Zalane ulice Lubania

  • 13.06.2019, 10:40
  • red.
Zalane ulice Lubania
Podziel się:
Oceń:
Intensywne opady deszczu, które od wczoraj przechodzą nad Lubaniem, ujawniły kilka zaniedbań, które wyglądają na wieloletnie. Co ciekawe wszystkie problemy pojawiły się na niedawno remontowych drogach.

Od kilkunastu lat zgłaszam, że mnie zalewa i nikt nie potrafi tego naprawić, nawet nie naprawiono tego przy remoncie drogi, który niedawno był robiony – mówi nam właściciel jednego z budynków przy ul. Łużyckiej w Lubaniu, który od lat zalewany jest wodą spływającą z ulicy Zawidowskiej i drogi przy garażach sąsiadujących z budynkiem. - Sąsiad odgrodził się murem, a mnie woda wdziera się do domu. – usłyszeliśmy.

Jakby tego było mało woda tryskająca ze studzienek przy skrzyżowaniu ul. Zawidowskiej i Łużyckiej śmierdzi fekaliami. Niestety to nie jedyne miejsce, gdzie kanalizacja deszczowa łączy się z sanitarną.

Na Łużycką pod auto części zapraszam. Tu kupka wypływa, ze studzienki i zastanawia się czy już wejść mi do bloku – czytamy w jednym z komentarzy.

Od wczoraj wody nie nadąża odbierać również kanalizacja na ul. Armii Krajowej, Dworcowej, Rybackiej i Podwale. Mieszkańcy nie bez racji wskazują na wieloletnie zaniedbania dotyczące czyszczenia studzienek i kanalizacji deszczowej.

Burmistrza od lat informowano, że studzienki są zatkane i nie były czyszczone od czasów PRL-u. Jeżeli wystąpią szkody obciążyć za zaniedbania. - pisze inny z mieszkańców.

W obronie władz miejskich stanął radny Tomasz Otton - Nie zapominajmy o władzach powiatu. To, że droga znajduje się na terenie miasta nie oznacza, że jest w zarządzie miejskim.

Wszystko prawda, ale dziś rano głębokie kałuże tworzyły się na drogach wszystkich zarządców, więc nie do końca kupujemy to tłumaczenie.

Z naszych informacji wynika, że faktycznie tak jak piszą czytelnicy kanalizacja deszczowa na terenie Lubania, niezależnie od tego do którego z zarządców należy droga, nie była czyszczona od lat. Powód? Wysokie koszta takiego przedsięwzięcia, godzina pracy WUKO to koszt 280 zł. Biorąc pod uwagę, że nie były one czyszczone koszt udrożnienia jednej studzienki może sięgnąć nawet 500 zł.

Aktualizacja
Kolejne niedrożne studzienki, tym razem trzy sztuki przy ul. Gazowej 3 w Lubaniu.  Pani Annie dziękujemy za nagranie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

red.

Zdjęcia (17)

