Nagroda dla lubańskiej młodzieży

  • 11.10.2019, 13:48 (aktualizacja 11.10.2019, 14:02)
  • eLuban pl
Nagroda dla lubańskiej młodzieży

Podziel się:

Oceń:

W Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu odbyła się gala podsumowująca trzy lata funkcjonowania programu grantowego „Dolnośląskie Małe Granty”. Spośród 250 dofinansowanych w jego ramach projektów wyróżniono 6 najciekawszych inicjatyw. Wśród nagrodzonych znalazł się lubański projekt „Przygoda z teatrem cieni”.

Dolnośląskie Małe Granty to program wsparcia lokalnych inicjatyw dla mieszkańców Dolnego Śląska, którego celem jest rozwój społeczeństwa obywatelskiego. O dotacje w wysokości do 5 tysięcy złotych, podczas 4 konkursów, mogli starać się członkowie organizacji pozarządowych i niezrzeszeni w żadnych strukturach mieszkańcy województwa. W roku 2019 grupa nieformalna „Lubański Wulkan Pomysłów”, składająca się z młodzieży i sympatyków lubańskiego Klubu Liderów Młodzieżowych, zrealizowała przy dofinansowaniu z Dolnośląskich Małych Grantów projekt pt. „Przygoda z teatrem cieni”. Przedsiewzięcie to otrzymało w trakcie gali podsumowującej nagrodę w kategorii „Innowacyjność projektu – narzędzie/metoda”. Młodzież z Lubania w trakcie dwudniowego szkolenia opracowała spektakle w technice teatru cieni oparte na legendach śląsko-łużyckich:

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas gali Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski - wręczył wyróżnienia i podziękował społecznikom za zaangażowanie w działania na terenie województwa. Nagrodę w imieniu „Lubańskiego Wulkanu Pomysłów” odebrali: Gabriela Lubas, Patryk Harapin, Eryk Tropiejko i Tomasz Długosz.

 

FILMOWE PODSUMOWANIE PPROGRAMU DMG / PREZENTACJA NAGRODZONYCH PROJEKTÓW (prezentacja projektu „Przygoda z teatrem cieni”: od minuty 09:02):

W realizację projektu teatru cieni zaangażowana była młodzież z Klubu Liderów Młodzieżowych, która aktywnie działa na rzecz promocji regionu oraz włącza w nią lokalną społeczność. Aktualnie Klub zaprasza nowe osoby w swoje progi. Rozpoczyna rekrutację do swoich szeregów, zachęcając młodzież w wieku 15+ do włączenia się w działalność grupy. Więcej informacji:
Instagram
Facebook 

eLuban pl

Zdjęcia (5)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obserwator
obserwator 15.10.2019, 12:50
A co ma wspólnego jedno z drugim????
Eustachy
Eustachy 12.10.2019, 13:03
Powiadają, że niebawem pan Jarosław Kaczyński też odbierze Nagrodę Nobla...
.... Oldze Tokarczuk.

Pozostałe