Wilki zagryzły cielaka

  • 08.11.2019, 15:28
  • Red.
Wilki zagryzły cielaka Czytelnik

Podziel się:

Oceń:

Dziś rano w miejscowości Świecie wilki zagryzły cielaka. Według relacji czytelnika to nie pierwszy taki przypadek w tym rejonie.

Wilki to gatunek będący pod ochroną w Polsce od 1998 roku. To oznacza, że zabronione jest ich zabijanie, okaleczanie czy chwytanie. Wilki stały się powszechne w lasach naszego regionu. Na początku ich populacja zadomowiła się w Borach Dolnośląskich, teraz doniesienia o nich napływają z kolejnych miejscowości województwa. Widywane są w okolicy Świeradowa Zdroju, Węglińca, Lwówka Śląskiego, Leśnej, a teraz również w pobliżu Wałbrzycha czy Karkonoszach.

Wilk ma się doskonale w naszym regionie. Zdarza się jednak, że czasem wataha zaatakuje zwierzęta domowe czy hodowlane. Ich ofiarą padają owce, bydło, a nawet kury. Tak stało się w tym przypadku. Dziś naszą redakcję poinformował czytelnik, że w miejscowości Świecie w Gminie Leśna cielak został zagryziony przez wilki. Jak dodaje, nie jest to pierwszy taki przypadek w tym rejonie. 

Red.

Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

😂
😂 11.11.2019, 08:19
A gdzie ci co wszędzie widzą winę burmistrza 😂
Songo
Songo 11.11.2019, 06:38
Pij żubra i ratuj zagrożone gatunki trzeba zmniejszyć sporzywanie tego piwa sam pewnie uratowałem cała watache
Ja
Ja 10.11.2019, 21:03
To pewnie tych co przegrali wyboru bo wilki wpuścili hehe tragedia
Nik
Nik 10.11.2019, 18:25
To Werwolf. Czas się zbroić.
Łowczy Krajowy
Łowczy Krajowy 10.11.2019, 14:27
W lesnictwie świecie i okolicy wilki w sposob ciągły robią sobie zdjęcia no fotoplapkach . W zeszlym roku zagryzly 3 cielaki i kilkadziesiąt owiec po czeskiej stronie zaraz za miloszowem
Ślady jednoznacznie wskazują na wilka
Szykujcie sie . Bedzie tego wiecej .
:)
:) 09.11.2019, 20:02
a moze to dzikie psy ? czemu odrazu maja to byc wilki?
Kris
Kris 09.11.2019, 10:49
Witam ostatnio przejeżdżając niedaleko Świecia widzialem na łące sporej wielkosci bezpańskie psy i z pewnością to nie byly wilki wiec moze one są winowajcami zamieszania.Pozdrawiam
wilczarz
wilczarz 09.11.2019, 06:08
tylko odstrzał będzie gorzej
Ryś
Ryś 09.11.2019, 00:27
Kto widział że wilki ? Jak nikt to znaczy że nie wiadomo
Wilka bym nie obwiniał to nie jest jego taktyka . Za blisko domów za dużo smrodu ludzkiego . Wilk jest płochliwy czujny i ma dużo żarcia w lesie. Stawiał bym na psy .






