Certyfikat dla SP 2 w Lubaniu

  • 20.02.2020, 10:33 (aktualizacja 20.02.2020, 11:07)
  • red. /SP2
Certyfikat dla SP 2 w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lubaniu od kilku lat uczestniczy w programie ,,Wybieram Wodę”, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Dietetyki oraz Instytut Promocji Zdrowia i Dietoterapii.

Program „Wybieram wodę” ma na celu promocję korzyści płynących z picia wody, zarówno wodociągowej, jak i butelkowanej. Edukacja z zakresu prawidłowego nawodnienia organizmu prowadzona jest również w kontekście prawidłowo zbilansowanej diety. Co więcej, działania w ramach programu podkreślają rolę wody nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale także w środowisku, gospodarce, przemyśle i rolnictwie. Z uwagi na potrzebę ochrony naturalnych zasobów wodnych, jednym z kluczowych zadań projektu jest także propagowanie racjonalnego gospodarowania wodą i jej oszczędzania.

W ramach programu ,, Wybieram Wodę”, w roku szkolnym 2019/2020, szkoła już zrealizowała cykl zajęć z uczniami, podczas których wszyscy wykazali się wiedzą i postawą, która budzi nadzieję, że w przyszłości młodzi ludzie będą mądrze gospodarować zasobami wodnymi naszej planety.

SP2 w Lubaniu, otrzymało z tego tytułu Certyfikat, a odpowiedzialną za edukowanie uczniów w tym kierunku jest pani Wanda Czarnota, która wraz z uczniami edukacji wczesnoszkolnej od lat realizuje tego typu zajęcia prozdrowotne.

red. /SP2

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe