Będzie remont ul. Kopernika w Lubaniu

  • 03.09.2019, 21:42 (aktualizacja 03.09.2019, 21:53)
  • red.
Będzie remont ul. Kopernika w Lubaniu Google Maps
Podziel się:
Oceń:
Są pieniądze na przebudowę drogi powiatowej w ciągu ulic Słowackiego i Kopernika w Lubaniu. Dziś wojewoda dolnośląski przedstawił listę gmin i powiatów, które otrzymały dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

W sumie na remonty, przebudowy i budowy dróg na terenie Dolnego Śląska wsparcie w wysokości ponad 200 mln zł otrzymają: powiaty na 44 inwestycje i gminy na 118 zadań inwestycyjnych.

W gronie tym znajdujemy powiat lubański, któremu przyznano kwotę 2 395 575 zł na przebudowę 630 m drogi powiatowej nr 2431D ul. Kopernika – Słowackiego.

W ramach programu budowy dróg lokalnych złożyliśmy wniosek przebudowy ulicy Słowackiego i ulicy Kopernika. U zbiegu tych ulic znajduje się bardzo duży plac, gdzie znajdzie swoje miejsce rondo. Oczywiście w cudzysłowie rondo, ale to będzie rzeczywiście ruch okrężny. W środku ronda natomiast zaprojektowaliśmy miejsca parkingowe. Będzie to 20 miejsc parkingowych. Jako że miejsc parkingowych w Lubaniu brakuje wydaje się, że pomysł jest bardzo oryginalny - mówił w kwietniu tego roku dla Muzycznego Radia Walery Czarnecki, starosta lubański.

W naszym regionie dofinansowania otrzymały jeszcze powiaty bolesławiecki, lwówecki oraz gminy Bolesławiec (4 zadania) i Nowogrodziec.

Pełna lista gmin i powiatów z wsparciem z FDS.

red.