Sympatyk
Sympatyk 09.11.2019, 16:22
Może kiedyś sie bały ale teraz ten strach zatraciły niestety. Wilki dawno przestały reagować ucieczką na ludzki zapach czego dowodem choćby z naszej okolicy są ataki wilków na psy w okolicach Bolesławca. Na jednym filmiku nawet widać jak wilk w Brzeźniku porywa psa z łańcucha na posesji... a tam chyba było dość dużo ludzkiego zapachu. Kolejny fakt to wilki wałęsające się po środku miejscowości w Bieszczadach ( https://www.youtube.com/watch?… tam też chyba smrodu ludzkiego nie brakowało a jednak ich to nie odstrasza.
Y
Y 09.11.2019, 23:50
Jak byś śledził media to byś wiedział że wilki które się tu pojawiły to pochodzą z prywatnych hodowli w Czechach i Słowacji gdzie są popularne skąd dały w długą dlatego tak się nie boją podejść.
Sympatyk
Sympatyk 12.11.2019, 18:29
W innych regionach Polski też chodzą wilki z Czech i Słowacji?
georg
georg 09.11.2019, 16:49
obrońcy zwierząt z samochodów się odezwali,nikt nie broni cielaka,w okolicach węglińca i czerwonej wody był chyba dwa lata temu basior,niemcy ustrzelili
stefan
stefan 08.11.2019, 21:18
To dopiero początek.
Będzie jak z wydrami.
😁
😁 08.11.2019, 22:57
Jak z bobrami
heniek
heniek 13.11.2019, 22:45
Jak z kotami
Heniu
Heniu 08.11.2019, 20:57
Fuuu.. dzieci tu też zaglądają..
Fu
Fu 08.11.2019, 22:16
To na *** patrzysz, Boze co z*** naród
Cepcepacepem
Cepcepacepem 08.11.2019, 20:53
Cielęcinka droga jest i przepyszna, a wołki-inteligentne stwory boże wychowane w głębokim borze w mig pojęły że jeśli chce się mieć michę/pełną kichę a kassy u watahy brak - gardło musi dać cielak...
Maniek
Maniek 08.11.2019, 20:25
To jest niemożliwe! Wilki nie napadają na zwierzęta domowe. Cielak musiał być chory lub padł na łące. Wilk jest zbyt płochliwy żeby atakować na terenie zagospodarowanym przez człowieka. Nie można pokładać wiary w tym artykule (z całym szacunkiem do Autora), wilki tego nie zrobiły w sposób przedstawiony powyżej.
zgorzelcer
zgorzelcer 09.11.2019, 14:21
Wilki bardzo chętnie atakują owce na przykład. Z tym, że tu były (o ile to wilki były, a nie bezpańskie psy) naprawdę głodne. Często wilki potrafią zagryźć połowę stada a zjedzą jedną owcę tylko. Straty dla farmerów są wtedy ogromne i budżet, czyli podatnicy, za to płacimy. Wilków jest trochę za dużo.
Zibi
Zibi 09.11.2019, 13:58
Niestety, jest to możliwe kolego Marianie i niemal pewne, że to sprawa wilka, które od dłuższego czasu widywane są w okolicy, (wyjedzone trzewia). Myślę, że podobnych,oby nie bardziej tragicznych, przypadków będzie więcej. ,,Ktoś,, nie chce przyjąć do wiadomości, że już jest najwyższa pora by drapieżnika tego zacząć redukować
Ja
Ja 09.11.2019, 11:56
A niby co jak nie wilki?? Zdjęcie mówi same za siebie 😑
Bajoj
Bajoj 09.11.2019, 11:04
Maniek znawca psychiki wilków. Cielaka na polu się wystraszyły czy co je spłoszyć miało? Cielak w ogrodzeniu dla wilków to jak dla nas kurczak w Biedronce, szybki obiad. Im wilków będzie więcej tym ataki będą częstsze. Taka natura.
edek
edek 09.11.2019, 07:42
,jak nie wilki to wilkołak 😂
Wilczyński
Wilczyński 08.11.2019, 17:56
Wilki też chcą żyć. I oby człowiek wilkowi nie był człowiekiem.
Antekolog
Antekolog 08.11.2019, 17:31
Ciekawe. Coś o wilkach pisał ktoś z koła łowieckiego i nadleśnictwo zapewniało, że wilki zabijają tylko stare i chore zwierzęta. Ten cielak chyba nie był stary....
Ludowik
Ludowik 10.11.2019, 08:23
No skoro cielak to nie był stary - ale był chory. Na antybiotykach.
Spacerowicz
Spacerowicz 08.11.2019, 16:57
Teraz pora na " ekolaga"
Eko barany
Eko barany 08.11.2019, 16:48
Ciekaw czy ekologiczne tumany co szanują tylko kurczaki z biedronki i wpływy na konta zwrócą rolnikowi za cielaka.
Pierwsi by krzyczeli gdyby Zuch rolnik zastrzelił wilka robiąc z niego mordercę i najgorszego zwyrodnialca.
Macie pole do popisu Eko mięsożercy.
olo
olo 08.11.2019, 16:46
,,Na początku ich populacja zadomowiła się w Borach Dolnośląskich''.
Teraz są widywane m.in.w okolicy Węglińca?
Czy Węgliniec nie leży w Borach Dolnośląskich?
Gajowy
Gajowy 10.11.2019, 08:25
Węgliniec leży w Puszczy Zgorzeleckiej.

Pozostałe