Wideo. Okradli wolontariusza

  • 18.07.2019, 11:21 (aktualizacja 18.07.2019, 12:35)
  • red.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Często jest tak, że skradziony przedmiot ma mniejszą wartość niż wyrządzone straty. Tym razem złodzieje ukradli rower wolontariusza, który dojeżdża nim do lubańskiego szpitala aby opiekować się seniorami mieszkającymi na oddziale opieki paliatywnej. Problem w tym, że Pan Krzysztof ma kłopoty z kolanem i chodzeniem na piechotę.

Pan Krzysztof jest emerytem i od sześciu lat opiekuje się niewidomą Panią Heleną i jej 96-letnią matką, które mieszkają na oddziale opieki paliatywnej lubańskiego szpitala.

To moje sąsiadki, kiedyś ktoś mnie poprosił żebym zawiózł im pampersy i tak już zostało, a że jest tu dużo potrzebujących osób staram się pomagać ile mogę. Zabiorę kogoś na powietrze, owoce przywiozę. Nie nazywam tego pracą, to taka moja posługa. - usłyszeliśmy od wolontariusza.

To jest złoty człowiek, ja dzięki niemu żyję, tacy ludzie zdarzają się jeden na milion. Leżę tu 9 rok, a pierwsze cztery lata w ogóle nie byłam na powietrzu. Proszę mu pomóc, bo on bez roweru jest strasznie biedny, ma chore więzadła, a sam się nie przyzna, bo o sobie to nic nie powie. – usłyszeliśmy od Pani Heleny.

Pan Krzysztof mieszka około 3 kilometrów od lubańskiego szpitala i nawet dwa razy dziennie dojeżdżał tu rowerem. Feralnego dnia nie zabrał kluczyków od zapięcia i rower postawił w przedsionku szpitala. Pech chciał, że akurat gdy po spacerze odwoził jedną ze swoich podopiecznych na oddział w szpitalu pojawiło się dwóch mężczyzn: jeden przyjechał rowerem, drugi przyszedł na piechotę. Gdy zauważyli niezabezpieczony rower długo się nie zastanawiali. Po chwili obaj odjechali rowami, a Pan Krzysztof został pozbawiony środka transportu.

To nie był nowy rower, ale dobrze mi służył i był duży, dzięki niemu przyjeżdżałem tu nawet kilka razy dziennie i mogłem przywozić różne rzeczy. Zgłosiłem sprawę na policję i nawet wskazałem domniemanych sprawców. – mówi pan Krzysztof.

Niestety zgodnie z obowiązującą literą prawa nie możemy ujawnić wizerunku złodzieja bez zgody organów ścigania, ale jeżeli ktoś rozpoznaje złodzieja i może pomóc w odzyskaniu roweru przyłączamy się do prośby Pani Heleny. Niestety w tym przypadku jedyną nagrodą będzie dobre słowo, ale wydaje się że warto.

Kontakt przez redakcję. [email protected]

red.

