Policjanci szkolili wolontariuszy WOŚP

  • 10.01.2020, 10:08
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Policjanci szkolili wolontariuszy WOŚP

Podziel się:

Oceń:

Lubańscy policjanci rozpoczęli spotkania edukacyjno-informacyjne z wolontariuszami, w związku ze zbliżającym się XXVIII Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas wczorajszego spotkania z wolontariuszami w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas niedzielnej zbiórki.

12 stycznia br. już po raz dwudziesty ósmy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak duże przedsięwzięcie co roku poprzedzane jest spotkaniami z wolontariuszami, którzy tego dnia kwestować będą na ulicach powiatu lubańskiego. 

09 stycznia br. w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu funkcjonariusze przeprowadzili szkolenie dla wolontariuszy wskazując zagrożenia, na jakie mogą być oni narażeni i czego powinni unikać, aby w najbliższą niedzielę bezpiecznie kwestować. Dzielnicowi przypomnieli numery alarmowe oraz numery stacjonarne, dzięki którym bezpośrednio będą mogli w przypadku zagrożenia skontaktować się z dyżurnym policji. Mundurowi informowali co zrobić oraz jak się zachować w przypadku gdyby doszło do zabrania puszki z pieniędzmi. Wyjaśnili, iż życie i zdrowie wolontariuszy jest najważniejsze i nie należy pod żadnym pozorem podejmować próby odbioru zagarniętego mienia. 

Warto przypomnieć, że każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza. Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu. Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.  

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wąs
Wąs 11.01.2020, 18:52
Brawo Panowie Policjanci.

Pozostałe