Poszukiwany okradał markety na terenie powiatu

  • 05.07.2019, 12:35
  • st. asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Poszukiwany okradał markety na terenie powiatu eLuban.pl Jedna z kradzieży opisywanego mężczyzny
Podziel się:
Oceń:
Lubańscy policjanci zatrzymali 29-latka, podejrzanego o okradanie lubańskich marketów. Mężczyzna już usłyszał dwa zarzuty, do których się przyznał. Łączna wartość strat poniesionych przez poszkodowanych wyniosła ponad 7 tysięcy złotych.

 Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 29-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu lubańskiego.

Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna podczas „wizyt” w sklepach brał z półek określony towar a następnie uciekał z nim. Były to: elektronarzędzia, alkohol, zabawki, odzież oraz sprzęt AGD. Działał w taki sposób od marca do czerwca 2019 roku. Straty oszacowane przez właścicieli wyniosły ponad 7 tysięcy złotych. Okazało się również, że zatrzymany mieszkaniec powiatu lubańskiego poszukiwany jest przez sąd celem doprowadzenia do jednostki penitencjarnej.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tych zdarzeń, ustalając gdzie znajdują się skradzione przedmioty.

O dalszym losie zatrzymanego 29-latka zdecyduje teraz sąd. Za kradzież może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że paserem jest nie tylko kupujący kradzione przedmioty, ale także osoba, która takie przedmioty ukrywa bądź pomaga w ich sprzedaży. Za nim zakupimy od kogoś towar w bardzo atrakcyjnej cenie zastanówmy się czy nie pochodzi on przypadkiem z przestępstwa. Paserstwo zagrożone jest karą do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zainteresowany
Zainteresowany 14.07.2019, 22:52
Dobry pomysł z nagłośnieniem tej sprawy w mediach,może program Elżbiety Jaworowskiej,może coś się wreszcie ruszy.....
Zainteresowany
Zainteresowany 10.07.2019, 14:32
Czy ci chuligani mają rodziców?Czy oni wiedzą co oni robią?
Sąsiad
Sąsiad 08.07.2019, 20:44
proponuję zgłosić sprawę do telewizji do Programu Uwaga.Niech przyjadą i porozmawiają z policją,sąsiadami,poszkodowanymi.Coś z tym trzeba robić
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.07.2019, 20:34
To ja nie rozumiem czego...wszyscy wiedzą ,że to Damian P. z innymi koleżkami zamieszkałymi na Esperantystów okradał piwnice ,domy ,ogródki na Esperantystów w Lubaniu i nic z tym się nie robi?Jak on może robić w swoje gniazdo?
Nasze prawo
Nasze prawo 09.07.2019, 13:46
Bo każdy liczy że policja i prawo zrobią porządek.
Zgłaszasz wkracza policja odciski złapanie złodzieji i reszta procedur
A jeśli uczciwy np okradziony obrazi go nawet przy jego koledze złodzieju to zgadnij kto będzie miał problem za zniewazenie?
Złodziej ma świadka a ty poszkodowany będziesz... Miał przesrane bo akurat do ciebie się czepi policja. I nie wystarczy mówienie że policja przecież wie że to oni ale Ty obraziłes
Tadek
Tadek 09.07.2019, 18:33
nie widać skuteczności działań skoro wszyscy wiedzą kto to zrobił ,może im nie zależy na złapaniu,nikt nie stoi po stronie poszkodowanych,a złoczyńcy śmieją się nam w twarz.To jest OK?
Grażyna
Grażyna 08.07.2019, 11:07
Nie dość, że mnie okradł to państwo mu jeszcze zafunduje wczasy na mój koszt. I weź tu uczciwie pracuj ehhh
Oni to wiedzą
Oni to wiedzą 07.07.2019, 21:24
A co ze złodziejem Adamem z Jałowca!!!ostatnio nawet jeździł autem które nie miało szyb rejestracji i na dodatek naćpany w trzy dup.... No ale takiego sie nie rusza bo narobił patologi i niby jedyny ich żywiciel :-)
Kryn
Kryn 11.07.2019, 05:05
Zgłosiłeś to? Czy tutaj się żalisz
obywatel
obywatel 06.07.2019, 23:32
zebrali już dowody
Dress
Dress 05.07.2019, 20:17
Citata: Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tych zdarzeń, ustalając gdzie znajdują się skradzione przedmioty.
======================
A kto i kiedy wyjaśni co robili policjanci że ten żul grasował po marketach będąc poszukiwanym do odbycia kary. Przecież nie krył się w kominie.
Kryn
Kryn 05.07.2019, 23:32
Kiedyś był artykuł o 20tys. A teraz nagle tylko 7tys. Marcin śmiał się policji i prokuraturze w twarz. Miał też kradzież z włamaniem do salonu manicure, o tym także był artykuł
DzielnicowyPRL
DzielnicowyPRL 06.07.2019, 11:48
W Policji od lat szwankuje kojarzenie zdarzeń, zjawisk i osób - a poza tym mierne mają efekty pracy operacyjnej - częściowo ze względu na dużą fluktuację kadr w pionie operacyjnym kryminalnym i braki inteligencji w zakresie pozyskiwania osobowych źródeł informacji zwanych TW.
Oko
Oko 05.07.2019, 15:38
A lata 2017-2018 to co odejdą w zapomnienie , przez kilka lat łupie w okolicy ?Teraz się spotka ze swoim kolegą Damianem P. W całkiem innej rzeczywistości , bo pewnie dawno się nie widzieli !!??
Opis
Opis 05.07.2019, 13:56
Gdyby policja zebrała odciski palców po kradzieżach min na ul esperantystow piwnice to już dawno by siedział. Przecież policja wie z kim się kumpluje bo banda jego kumpli mieszka obok. Wystarczy pójść do nich i pewnie wszystko się znajdzie
g
g 07.07.2019, 07:53
zła robota wykonana (niewykonana) przez policję doprowadzi do tego ,że zostanie wypuszczony na wolność i tam będzie czekał na wyrok zapewne w zawieszeniu,a gdyby podczas wszystkich tych włamów na Esperantystów i w innych miejscach policja zebrała te najprostsze ślady ,linie papilarne,ślady narzędzi ,ślady zapachowe zatrzymany długo by nie witał słonka ,no i koledzy z tej samej szajki ,też mieszkańcy Esperantystów w krótkim czasie dołączyliby do niego
Anty
Anty 05.07.2019, 13:50
Się nagle wzięli do roboty jak łowca pisał do mswia, przynajmniej tak informował
Polka
Polka 05.07.2019, 13:45
Nie zamykajmy go w więzieniu bo on się nigdy nie nauczy pracować!!!
Niech odrobi to co ukradł. Kupić mu miotłe niech ulice zamiata, kupić kosę niech trawę wykasza, kupić woreczki niech sprząta psie kupki z chodników. O, to ja rozumiem a nie posadzić go i jeszcze karmić darmozjada!!!
avanti
avanti 06.07.2019, 01:29
Puscic go wolno, ale najpierw obciac mu kciuk!
(na razie tylko jeden)
R. S.
R. S. 05.07.2019, 17:42
Kup piłe, miotłe itd to będzie miał co sprzedać
Miętus
Miętus 05.07.2019, 16:44
Do pudła na kilka zim, kajdany na nogi i dopiero wtedy niech odrabia. Inaczej będzie się migał od roboty i dalej robił swoje.

Pozostałe