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Viola
Viola 24.07.2019, 11:17
Jeszcze dodam że rower dla Pana Krzysztofa od darczyńcy dostarczył kolega Bogdan. Jemu też bardzo dziękuję. Viola
Viola
Viola 24.07.2019, 11:13
Bardzo Dziękuję Panu który oddał swój rower dla Pana Krzysztofa wolontariusza. Pan Krzysztof bardzo się ucieszył. Tym bardziej że roweru skradzionego nie odzyska. Panu darczyńcy i jego rodzinie życzę dużo zdrowia. Pozdrawiam. Viola
Asdss
Asdss 19.07.2019, 10:07
Rajmund S. Ten pierwszy
gizmo
gizmo 19.07.2019, 14:20
Się wie a drugi to brat Marcina P. Tego co jumał na potęgę w sklepach.
Nie do końca anonim
Nie do końca anonim 18.07.2019, 20:34
Oddam temu Panu swój rower.
Proszę się skontaktować 603918953
Mika
Mika 18.07.2019, 20:31
Złodzieju oddaj rower Panu Krzysztofowi bardzo cię proszę!
...
... 19.07.2019, 00:56
Prosisz? Tu trzeba wyegzekwować - najlepiej prostymi metodami, najlepiej działącymi na takie prymitywne, odpady społeczne jak ten chwast tutaj.
Mika
Mika 19.07.2019, 10:36
A jeżeli proste metody nie są egzekwowane to może moja prośba pomoże i obudzi się w tym człowieku sumienie i odda to co do niego nie należy! Zawsze można poprosić...
Mon
Mon 19.07.2019, 11:25
Wątpię żeby taki złodziejaszek miał dostęp do internetu,raczej Twojej prośby nie przeczyta.
Gościu
Gościu 18.07.2019, 19:38
Codziennie przynajmniej jedna wiadomość o złodziejach! Jak tak dalej będzie się działo to zacznie dochodzić do samosądów obywatelskich i taką też mam nadzieję bo panowie z lepkimi łapami czują się coraz bardziej bezkarni. Oby przyszły dni w których te chwasty zaczną tracić swoje złodziejskie kończyny.
Kan
Kan 19.07.2019, 15:17
Czują się bezkarni i będzie jeszcze gorzej.Łapią złodzieja z ukradzioną rzeczą i nic mu nie robią ,tylko wypuszczają na wolność i stwierdzają ,że to mala szkodliwość czynu
Ze szpitala
Ze szpitala 18.07.2019, 19:28
Pani rzecznik.
Czy to prawda, że dopiero po emisji artykułu dopiero wystąpiliście o materiał video do ŁCM w Lubaniu? Wcześniej nie było takiej potrzeby?
Bogdan
Bogdan 18.07.2019, 17:35
Siedzi chyba w czyjejś komórce lub piwnicy i następne narzędzia wynosi z koleżką 😁
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 18.07.2019, 16:52
Jak to jest że w katolickim do "bulu" kraju. 99.999999999999999 % wyznawców Jezusa zwanego Chrystusem, gdzie podstawą jest "dekalog" a w nim "nie kradnij" dzieją się takie rzeczy? Takie czyny należy napiętnować bardziej niż włamanie do banku - bo tam trzeba fachowca, a ty zwykła szuja,, uliczny menel, szmelc społeczny niegodny aby go ta święta ziemia nosiła.
Amen!
PS. Jestem do "bulu" oburzony! Lubańska Policjo! Czas pokazać swój kunszt.
...
... 18.07.2019, 13:54
Po co ten cały artykuł skoro wizerunek tego podludzia jest ocenzurowany? Czy prawo w tym kraju jest naprawdę tak zacofane, że nawet złodziej ma cokolwiek do gadania? Swoją drogą, takim tylko ucinać ręce, skoro mają tak lepkie, że nawet na terenie szpitala nie potrafią się opanować.
Radca
Radca 18.07.2019, 19:27
Proponuje "olać" cenzurę w tym zakresie - w imię wyższych wartości opublikować wizerunek złodzieja. Nawet gdyby usiłował skorzystać z prawa i skierował pozew do sądu - to i tak tenże oddali czy umorzy sprawę ze względu na wyższość chronionego publikacją dobra społecznego. Przecież ważniejsze jest odzyskanie skradzionego dobra i ukaranie złodzieja, jego odizolowanie ze społeczeństwa - niż ochrona jego "zakazanej mordy".
...
... 19.07.2019, 01:02
Co do wątku z sądem - nie jestem pewien, tutaj może być róznie, w końcu jesteśmy w Polsce. Smutne, ale prawdziwe.
Kizio
Kizio 18.07.2019, 16:54
A co ta społeczna menda rozbiła na terenie szpitala?
Bogdan
Bogdan 18.07.2019, 13:39
Marcin P. Akurat tutaj nie potrzeba odslaniania twarzy banda nierobów i zlodzieji!!!!!
Kan
Kan 19.07.2019, 15:22
ten Marcin P. co z Damianem P. okradał piwnice,domy,ogródki na Esperantystów??????
Kryn
Kryn 18.07.2019, 15:42
Marcin siedzi przecież
Tymon
Tymon 18.07.2019, 15:13
Marcin P. ten od kradzieży w sklepach?
MałaMi
MałaMi 18.07.2019, 14:46
To i nazwisko trzeba udostępnić, niech się wstydzi. A przede wszystkim zgłosić policji.
Mateusz
Mateusz 18.07.2019, 13:32
Pikoludy
Tupolew
Tupolew 18.07.2019, 13:10
Ile to już było spraw, kiedy na prośbę policji z Bolesławca czy Zgorzelca eluban publikuje zdjęcia złodzieji itp., a w Lubaniu nie można... Wniosek jest taki, że u nas prokuratura składa się z osób, które nie potrafią stosować prawa i w tym problem.
Krzysiek
Krzysiek 18.07.2019, 20:08
Albo zwyczajnie mają swoją robotę w poważaniu. Nieroby w wyprasowanych koszulach, szlag by ich też trafił.
Radca
Radca 18.07.2019, 19:28
Napisałem już co o tym sądzie - wyżej

Pozostałe