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adam
Adam 15.06.2019, 08:28
Ulica Zawidowska była sprzątana ostatni raz w 2017 roku! Studzienki całkowicie zapchane piaskiem. Zapraszam przed "stary szpital" - proszę zwrócić uwagę również na zachwaszczony chodnik!
Elektor
Elektor 14.06.2019, 17:49
No to Państwo Radni! Burmistrz zaniedbał swoich obowiązków, upominany od lat w sprawie czyszczenia studzienek palcem w tej kwestii nie kiwnął. Pozbawić na kwartał premii...!
Faustino
Faustino 14.06.2019, 16:21
https://youtu.be/IywMNXigI8E?t…
avanti
avanti 14.06.2019, 01:21
Narzekanie dla samego narzekania! Jakby czyscilo sie kazda studzienke to nie mielibysmy pieniedzy na pommniki rajcy i klechy!
Swoja droga to gdzie w czasie tej poteznej ulewy byla patronka Lubania snieta Maria Magdalena?!? Moze oredownicy jej "patronatu" by tak napisali jakies sprawozdanie- raport co tez takiego przez ostatnia kadencje (prawie trzy lata) dla Lubania uczynila.
Moze juz czas na nowego patrona?
Teresa
Teresa 13.06.2019, 21:37
Zalane ulice wcześniej czy później wyschną a co z zalanym Miejskim Domem Kultury? Byłam dzisiaj na zajęciach kiedy cała kadra ratowała zalane piętro budynku. Serce boli jak się patrzy na to, jak tak piękny budynek popada w ruinę.
Tenisista
Tenisista 13.06.2019, 19:30
Na czyszczenie nie ma kasy, poniewaz potrzebna jest na modernizowanie kortow na Kamiennej Gorze.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.06.2019, 16:33
Ul Rzemieślnicza pod wiaduktem też była zalana a droga w tym miejscu to nie wiadomo czy to j jest droga asfaltowa , czyy droga gruntowa a pan Otton wraz z panem burmistrzem jak mieli interes przed wyborami to interesowali się ulicą Rzemieślniczą tak teraz po wyborach ulica ta jest juź niczyja i tak chyba będzie aż do następnych wyborów brawo państwo radni brawo panie burmistrzu.
Obserwator
Obserwator 13.06.2019, 15:38
Burmistrz tak samo jak prezes Zgiuku grzeje swój fotel, kasa się zgadza .......to po co coś robić....jest dobrze jak jest...
dw
dw 13.06.2019, 14:29
Jedna studzienka wyczyszczenie to koszt 500 zł. Przecież można się dogadać z WUKO i zmniejszyć koszty robocizny. Do pracy też można zaciągnąć więźniów, a nawet pracowników zgiuk. Zrobić z tym porządek.
Zara
Zara 16.06.2019, 14:56
Skoro można tak wszystkich zaciągnąć do roboty to wskakuje do studzienek i zacznij czyścić
Nie Da Się
Nie Da Się 13.06.2019, 17:41
Tak,można tylko trzeba chcieć,a im (naszym włodarzom "adasiom-niedasiom") tak bardzo nie chce się chcieć.
Ela
Ela 13.06.2019, 13:02
Skandal, żeby radny na powiat zwalal winę
Grażyna
Grażyna 13.06.2019, 12:05
Fekalia na drodze!!!Co na to SANEPID???11
asdasd
asdasd 13.06.2019, 14:19
jak to co oblizują palce
tola
tola 13.06.2019, 11:56
Ciekawe, kiedy studzienki były czyszczone?
Bbb
Bbb 13.06.2019, 11:51
Stary problem powrócił, mamy burmistrza co stawia nam fontanny, wodne parki, a o ważnych sprawach dotyczących naszego miasta zapomina. Co na to prezes ZGiuk? Zabrało się świetlicę dzieciom, żeby wygodnie dupsko posadzić, teraz wypada ruszyć się, wyciągnąć słomę z butów i pomóc potrzebującym.
Mieszkanka
Mieszkanka 13.06.2019, 19:30
Drodzy moi studzienki jak fontanny strzelają strumieniem do góry. Czy to nie o to chodzi? Darmowe fontanny naszych włodarzy.
tola
tola 13.06.2019, 19:28
Może te studzienki z tryskającą wodą są elementami fontanny z parku, tyle, że terenowe, na innych ulicach?
N
N 13.06.2019, 11:26
To najpierw zrobić porządek a później wydawać 3mln zł na pierdół jaką jest plac wodny zabaw
MałaMi
MałaMi 13.06.2019, 14:04
Widocznie poza pierdołami nic konkretnego zrobić nie potrafią.
marian z zawidowskiej
marian z zawidowskiej 13.06.2019, 12:13
Za przeproszeniem w d... mają czyszczenie ja walczyłem o to 3 lata a pani z urzędu powiedziała na wizji lokalnej że udrożniona. wiec pokazałem następnego dnia zdjęcie że jednak woda nie wpada do studzienki tylko leci dalej... Szkoda słów .

Pozostałe