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kinia
Kinia 05.09.2019, 16:09
Tak prosze o rondo po srodku parking a nad parkingiem duzy duzy taras ! Tam mocno słoneczko swieci to bedzie mozna pastawic lezaki do opalania ! Wtedy bedzie ful i wypas .Gdyby pan burmistrz zainstalował na tarasie lampy to i wieczorem dziewczyny mogły by sobie dorobic na markowe kosmetyki , Tak, ze jestem ZA a nawet PRZECIW !
Łukasz
Łukasz 07.09.2019, 13:56
Ten taras to bardzo dobry pomysł ,jezeli dziewczynki beda opalały sie topless to sam dorzuce pare zł i osobiscie pomoge w tym remoncie .
asdasd
asdasd 04.09.2019, 19:57
Niech to w końcu zrobią
Brrrrrre
Brrrrrre 04.09.2019, 14:50
Gmina leśna nic nie potrzebuje ???? Burmistrzu Leśnej nie śpimy pieniądze uciekają, nie poradziłeś sobie z remontem urzędu to chociaż drogi zrób za darmo.Takie projekty miały być inwestycje normalne Las Vegas a jest szambo
Ojojoj
Ojojoj 04.09.2019, 14:39
Rondo tak ale miejsca parkingowe to poroniony pomysł ! Po jakiego grzyba robic w tym miejscu parking i zagracac droge , Tam trzeba postawic gumowa lampe ,bo ***e samochody porozwalaja !😂😂😂
Igor
Igor 04.09.2019, 11:36
Wszystkim, którzy mają dużo do powiedzenia w zakresie remontów dróg na terenie miasta Lubania i pod każda zapowiedzianą inwestycją pojawiają się komentarze, proponuję aby zanim wypowiedzą się w przedmiotowej sprawie zrobili rozeznanie co do właściciela poszczególnej drogi .Na terenie miasta są drogi gminne za które odpowiada Burmistrz ( np. ul. Główna, ul. Łukasiewicza), są drogi wojewódzkie za które odpowiada Marszałek Województwa ( np. Ul. Wrocławska), są drogi powiatowe takie jak ul. Słowackiego i Kopernika i tu odpowiada Powiat Lubański (Starosta) , a co do drogi krajowej DK30 to ani Burmistrz ani Starosta nie wybuduje tam ronda bo jest ona własnością Skarbu Państwa - GDDKiA. Na osiedlu ul. Mieszka II i B.Chrobrego są drogami wewnętrznymi -Spółdzielnia Mieszkaniowa
Mieszkaniec
Mieszkaniec 04.09.2019, 15:28
Z ta droga przy ulicy Mieszka II i Bolesława Chrobrego nie do końca jest tak jak Pan pisze. Droga należy i do spółdzielni i do miasta. Proszę najpierw się doinformować a później pisać. Spółdzielnia już by dawno to wyremontowała by poprawić jakoś życia mieszkańców.
xyz
xyz 05.09.2019, 09:49
"spółdzienia dawno wyremontowała...." to żart jakiś... tam przydał by sie audyt w spółdzielni, zrobienie porzadków i trzeba by było zaczać rozliczać pracowników szczególnie panie z administracji bo wiecznie jedzenie ciasta nie dosc ze idzie w boczki, to ich kompetencje są dość naciagane...
może na osiedlu sie pokazująi coś robią ale cała reszta własnosci spółdzielni to kpina....
Zaniepokojony mieszkaniec
Zaniepokojony mieszkaniec 04.09.2019, 10:25
To jest droga powiatowa, a więc właścicielem , pomysłodawcą i inwestorem jest Starostwo Powiatowe, a Burmistrz i Urząd Miasta nie ma nic do tego. A swoją drogą to rondo to poroniony pomysł, jakby na siłę chciano zrobić pierwsze rondo w Lubaniu. Co za "inteligent" wymyślił rondo z parkingiem w środku, czy takie rozwiązanie ułatwi komunikację na tym skrzyżowaniu- bardzo w to wątpię. Wygląda na to, że włodarze powiatu, koniecznie chcą zmarnować publiczne pieniądze a przy okazji utrudnić mieszkańcom, a raczej kierowcom życie, przez takie nieprzemyślane inwestycje.
Przejezdny
Przejezdny 04.09.2019, 10:15
Ale macie włodarzy,miasto betonowe brak zieleni drogi powichrowane dziurawe,na chodniku idzie się zabić,krzywo i paskudnie . W tym roku może ktoś od nich zauważył ile beton,i asfalt oddaje ciepłą w centrum ani koszty zieleni Masakra
P.
P. 04.09.2019, 10:10
Do kogo należy ulica Wojska Polskiego? Tam jest dziura na dziurze
Uczeń
Uczeń 04.09.2019, 09:47
Mam nadzieję, że projekt zawiera ścieżkę dla rowerów, bo ciężko do szkoły dojechać
Wyborca
Wyborca 04.09.2019, 09:17
Pytanie do lubańskich radnych. Kiedy remont ulicy Łukasiewicza?,tam istny tor przeszkód.
Hans
Hans 04.09.2019, 07:06
A jednak, mieszkańców Głównej, Emili Plater, Wrocławskiej itd prosimy o cierpliwość, miasto jak się okazało najpilniej potrzebuje ronda na Słowackiego. Bez zmian w świadomości naszych włodarzy co tak naprawdę dzieje się w mieście.
antyburmistrz
antyburmistrz 04.09.2019, 06:32
rzygać mi się już chce na takie inwestycje.. Kolejna bez sensu jak trole czy park wodny o małej przepustowości ludzi. Panie burmistrzu ogarnij się w końcu. zacznij robić coś dla ludzi a nie po to aby wydać pieniądze.
Kierowca
Kierowca 04.09.2019, 06:03
Będzie dzwon za dzwonem!!! Tyle w tym temacie.
Adios
Adios 04.09.2019, 05:34
Kolejne wywalanie pieniędzy w błoto, rondo jak najbardziej z możliwością parkowania na zewnątrz tego skrzyżowania. Na środku proponował bym latarnię wzorowana na tej co tu stała dawno temu☺️
jeżdżący przez Kopernika
jeżdżący przez Kopernika 04.09.2019, 00:45
Pan starosta "wymyślił" kolejne rondo. Kiedyś to pierwsze mialo być na Podwalu koło skarbówki. Teraz "usprawnia" nam ten plac. A krzyżówka kolo Motelu Łużyckiego z DK30 nadal czeka na światła. Tam dzwon za dzwonem... Wyrzucone pieniądze.
Ada
Ada 04.09.2019, 11:40
Na tej drodze ani Starosta ani Burmistrz nie wybuduje ronda czy też postawi światła bo jest to droga krajowa i władnym w tym zakresie jest Skarb Państwa -Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Mieszkaniec Lubania
Mieszkaniec Lubania 04.09.2019, 00:28
A kiedy będzie remontowana ulica Główna
O jaaaa
O jaaaa 04.09.2019, 00:26
A jak będzie się wychodzić z tego parkingu?
Przejście dla pieszych będzie przez rondo?
Półżartem
Półżartem 04.09.2019, 10:32
Pewnie zrobią tunel albo kładkę dla pieszych, jak wywalać kasę to na całego...
Cyrkiel
Cyrkiel 03.09.2019, 22:58
Wystarczy dać dwa pasy na rondzie. Ci co będą chcieli zaparkować będą jechać wewnętrznym, umożliwiając tym samym pozostałym uczestnikom na ruch po zewnętrznym kręgu.
Lokalny patriota
Lokalny patriota 03.09.2019, 22:39
Ja ***,kolejne ,,innowacyjne rozwiązanie"
I to za 2,3mln 😂
Rondo jest po to,żeby usprawnić i upłynnić ruch,a nie czekać na wjeżdżających lub wyjeżdżających z niego Januszy, którzy chcą tam parkować.... Zal.pl, strara pieniędzy i czasu podczas stania w korkach podczas przebudowy, zamiast namalować kreda kółko na środku i na osiedlu to samo...
Ale burmiszt pewnie swoje przytuli za taki genialny pomysl...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 04.09.2019, 07:45
Starosta to nie Burmistrz - czytaj ze zrozumieniem.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 03.09.2019, 22:36
Przydałaby się przebudowa drogi dojazdowej do bloków przy ulicy Mieszka II i Bolesława Chrobrego. Dziura na dziurze, a miejsc parkingowych brakuje. Koszmar gdy rodzice odbierają dzieci z przedszkola wtedy mieszkaniec może pomarzyć o wolnym miejscu.

Pozostałe