Pracowite dni ratowników GOPR

  • 23.07.2019, 11:19 (aktualizacja 23.07.2019, 12:33)
  • GK GOPR /24jgora.pl
Pracowite dni ratowników GOPR Grupa Karkonoska GOPR

Podziel się:

Oceń:

Interwencje związane z natężeniem ruchu na szlakach turystycznych oraz inne obowiązki sprawiają, że ratownicy Grupy Karkonoskiej GOPR nie mogą narzekać na brak zajęć.

17 lipca ratownicy GOPR pojawili się na nowo otwartych trasach single track. Działania miały na celu rekonesans kompleksu rowerowego "Olbrzymy" pod kątem dróg dojazdowych w celu ewakuacji poszkodowanych osób.

- Przypominamy, że są to bardzo wymagające trasy. Przy planowaniu wycieczki prosimy o przygotowanie w pełni naładowanego telefonu z zainstalowaną aplikacją RATUNEK oraz zapamiętaniu na jakim odcinku i sekcji się znajdujemy! - apelują ratownicy.

W dniach 15-19 lipca odbył się obóz tatrzański. Ratownicy doskonalili umiejętności poruszania się po jaskiniach, a także wspięli się na kilka Tatrzańskich szczytów.

Nie brakuje interwencji związanych z wysokim natężeniem ruchu na szlakach turystycznych.

- Niestety przysporzyło nam to wiele pracy. Najtrudniejsze działania prowadzone były w w rejonie Śnieżnych Kotłów, gdzie z uwagi na trudno dostępny teren i stan poszkodowanej turystki zdecydowaliśmy wykorzystać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - relacjonuje GK GOPR.

 

GK GOPR /24jgora.pl

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kasia
Kasia 05.08.2019, 10:53
Ta aplikacja niestety nie działa...

Pozostałe