Bezpieczny senior - kurs samoobrony

  • 07.11.2019, 15:05
  • GOKiS
Bezpieczny senior - kurs samoobrony

Podziel się:

Oceń:

Jak właściwie ocenić sytuację zagrożenia i jakie podjąć działania, by nie stać się ofiarą przemocy, to główne tematy szkolenia z samoobrony, w którym uczestniczyli beneficjenci projektu „Nie liczę godzin i lat - aktywizacja społeczna i kulturalna seniorów z Gminy Lubań”, realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w ramach konkursu Polskich Sieci Elektroenergetycznych „WzMOCnij swoje otoczenie”.

Osoby starsze to niewątpliwie grupa najbardziej narażona na napaści o charakterze rabunkowym. W trakcie szkolenia seniorzy poznali podstawowe techniki samoobrony oraz sposoby radzenia sobie w sytuacji zagrożenia. Zajęcia poprowadził Jacek Jaworski, doświadczony instruktor taktyki i technik interwencji policyjnych, trener sztuk walki Karate Shotokan.


Spotkania rozpoczęły się od omówienia aspektów psychologicznych zachowania się w sytuacjach stresowych. Następnie pod okiem instruktora seniorzy ćwiczyli podstawowe techniki samoobrony, proste ruchy ciała mające zablokować atak napastnika. Szkolenie obejmowało naukę podstawowych uników, chwytów, kopnięć, dźwigni oraz naukę znajomości miejsc wrażliwych na ciele człowieka, które powinny być aktywowane w sytuacji samoobrony. Trener pokazał jak przy znajomości newralgicznych punktów oraz użyciu niewielkiej siły można zaskoczyć przeciwnika i odeprzeć atak.
 

Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Lubań PSE realizują projekty inwestycyjne budowy dwóch linii 400 kV: relacji Mikułowa-Czarna oraz Mikułowa-Świebodzice, które są niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do odbiorców w południowo-zachodniej Polsce.

GOKiS

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Molestrant
Molestrant 07.11.2019, 23:57
A kiedy kurs pt. "Bezpieczny ministrant"?
Kleryk
Kleryk 08.11.2019, 11:58
No właśnie szukają wykładowców po seminarium duchownym.
Wilhelm_Tel
Wilhelm_Tel 07.11.2019, 20:30
Najlepszym i najskuteczniejszym jest kop w jaja!

Pozostałe