Potrzebna krew

  • 20.03.2020, 12:53
  • Informacja Prasowa
Potrzebna krew

Podziel się:

Oceń:

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zwraca się z prośbą o oddawanie krwi w tym wyjątkowo trudnym czasie.

Wszyscy jesteśmy teraz przed wielkim testem społecznej odpowiedzialności. Lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, policja, wojsko i wiele innych zawodów każdego dnia zdają najtrudniejszy egzamin w życiu. Jednakże pomoc Honorowych Dawców Krwi jest niezastąpiona. Zgłaszajcie się do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, bo krew jest teraz bardzo potrzebna.

To czas mądrych wyborów i decyzji. Dlatego oddaj krew i przyłącz się do tych, którzy w tym trudnym czasie pozostają na służbie człowiekowi. Niech „łączy nas krew, która ratuje życie”.

Krew i jej składniki potrzebne są każdego dnia. Podawane są głównie osobom, u których występują braki krwi i jej składników.
Braki te mogą wystąpić w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, zaburzeń krzepnięcia, po oparzeniach i urazach, a także u pacjentów z chorobami nowotworami, w trakcie i po chemioterapii oraz u pacjentów wymagających transplantacji lub zabiegów kardiochirurgicznych.

Teren działania Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu to 11 powiatów. Z dnia na dzień, widzimy ogromny spadek osób oddających krew.
Jest to dla nas sytuacja bardzo, bardzo ciężka! Codziennie szpitale, wysyłają do nas transport po ten bezcenny lek, my natomiast za chwilę nie będziemy mogli go wydać.

Pomimo pandemii krew nadal jest bardzo potrzebna. Chorzy czekają na ten niezastąpiony lek w szpitalach.
Zawsze robiliśmy wszystko, by dawca czuł się u nas bezpiecznie. W tym trudnym dla nas czasie, jeszcze bardziej dbamy o bezpieczeństwo, poprzez właściwą dezynfekcję oraz logistykę przyjmowania dawców. 

Osoby, które chcą przyjść oddać krew mogą umówić się na konkretną godzinę, aby ograniczyć kontakt z innymi Krwiodawcami dzwoniąc pod nr telefonu 74 664 63 45.

Krew może oddać osoba pełnoletnia, zdrowa, ważąca ponad 50 kg, która w czasie ostatnich 14 dni nie była za granicą.

Zwracamy koszty dojazdu do Centrum Krwiodawstwa także za paliwo.

Czekamy na Was w Centrum Krwiodawstwa!
 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za każdą pomoc!
Joanna Ziejło - Augun
Specjalista ds. Promocji Krwiodawstwa
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
ul. Bolesława Chrobrego 31, 58-300 Wałbrzych tel. 74 664 63 16

Informacja Prasowa

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pol
pol 21.03.2020, 08:57
koronawirus a wy potrzebujecie krwi od rzekomo zakażonych,kłamstwo ma krótkie nogi i sami się gubicie w tych waszych łgarstwach na temat nieistniejącego wirusa.
Marcin
Marcin 21.03.2020, 12:31
Za ro co napisałeś odpowiesz przed prokuratorem!
Szyszunia
Szyszunia 20.03.2020, 14:38
https://krew.info/zapasy/

Pozostałe