Trzecia rozprawa księdza z Ruszowa

  • 24.11.2019, 12:02
  • Źródło: zinfo.pl
Trzecia rozprawa księdza z Ruszowa zinfo.pl

Podziel się:

Oceń:

Przed Sądem Rejonowym w Zgorzelcu trwa proces księdza Piotra M. z Ruszowa, który oskarżony jest o molestowanie dwóch dziewczynek. W piątek odbyła się trzecia rozprawa.

Ponad tydzień po ostatniej rozprawie (13.11) w piątek (22.11) odbyła się kolejna. Sprawa dotyczy oskarżonego o molestowanie dwóch dziewczynek księdza Piotrowi M., byłego proboszcza z Ruszowa.
 

Proces rozpoczął się o godz. 10.00 w Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu. Jak wcześniej, również i tym razem, ksiądz prowadzony był w asyście policjantów. Piątkowa rozprawa budziła chyba największe emocje, ponieważ oprócz tego, że swoje zeznania złożyła matka drugiej poszkodowanej, to również zostały odtworzone zeznania dziewczynek.

Pod salą zebrali się aktywiści związani z grupą Opowiemy Wszystkim. Wspierają oni ofiary i ich rodziny. 
Jak sami piszą:

Jesteśmy głosem tych, którym próbuje się go zabrać.
Jesteśmy zawsze tam, gdzie krzywdę dziecka próbuje się zamieść pod dywan.
Jesteśmy przy tych, którzy potrzebują wsparcia.
Jesteśmy dla tych, którzy nie mają się do kogo zwrócić.
Jesteśmy murem, który chroni słabszych.
Jesteśmy dla rodzin i najbliższych.
Jesteśmy dla dzieci.
Jesteśmy dla skrzywdzonych i uciszanych.
Jesteśmy pomocą i wsparciem.
Wierzymy ofiarom.
Opowiemy wszystkim!


Pod salą od samego początku po raz kolejny atmosfera była bardzo napięta. Jedna z aktywistek z krakowskiego Opowiemy Wszystkim, miała zostać zaatakowana i uderzona w głowę przez mężczyznę, który najprawdopodobniej jest księdzem. Wszystko miało zostać nagrane.

Na stronie zrzutka.pl została również uruchomiona zbiórka na „Pomoc prawna i psychologiczna dla ofiar księdza pedofila”.

"Apelujemy do wszystkich, którzy mogą, o pomoc w zorganizowaniu pomocy prawnej i psychologicznej dla ofiar i ich rodzin"-piszą na stronie jej pomysłodawcy. Zbiórkę można śledzić pod TYM LINKIEM

To już trzecia rozprawa przeciwko oskarżonemu. Kiedy zapadnie wyrok? Wciąż czekamy. Kolejna rozprawa już w poniedziałek (25 listopada).

