Dziś Dzień niespodziewanego całusa

  • 24.02.2020, 14:14 (aktualizacja 26.02.2020, 11:49)
  • Red.
Dziś Dzień niespodziewanego całusa Internet

Podziel się:

Oceń:

Niespodziewany całus od sympatii może być bardzo przyjemny. Bywają też takie, które stawiają nas w niezręcznej sytuacji - na przykład całus prosto w usta od dawno niewidzianej ciotki. Bywają też niespodziewane pocałunki, które odbiły się w historii i kulturze.

Jednym z najbardziej znanych pocałunków należy do dwóch polityków Leonida Breżniewa (ZSRR) i  Ericha Honeckera (NRD). Scena pochodzi z 1979 r., kiedy obaj komunistyczni przywódcy spotkali się z okazji 30-lecia powstania Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Do dziś trwają spory, który z wodzów wpijał się w usta drugiego, a który tylko odwzajemniał pocałunek. Ten buziak wygląda jednak bardzo namiętnie. Na cały świat rozsławił go malarz Dimitrij Vrublow. Dzięki jego pracy artystycznej, pocałunek dwóch komunistycznych polityków na stałe zapisał się w popkulturze. 

Jeśli jesteśmy już przy popkulturze to warto też przypomnieć dwie gwiazdy muzyki, które oddały się namiętnemu pocałunkowi na scenie. Mowa o Madonnie i Britney Spears, które całowały się podczas ceremonii rozdania nagród muzycznych MTV Video Music Awards w 2003 roku. Najpierw sytuację okrzyknięto skandalem, jednak w 2010 roku "wyczyn" artystek nazwano "najgorętszym pocałunkiem dekady". 

Marynarz całujący młodą dziewczynę w sierpniu 1945 r. na Times Square w Nowym Jorku to słynna scena symbolizująca zakończenie II wojny światowej i tryumf USA nad Japonią. Fotografia wykonana przez fotografa Alfreda Eisenstaedta została opublikowana tydzień później na okładce magazynu "Life", dzięki czemu stała się ikoną popkultury. Co ważne, ten pocałunek faktycznie był niespodziewany. Okazało się, że kobietą ze zdjęcia jest Edith Shain, która w 1945 r. pracowała w jednym ze szpitali w Nowym Jorku. Gdy napotkała na swojej drodze marynarza, ten niespodziewanie ją chwycił i pocałował.  

 

Red.

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Franek
Franek 26.02.2020, 07:14
Obydwuch tszymali wtedy na lekach bo się inaczej nie dało funkcji reprezentacyjnych podtrzymać. To dlatego szfankowało im poczucie odległości i inne sprawy tesz...
acek
acek 26.02.2020, 07:10
Czy redakcja aktywnie promuje LGBT?
Czy tylko jest polewa z akcji rozsiewania wirusa opryszczki?
fotograf
fotograf 25.02.2020, 18:49
Obrzydliwe zdjęcie!!! A fuuuuj !
Cbb
Cbb 25.02.2020, 09:46
Foto nie zbyt apetyczne. To jakby Rydzyk całował kaczora.
Tylko nie mów nikomu
Tylko nie mów nikomu 24.02.2020, 20:37
...na przykład całus prosto w usta od dawno niewidzianej ciotki.
=======
No ale powiadają zmolestowani, że nie ma nic gorszego jak usakralniony całus i na dodatek z języczkiem złożony przez księdza pedofila.

Pozostałe