Skrajnie nieodpowiedzialny turysta w Białym Jarze

  • 02.01.2020, 11:08
  • Żródło: 24jgora.pl
Skrajnie nieodpowiedzialny turysta w Białym Jarze

Podziel się:

Oceń:

Karkonoski Park Narodowy publikuje filmik ze zmaganiami turysty, który najpierw osunął się na zamkniętym szlaku w Białym Jarze a następnie wspina po zaśnieżonym zboczu ryzykując wywołanie lawiny.

Zamknięte szlaki w Karkonoszach są niebezpieczne, więc decyzje o zamknięciu szlaku trzeba szanować, z tym się nie dyskutuje. Tymczasem jak widać nagminnie trafiają ie osoby, które uważają, że zakazy ich nie dotyczą. Taki spacer jak widać na filmie, znanym z niebezpiecznych wypadków lawinowych, Białym Jarem, to skrajna głupota i nieodpowiedzialność.

Oto zmagania turysty w Białym Jarze, który najpierw osunął się z zamkniętego szlaku, czego autor filmu nie zdążył nagrać. Film zarejestrowany przez Daniela, który przysłał film Straży Parku. Dziękujemy.
Prosimy o przestrzeganie zakazów. GOPR Karkonosze ratował już ludzi z zamkniętych odcinków, choć od ich wyłączenia z ruchu minęło ledwie kilka dni. Zamknięte są szlaki: żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem w stronę Śnieżnych Kotłów, zielony od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Rozdroża Pod Wielkim Szyszakiem, Droga Jubileuszowa na Śnieżkę, czerwony przez Kocioł Łomniczki od nieczynnego schroniska Nad Łomniczką do Domu Śląskiego oraz szlak żółty przez Biały Jar.

 

Źródło: 24jgora.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe