Makabryczne odkrycie koło Bolesławca

  • 03.09.2019, 12:43 (aktualizacja 03.09.2019, 12:56)
  • red. /istotne.pl
Makabryczne odkrycie koło Bolesławca istotne.pl

Podziel się:

Oceń:

Martwe łabędzie, szkielety zwierząt - to odkryli ludzie, którzy odwiedzili teren dawnego zakładu chemicznego Wizów - donosi jeden z bolesławieckich portali internetowych.

Jedna z osób z grupy, która eksplorowała teren byłych Zakładach Chemicznych Wizów, napisała do redakcji istotne.pl o makabrycznym odkryciu. Poniżej możecie zobaczyć nagranie z miejsca zdarzenia.

Teren byłego Wizowa jest miejscem, w którym produkowano i składowano substancje chemiczne. Nie jest wykluczone, że w zbiornikach poflotacyjnych są obecne np. metale ciężkie, które szkodzą zwierzętom.

O sprawie dziennikarze istotne.pl powiadomili odpowiednie władze.

Kierownik Referatu Rolnictwa, Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy Bolesławiec Jarosław Babiasz wyjaśnił, że teren należy do prywatnego przedsiębiorcy, a organem kontrolnym wobec podmiotów gospodarczych w zakresie przestrzegania przepisów o ochronie środowiska jest Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Jak podkreślił jeziora, wokół których leżą padłe zwierzęta są w rzeczywistości osadnikami zawierającymi odpady z procesów technologicznych dawnych zakładów Wizów, a należyte zabezpieczenie i uprzątnięcie terenu leży zawsze po stronie właściciela.

red. /istotne.pl

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 04.09.2019, 19:40
Czy wyzywanie od ekoidiotów jest zgodne z regulaminem,co można myśleć o takim typie pozostawiam bez komentarza.
Do Eko idiotow
Do Eko idiotow 03.09.2019, 15:00
Gdzie ci Eko idioci obrońcy zwierząt co krzyczą dużo na FB? Tu masowo padają zwierzęta i jakoś nie ma ich.

Aaaa zapomniałem, tu nie pobierze się wpłat na ratowanie.
joke
joke 04.09.2019, 12:47
Jak nikt wcześniej nie zgłosił tego, co tam się dzieje, to skąd "eko idioci obrońcy zwierząt" mogli o tym wiedzieć? Ze szklanej kuli?
Cezary Cezary
Cezary Cezary 03.09.2019, 14:23
Zawsze brakuje organu który ma się zająć sprawą a nawet jeśli się zajmą to jedyne co grozi przedsiębiorcy to mandat 5000zł i nakaz utylizacji. Teraz musiał by cysternami wywieźć całą wodę do odpowiedniej instytucji która zajmuje się utylizacją - utopia.

Pozostałe