Lubańskie Spotkanie Noworoczne 2020

  • 26.01.2020, 12:31 (aktualizacja 26.01.2020, 13:05)
  • ŁCR
Lubańskie Spotkanie Noworoczne 2020 ŁCR

Podziel się:

Oceń:

Burmistrz Miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński, podsumował działania samorządu w 2019 roku i podziękował za dotychczasowe zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności.

17 stycznia 2020 r., Burmistrz Miasta Lubań, spotkał się z przedsiębiorcami, samorządowcami, przedstawicielami miejskich i powiatowych instytucji oraz liderami życia społecznego i kulturalnego naszego miasta.
Spotkanie poprowadził Bartosz Kuświk, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury, który podkreślił, że bieżący rok jest wyjątkowy w historii miasta, ponieważ będziemy obchodzić m.in. 800-lecie Lubania, 700-lecie funkcjonowania w mieście Zakonu Sióstr Św. Marii Magdaleny od Pokuty oraz 30-lecie istnienia lubańskiego samorządu.

- Zanim zacznę mówić, o tym co nas czeka, chciałbym w kilku słowach podsumować miniony 2019 rok - rozpoczął Arkadiusz Słowiński, Burmistrz Miasta Lubań. - Każda zrealizowana inwestycja cieszy, jednak najbardziej cieszą te, które w bezpośredni sposób rzutują na życie mieszkańców miasta. Warto w tym miejscu wspomnieć o zakończeniu remontu ulicy Mostowej, przebudowie Przedszkola Miejskiego nr 5 czy budowie nowego boiska piłkarskiego. W połowie 2019 roku widzieliśmy radość najmłodszych mieszkańców miasta, którzy po raz pierwszy korzystali z Wodnego Placu Zabaw. Cieszyły nas też drobniejsze działania takie jak nowa kładka nad Młynówką przy ul. Robotniczej, prace wykonane w „Kociołku” na Kamiennej Górze, bieżące remonty dróg czy dodatkowe miejsca w Żłobku Miejskim. Wszystkie zrealizowane działania będą miały swój wydźwięk w przyszłości. I tak, w 2020 roku organizacje pozarządowe będą korzystać z nowej infrastruktury na ul. Dolnej, zaś mieszkańcy Księginek z Otwartej Strefy Aktywności. Z początkiem roku ruszy w Lubaniu Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, zaś do końca roku powinniśmy zakończyć zadanie dotyczące dalszego rozwoju e-usług. Chciałbym podkreślić, że na wiele działań staramy się pozyskiwać środki finansowe z zewnątrz. W 2019 roku udało nam się zdobyć ponad 27 mln złotych. Z tego przeszło 23 mln złotych pozyskaliśmy na rozbudowę Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Lubaniu - mówił burmistrz.

Oprócz podsumowania ubiegłego roku, Arkadiusz Słowiński przedstawił plany na 2020 rok. W związku z tym, że miejski samorząd widzi wiele potrzeb, a środków budżetowych nie wystarczy na wszystko, nasz samorząd zamierza pozyskać z zewnątrz kwotę ponad 6 mln złotych. Dofinansowanie ma objąć m.in. Otwartą Strefę Aktywności przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, zakup sprzętu nagłośnieniowego do Miejskiego Domu Kultury, Dzień Aktywnej Rodziny oraz Festiwal Orkiestr. W formule Partnerstwa Publiczno – Prywatnego planuje się wykonać termomodernizację MOSiR i Szkoły Podstawowej nr 2.

W trakcie spotkania uhonorowano przedsiębiorców, którzy w tym roku świętują jubileusz 30-lecia i 40-lecia prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Lubania. Wyróżnienia odebrali: Wiesława Pakulska, Paweł Kwiatkowski, Halina Rybak, Bogdan Cybertowicz, Ryszarda Wilbik, Teresa Kremis, Krystyna Tumiłowicz, Elżbieta Zatoka, Krystyna Jankowska, Grzegorz Kruk, Zenon Cieśla, Jolanta Kąca, Helena Sandecka, Jadwiga Bomkowska, Krystyna Gilewska, Ryszard Danielewski, Henryk Gorczyński, Helena Gądek, Jolanta Kukułka i Artur Urbański.

Podczas spotkania goście mieli okazję wysłuchać znakomitego muzycznego trio „Perfekcyjne przeboje” wykonującego utwory zespołu Perfect.

ŁCR

Zdjęcia (29)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Korba102
Korba102 27.01.2020, 06:19
Pasozyty musza miec kepiej zydokomuna od 92 roku
Korba102
Korba102 27.01.2020, 06:17
Pasozyty muszą mieć poglaskane
Zydokomuna pelną gębą

Pozostałe