Gad na klatce schodowej

  • 01.08.2019, 12:53 (aktualizacja 01.08.2019, 14:08)
  • eLuban pl
Gad na klatce schodowej flickr.com - Natrix

Podziel się:

Oceń:

Zaniepokojeni mieszkańcy poinformowali straż miejską, że na jednej z klatek schodowych w budynku przy ul. Leśnej znajduje się wąż.

Gada na klatce schodowej zauważono w ubiegły wtorek około 18. o fakcie tym natychmiast powiadomiono straż miejską.

Przybyły na miejsce patrol stwierdził, że jest to zaskroniec, który ma około metra długości. Strażnicy odłowili gada i wypuścili w bezpiecznym miejscu z dala od zabudowań. - czytamy w komunikacie SM w Lubaniu.

Zaskroniec to gatunek niejadowitego węża, który występuje niemal w całej Europie. Zaatakowany zaskroniec broni się, często udając martwego, wypuszcza przy tym nieprzyjemnie pachnącą ciecz, która dodatkowo ma zniechęcić potencjalnego drapieżnika. Może także wydawać dość głośny syk w celu odstraszenia napastnika.

Zaskroniec zawdzięcza swą polską nazwę charakterystycznym żółtawym plamom „za skroniami”. Plamy te są bardzo wyraźne – pozwalają łatwo rozpoznać ten niejadowity i niegroźny dla człowieka gatunek, otaczają je czarne obwódki. Ubarwienie ciała zmienne, zazwyczaj szarozielone lub brązowawe. Białokremowy brzuch pokrywają nieregularne czarne plamy o podobnym do kwadratów kształcie.

eLuban pl

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cezary Cezary
Cezary Cezary 01.08.2019, 21:06
Widać wraz z ewolucją wiedza o zwierzętach maleje, obecny przedstawiciel homo-sapiens potrafi rozpoznać tylko psa yorka, gołębia i kaczkę, z naciskiem na yorka.
sxdasas
sxdasas 01.08.2019, 15:34
kiedyś wychodząc z domu też coś pełzło, ale było ciemno, a to małe szybkie i zwinne popełzło w krzaki.
Nikita
Nikita 01.08.2019, 14:49
Oczywiscie na pomoc kto Straż Miejska " jak trwoga to do Boga ". A mieszkancy z ul. Lesnej to jacyś niegramotni dziecko wie jak wyglada zaskroniec .
Cezary Cezary
Cezary Cezary 02.08.2019, 11:06
Biedny zaskroniec przyszedł z łąki i chciał się schłodzić na zimnej podłodze to wezwali do niego Straż Miejską niczym do żulika z jednym piwem na ławce ;-D

Pozostałe