Ze zmiennym szczęściem

  • 07.10.2019, 22:42 (aktualizacja 08.10.2019, 08:34)
  • red.
Ze zmiennym szczęściem

Podziel się:

Oceń:

W dniach 4-6 października w Usti nad Łabą w Czechach odbył się Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich. Z dobrej strony pokazał się Mateusz Urban.

W wydarzeniu wzięli udział reprezentanci kadr Austrii Słowacji Czech Polski i Węgier. Jedynym Polakiem, który wziął udział w zawodach był Mateusz Urban. W narożniku poprowadził go trener Wiesław Bojanowski. Z powodów technicznych reszta reprezentantów nie przyjechała.

Po świetnym wygranym pojedynku z reprezentantem Czech Mateusz Urban zdobył ostatecznie brąz. Przegrał bowiem po wyrównanej walce z reprezentantem Węgier, który później wygrał turniej.

- Mateusz mógł wygrać ten pojedynek, gdyż przeciwnik po jego celnym ciosie upadł i powinien być liczony, przez co straciłby punkty. Sędzia jednak kontynuował walkę. Widać to na nagraniu wideo. Błąd arbitra zadecydował o wygranej Węgra - skomentował Bartosz Stankiewicz, sędzia PZB z Lubania.

- Pierwsza walka Mateusza była wyrównana. Gdyby zakończyła się werdyktem na korzyść Czecha nie miałbym pretensji. W drugiej z kolei był zdecydowanie lepszy od swojego przeciwnika, który powinien być liczony. Sędzia uznał jednak, że Węgier potknął się. Jestem bardzo rozczarowany tym werdyktem. W mojej ocenie Mateusz powinien wygrać - dodał Wiesław Bojanowski.

Tymczasem Mateusza czeka wyjazd do Niemiec, gdzie powalczy wspólnie z kadrą swojej szkoły (19.10).

loadingŁaduję odtwarzacz...

red.

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aduś
Aduś 08.10.2019, 13:06
A to wina mateusza ze denis nic nie osiagnał pod pieczą Wiesława bojanowskiego???
?Brawo Mateusz!
?Brawo Mateusz! 08.10.2019, 15:58
Każdy wie że uciekł bo Bojan nie pozwolił sobie na pyskówke po przegranej walce gdzie dostał oklep od Czecha.
Żal *** scisnął że Mati wspiął się wysoko i walczy z najlepszymi a wojaczek na Dolnym Śląsku dostawał oklep i o MP mógł sobie pomarzyć. To nie wina Bojana że ktoś jest p****.
Bokserka
Bokserka 08.10.2019, 11:19
Zawodnik z Lubania zdobył pas mistrzostwski a tu tylko ten Urban i Urban a o Denisku cisza.
Denis u Bojana nic nie osiągnął a w Zgorzelcu pod okiem innego trenera szybko wspiął się na najwyższy szczyt. Może czas zmienić trenera skoro pech prześladuje
Brawo Mateusz - Dzierżoniów
Brawo Mateusz - Dzierżoniów 10.10.2019, 07:42
Wystarczy popatrzeć się na bilanse zawodników boksujący w tym niemieckim czymś i widać że nikt z nich nie liczył się nigdzie, albo zawodnicy którzy w PL Boksie Amatorskim i zawodowym nie osiągnęli nic i poszli podbudować swoje ego za kilka euro do tego niby zawodostwa, albo osoby z bilansem większości samych przegranych - zero poważnych nazwisk - więc jaki to sukces??

Przypomnę że Najman też jest mistrzem Europy WKU ??? a już amatorzy typu Trybała go leją.

Póki co Mateuszowi Urbanowi do pięt nie dorasta i o jego sukcesach może sobie dumać i marzyć.
Pseudo zawodowiec ligi podwórkowej.
Pseudo zawodowiec ligi podwórkowej. 08.10.2019, 13:48
Chyba pas miszczoski bo do mistrza mu daleko. Federacja coś na wzór naszych kołnierzyków dla tych co są za słabi w Boksie olimpijskim i bez szans w zawodowym z którą żadna poważna federacja się nie liczy. Co on osiągnął w Boksie olimpijskim? Stał koło mistrza Dolnego Śląska ?????
Zdobędzie pas WBO, WBC, IBF i innych liczących się organizacji to zdobędzie szacunek. Zapraszamy do zmierzenia się z Mateuszem Wojtasińskim tylko bez płaczu po walce że przeciwnik za silny ??

Mateusz Urban gratulacje i po złoto olimpijskie!!

Pozostałe