Źródło: zinfo.pl

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bhojan
Bhojan 27.11.2019, 21:23
Uderzona kobieta w sądzie w Zgorzelcu złożyła pisemne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury w Zgorzelcu. Jak podaje serwis Natemat.pl, ksiądz, który ją uderzył, to diecezjalny konserwator zabytków, ks. dr historii sztuki Stanisław S. (red. Usunęliśmy podane dane, są one jednak dostępne pod tym adresem -  http://diecezja.legnica.pl/lkb… zjawiał się też na poprzednich rozprawach przeciwko pedofilowi ks. Piotrowi Mianowskiemu. Rzecznik kurii legnickiej ks. Waldemar Wesołowski ubolewa, że do sytuacji doszło i podkreśla, że ksiądz nie reprezentował kurii w sądzie (miała to być jego prywatna wizyta).
MInistrant
MInistrant 29.11.2019, 10:22
Nie prawda! Jego wielebność Stanisław S. (jak chce redakcja) był delegowany przez biskupa do śledzenia przebiegu rozprawy i po każdym pobycie zdawał raport na potrzeby postępowania kanonicznego które zresztą się już toczy. Amen!
Mizio
Mizio 28.11.2019, 11:52
No to z ciałem chrystusa tam byl czy raczej Szatan go pokierował?
Murieribus
Murieribus 27.11.2019, 09:28
Odbędą się kolejne rozprawy - zaplanowane na grudzień - podczas których zeznają świadkowie - nawet z Wrocławia i okolic, czyli poprzednich parafii wielebnego oskarżonego "świętego". Protesty nawiedzonych dewotek jakby zelżały - ale kto ten ciemnogród ma oświecić? Skundlona z Kościołem władza? Żeby to chociaż zamiast katechizmu czy brewiarza poczytały (jak umieją) jakieś książki o określonej tematyce...
Delfina
Delfina 26.11.2019, 20:33
"Dwudziestego piątego czerwca 2004 roku Sąd Rejonowy w Krośnie uznał księdza pedofila Michała Moskwę za winnego molestowania małoletnich dziewczynek.
Prawdę ukryto, by chronić dobre imię Kościoła i przez zaniechanie władz świeckich. Ścianę milczenia zbudowali też mieszkańcy w obawie przed represjami. Na Podkarpaciu do dziś mówi się, że o wszystkim decydują „kaptury", czyli hierarchowie kościelni. Są nieomylni i nietykalni.
Pod wpływem proboszcza do obrony księdza ruszyli parafianie. Dla nich był święty, a kobiety zeznające w sprawie molestowania dzieci były niewdzięcznymi ladacznicami inspirowanymi przez często przywoływanego w kazaniach diabła, którego intrygi ksiądz widział na każdym kroku. Wierni zaczęli pisać listy otwarte w obronie duchownego, a we wsi zastraszano tych, którzy przerwali zmowę milczenia. Mieszkańcy nagabywali matki molestowanych dzieci na ulicy, wyzywali od najgorszych i straszyli zemstą. Księdza bronił personel wiejskiej szkoły, gdzie odbywały się gorszące lekcje religii. Piętnastego lipca 2001 roku we wszystkich wsiach odczytano list wspierający proboszcza, sygnowany przez samego arcybiskupa Michalika."
++++++++++++
z książki Radosława Grucy "Hipokryzja" Pedofilia wśród księży i układ który ją kryje. Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA - Wyd. I Warszawa 2019
Kalina
Kalina 26.11.2019, 12:19
„Niepodobna by nie przyszły zgorszenia. Jednakże biada temu, przez kogo przychodzą! Korzystniej byłoby dla niego, gdyby mu zawieszono kamień młyński Chrystusowa szyi Chrystusowa wrzucono go do morza, niż żeby zgorszył jednego Chrystusowa tych małych” – Łukasz 17.1-2
Dewotki z Ruszowa bronią księdza pedofila – że święty i niewinny.
=========================
Ja w to wierzę ze molestował byłam mała dziewczynką i tez szłam do 1 komunii ksiądz mnie nie pytał w salce przy całej klasie tylko wziął mnie na korytarz ustawił w koncie tak w rogu korytarza i wyjął tego swojego susiaka i tak mnie po twarzy dotykał a ze byłam bardzo wystraszona to dał mi spokój ,po latach dopiero zrozumiałam ze był zboczeńcem . Miało to miejsce w Kosciele Sw Teresy w Dźbowie koło Częstochowy dnia 3 czerwca 1963 r . Do dzisiaj to Pamiętam
============
https://zgorzelec.naszemiasto.…
 
