Historyczna licytacja. Złote serduszko WOŚP 2020 w Lubaniu

  • 10.01.2020, 15:30 (aktualizacja 11.01.2020, 21:56)
  • red.
Historyczna licytacja. Złote serduszko WOŚP 2020 w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

Lubański sztab, który z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy jest nieprzerwanie od 28 lat, jako jeden z dziesięciu sztabów w Polsce otrzymał do zlicytowania tegoroczne złote serduszko WOŚP.

Finał WOŚP zostanie zorganizowany już po raz dwudziesty ósmy. W tym roku orkiestra pod hasłem "Wiatr w żagle" zbiera pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Tegoroczna edycja WOŚP w Lubaniu przejdzie do historii. Po raz pierwszy będzie można wylicytować na miejscu złote serduszko z aktualnego finału. To nagroda za fakt, iż lubański sztab nieprzerwanie funkcjonuje od początku grania WOŚP, a więc od 28 lat. Złotych serduszek jest tylko 100, z czego aż 85 trafia do centralnej licytacji. Zaledwie 15 zostało przyznanych sztabom na licytację, 10 w kraju i 5 za granicą. Najbliżej Lubania złote serduszko będzie licytowane w Jeleniej Górze. Lubańskie zostało oznaczone numerem 87.

- Z uwagi na niemałą kwotę wywoławczą do udziału w licytacji zachęcamy zwłaszcza przedsiębiorców, którzy wylicytowane serduszko będą mogli chociażby powiesić w swojej firmie. To świetna okazja by wylicytować serduszko na miejscu. Nie wiadomo czy kiedykolwiek jeszcze będzie taka możliwość - usłyszeliśmy w lubańskim sztabie WOŚP. Cena wywoławcza wynosi 5 tysięcy zł.

Złote serduszko nr 87 to nie jedyna atrakcja nadchodzącego wielkiego Finału. Chętni wylicytować będą mogli także limitowaną koszulkę Wisły Kraków z podpisem Marcina Dańca. Dwie limitowane koszulki przekazały także Koleje Dolnośląskie. Koneserzy muzyki także znajdą coś dla siebie. Do wylicytowania będą płyty z autografami Natalii Nykiel oraz grupy ENEJ. Zgarnąć będzie można także wiele gadżetów, m.in. przekazanych przez Muzyczne Radio oraz WOŚP.

Pod młotek trafią również dwa obrazy, których autorem jest Jerzy Nemś, a także portfel wykonany przez projektanta Macieja Zienia - jednej z najważniejszych ikon mody w Polsce.

Przypominamy, że 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w lubańskim Miejskim Domu Kultury. Początek o 16.

red.

Zdjęcia (13)

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wspieram WOŚP nie Caritas.
Wspieram WOŚP nie Caritas. 13.01.2020, 12:27
Kler (nie wszyscy), bolączki *** i pisiorów dostał widząc ile ludzie dają na kościół a ile na WOŚP.
Niech się PiS pochwali ile wsparł przez 4lata szpitali i co zakupił, co poprawił w służbie zdrowia?? W jakości sprzęcie i dostępności do lekarzy i świadczeń a nie w jakiś dennych aplikacjach?? No słucham??? Może Pani TZ się wypowie?? Bo póki co czas kolejek się wydłuża a refundacje leków maleją

Mieliśmy do czynienia z bylejakością służby zdrowia tak mówiła pani szydło a teraz mamy bylejakość totalną a takie akcje jak WOŚP przynajmniej zapewniają sprzęt którego państwo nie daje.
...
... 13.01.2020, 12:17
Brawo dla Jurka , nie ma drugiej takiej akcji na świecie jaką jest orkiestra. Dla tych co są przeciwni. Pamiętajcie, że w razie choroby nie korzystajcie z sprzętu orkiestry macie swojego szamana w Toruniu.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 13.01.2020, 11:43
Nie można latami dzielić społeczeństwa na "naszych" i "wrogów", „pierwszy i drugi sort”, „komunistów” i „złodziei”, niegodnych współczesnego żywota w państwie „dobrej zmiany”, brutalnymi słowami wykluczać milionów obywateli ze wspólnoty, tych co stoją po słusznej stronie i tych co są tam gdzie ZOMO, tych co mają szlachetne oblicza od tych co mają zdradzieckie mordy, a po wygranych wyborach mówić "od teraz jestem prezydentem/premierem/prezesem wszystkich Polaków". Dlatego, że tak głębokich i szerokich rowów, wykopanych przez miliony nienawistnych słów, nie da się zasypać jednym słowem...
Hejt na WOŚP zaczął się w Kościele rzymskim i ze strony duchownych szamanów. WOŚP jest wyrzutem sumienia dla tego Kościoła, bo zbiera pieniądze i wiarygodnie się rozlicza z darczyńcami. Kościół nie potrafi sobie z takim wyzwaniem poradzić.
Rozbawiony
Rozbawiony 13.01.2020, 17:38
Odezwał się ten co ogniem nienawiści zieje w każdym prawie wpisie,i ma czelność pouczać innych że dzielą społeczeństwo?. Paradne.
AntyPiSior
AntyPiSior 13.01.2020, 11:38
Nie denerwujcie tej szamanerii spod Caritasu bo ich zazdrość zje do reszty....
Wara PiS od WOŚP
Wara PiS od WOŚP 13.01.2020, 07:57
Brawo dla WOŚP niech pisiory zazdroszczą bo przez lata kadencji zrobili tylko zapaść w służbie zdrowia bo napewno lepiej nie jest. ludzie którzy wsparli WOŚP dali dla szpitali więcej sprzętu niż ci co powinni.
JohnnyM
JohnnyM 12.01.2020, 18:54
Dzisiaj kler znerwicowany jest, bo dzisiaj kasa płynie nie do ich koszyczków. Można to było zauważyć w parafii pod Lubaniem. Księdzu nerwy puściły...musiał wyrazić swój stosunek do WOŚP.Ale księżulku...przeganianie wolontariuszy sprzed placu przed kościołem, który do kościoła nie należy to ostre przegięcie. Chociaż ...z drugiej strony....pogrążajcie się dalej....wasz czas się kończy!!!!
Gg
Gg 13.01.2020, 10:00
W którym kościele, publicznie ***a podać do wiadomości
Cezary Cezary
Cezary Cezary 12.01.2020, 10:14
Wiatr to dzisiaj powieje, wolontariuszom za kołnierze a Juruś jak zwykle ochrypnie.
B
B 11.01.2020, 01:01
Olga Tokarczuk nagrodę odebrała w kreacji Gosi Baczyńskiej! I to mnie dziwi że zawsze tylu tu znawców pisma świętego się wypowiada a co do kultury, wiedzy to kiepsko !!
Gfbnk
Gfbnk 13.01.2020, 12:29
Aby chociaż rozumieli to pismo Święte

Pozostałe