy złotych z budżetu województwa. Teraz 1,5 miliona złotych otrzyma jeleniogórskie pogotowie ratunkowe.

Źródło: 24jgora.pl

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bolo
bolo 05.04.2020, 21:50
Ta kochana opozycja jak się tak martwi o polaków to niech w parlamencie europejskim ,gdzie ma wiekszośc eropejska partia ludowa z Tuskiem niech zagłosuja za obnizeniem podatku od emisji spalin do poziomu takiego jak był rok temu ,który Kopacz podpisała na kolanach w 2013.Ulży Polakom ,mniej zaplacimy za prąd.!A czekają nas jesze czarni z granicy Turecko -greckiej ,gdzie Unia chce nam wsadzić jak by mieli swój rząd w polsce .Czekam co zrobi opozycja ?Tak,że panowie nie narzekajcie ba potem bedziecie kwiczeć !
tttak
tttak 05.04.2020, 19:21
Przybylski? Gorszy jak zły pies szkodnik i zdrajca....!
Janka
Janka 05.04.2020, 15:23
Prywata, prywata, prywata w tym szpitalu. Rok temu starałam się o przyjęcie do jeleniogórskiego szpitala na oddział neurologiczny. Lekarka ordynator powiedziała mi, jedynie że "śmiech na sali", to czego ja od nich oczekuję. Pojechałam do Zgorzelca, bez problemu prawie od ręki zostałam przyjęta z porządnym bólem, za kilka dni do zabiegu. Nie życzę nikomu nawet zwykłej konsultacji. To tamtejsi lekarze nie są godni nas pacjentów. To jest politykierstwo POKO, nic więcej, mszczą się.
bolesławiak
bolesławiak 05.04.2020, 08:28
Przybylski zdrajca, bez honoru, oddał idee za garść srebrników, byle być na świeczniku
muu
muu 05.04.2020, 22:46
ta a ty za 1 haaa
zizu
zizu 04.04.2020, 23:58
Mój śp. teść zawsze mówił, że Polska wtedy będzie wolna od szumowin i śmieci komunistycznych i ubeckich gdy wymrze co najmniej pięć pokoleń. Nie wiedział, że jest jeszcze gorsza zaraza, która wylazła z nory. To potomkowie powojennych rusko- niemieckich bękartów. Cała ta PO, KOD, Obywatele RP to właśnie ta zaraza, najgorsza ze wszystkich, bo dla nich nie liczy się nic oprócz władzy. Najbardziej boli mnie to, że tej zarazy jest tyle na Dolnym Śląsku.
janek
janek 05.04.2020, 16:46
W pełni sie z Toba zgadzam ,skąd tyle ubeckich potomków na tym naszym DOLNYM Sląsku ? Niemozliwe ,żeby co drugi miął korzenie Postkomunistyczne i ubeckie ........?
jeleniogórzanin
jeleniogórzanin 04.04.2020, 19:34
Zawsze uważałem że Przybylski to PISowski szum i szumowina. Ma łeb twardy i zakuty na wszelkie argumenty merytoryczne. Ludu powiatu jeleniogórskiego zapamiętaj jak ten ch..m sie zachował w sytuacji kryzysowej. To wybitna pisowska szuja zamiast dać to ciągnie garściami z fuchy i układa sie ze zdrajcą Dworczykiem pamiętajcie i tym złowrogim zachowaniu Przybylskiemu
ma
ma 05.04.2020, 22:48
a ty dno dna i totalny birak
zizu
zizu 05.04.2020, 00:14
Od kiedy to tzw. opozycja totalna ma argumenty merytoryczne? Walnij się w głowę czymś ciężkim i posłuchaj dobrze, jak nie będzie echa to jeszcze nie jest najgorzej. Gdyby jednak echo było, to składam wyrazy współczucia z powodu niezmierzonej pustki w Twojej głowie. Tak na marginesie, najgorsze szumowiny są w PO. Wystarczy popatrzeć na ich zachowanie w parlamencie.
Anty
Anty 06.04.2020, 09:00
W pisie są sami przyzwoici i kulturalni szczególnie Pawłowicz, Terlecki razem z kaczorem na czele, który drze mordę jak Goebbels kiedyś w Lubaniu. Wyłacz TVPiS włącz myślenie.
zizu
zizu 06.04.2020, 11:17
Tak, a w PO-KO to są same anioły i aniołki. Lorenz, Neumann, Nitras, Kierwiński, Jachira, Spurek, Arłukowicz, Kidawa-Błońska, Pichowicz, Sikorski, itd. To tylko nieliczni przedstawiciele tzw.opozycji, którzy prezentują najwyższy poziom kultury osobistej. Ty wyłącz TVN, ale nie próbuj myśleć, bo sobie jeszcze krzywdę zrobisz.
zulu
zulu 04.04.2020, 18:16
Chłopcy chcą zarobić i wzięli się za łby.Fajnie się rządzi kiedy nie ma problemów.Kaska leciała a tu zonk.

Pozostałe