Szympanides Makakikopulos
Szympanides Makakikopulos 27.11.2019, 19:10
Knyfle Ci się "Oj, Kalino, oj jedyna" pomytlały? Wszak tekst ten brzmi: „Niepodobna by nie przyszły zgorszenia. Jednakże biada temu, przez kogo przychodzą! Korzystniej byłoby dla niego, gdyby mu zawieszono kamień młyński u szyi i wrzucono go do morza, niż żeby zgorszył jednego Chrystusowa tych małych” – Łukasz 17.1-2
Niestety, lud Polski któremu nieobce niedawno było wieszanie biskupów z prymasem Polski na czele (niestety, jako warszawska wierszowana wieść gminna niesie ten pierwowzór Goeringa otruł się przed egzekucją: "Xiążę prymas zwąchał linę, wolał proszek niż drabinę") stetryczał, skarlał jako ten pokurcz przebrzydły Piotrowiczowi pewnemu podobny, i upadł duch jego więc dziś nie byłoby zapewne chętnego który by "Xiędzu pedofilu" sznur od kamienia u szyi wiązać miał odwagę. Tako o karleniu rzeczy wielkich rzecze Wieszcz Narodowy:
"Ręce za lud walczące, sam lud poobcina.
Imion miłych ludowi — lud pozapomina…
Wszystko przejdzie! Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie". - właśnie wzięli: co prawda w osobach Pawłowiczów i Misiewiczów hałaśliwi ale jako tabaka w rogu śp. prymasa Glempa-namiętnego palacza ciemni, modelowo aroganccy i przyziemni, dla nich w duecie zaiste wielkim a potężnym jest Heros cnót Jarozbaw a wzorcem wielkości (tej fizycznej też) jest rzeczony Piotrowicz znany z tego, że swego czasu "Siłą do partii wcielili młokosa - "zdradziecka morda" dziś może robić za "twarz DOMESTOSA".
Burbon
Burbon 27.11.2019, 21:46
W ewangeliji świętej stoi tak:
„Niepodobna by nie przyszły zgorszenia. Jednakże biada temu, przez kogo przychodzą! Korzystniej byłoby dla niego, gdyby mu zawieszono kamień młyński u szyi i wrzucono go do morza, niż żeby zgorszył jednego tych małych” – Łukasz 17.1-2
===========
No ale te zdewociałe "róże panien" z Ruszowa, razem z księdzem diecezjalnym konserwatorem zabytków (co wali kobietę w pysk) - już dawno Pisma nie czytały.
Rety-jajajakbirety!!
Rety-jajajakbirety!! 28.11.2019, 23:24
To "walnięcie w pysk" zapewne było probierzem mocy przylegania tynku na facjacie "budynku"-zabytku a więc mieściło się w zakresie obowiązków konserwatora zabytków!
Mustafa
Mustafa 25.11.2019, 21:10
Na kary 42 i 45 lat więzienia skazał w poniedziałek sąd w Argentynie dwóch księży oskarżonych o wykorzystywanie seksualne uczniów szkoły katolickiej dla głuchych i niedosłyszących. Jeden z duchownych był w przeszłości we Włoszech podejrzewany o podobne czyny.
Sąd w mieście Mendoza skazał 83-letniego włoskiego księdza Nicolę Corradiego na 42 lata więzienia, a 59-letniego argentyńskiego duchownego Horacio Corbacho na 45 lat pozbawienia wolności.
W akcie oskarżenia obu postawiono zarzut znęcania się nad dziećmi w Instytucie Antonio Provolo dla dzieci głuchych i niedosłyszących w gminie Lujan de Cuyo w północno-zachodniej Argentynie. Ofiarami było 10 uczniów tej szkoły.
Nie przyznali się do winy
============
https://fakty.interia.pl/swiat…
Ale tam sędziowie nie są mianowani przez ministra, nie klęczą zaś delegacje parafialne nie odprawiają różańców w intencji dewiantów
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 25.11.2019, 10:05
Umiłowani Siostry i Bracia!
Zaprawdę powiadam Wam: Na świecie jest tylko jedna organizacja, która pedofilów i innych seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. To Kościół rzymsko-katolicki obecnie zwany „pedofilskim”.
Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny pedofil, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że prędzej niż później nastąpi upadek tej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta i wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek.
Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji!
Istnienie Kościoła rzymsko katolickiego jest najlepszym dowodem na nieistnienie Boga.
Katechetka
Katechetka 27.11.2019, 10:36
Ale tak naprawdę, ksiądz nie zmusza, żeby do niego przychodzić. Do księdza idzie sie z własnej, nie przymuszonej woli, żeby przyjąć Pana Boga. A ksiądz ma boga w całym sobie. Kazdy kawalek jego ciala, wszystkie członki reprezentują Boga. Wiec jak sie ksiądz z kimś Bogiem dzieli, to powinno sie radować, a nie oskarżać o "złe dotyki" czy gwalt !
Klementyna
Klementyna 24.11.2019, 17:24
Link do strony na FB gdzie można pooglądać filmik - jak ksiądz, przepojony ewangeliczną miłością bliźniego swego (jak siebie samego?) konsekrowaną dłonią wali kobietę w twarz..
============
https://www.facebook.com/group…
Fela
Fela 25.11.2019, 10:07
Tą samą dłonią zaraz po tym rozdaje wiernym owieczkom tak zwane ciało Chrystusa....
To dopiero obłuda!
jakmar
jakmar 24.11.2019, 15:07
czy można zobaczyć film w którym towarzyszący oskarżonemu jego kumpel po fachu, tj. również ksiądz bije po głowie kobietę? trzeba to upublicznić a nie ukrywać dla dobra sadysty
Klementyn
Klementyn 24.11.2019, 13:42
Na facebooku i innych komunikatorach krąży film z sądu w Zgorzelcu na którym pewien ksiądz (dane tej konsekrowanej kanalii zmilczę) - występujący publicznie w charakterze obrońcy wielebnego pedofila wali pięścią w głowę kobietę - zwolenniczkę oskarżenia.

Pozostałe