Debata kandydatów na burmistrza Leśnej

  • 24.10.2018, 21:35 (aktualizacja 25.10.2018, 19:21)
  • red
Debata kandydatów na burmistrza Leśnej
Podziel się:
Oceń:
Przed drugą turą wyborów, kandydaci na urząd burmistrza Leśnej podjęli decyzję o udziale w debacie. Zapraszamy mieszkańców gminy do wspólnego przygotowania pytań, które zadamy w trakcie debaty.

Na wstępie musimy wyjaśnić, że pierwszym założeniem Szymona Surmacza i Karola Kusibab było zorganizowanie debaty z udziałem publiczności w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej. O moderowanie spotkania poproszono dziennikarzy eLuban.pl i Telewizji Łużyce, jednak żadna z redakcji nie przyjęła tych warunków. Debata z udziałem publiczności z pewnością wywołałaby ogromne emocje, co mogłoby zaburzyć obiektywny przekaz. Dlatego, to redakcje postawiły wymóg przeprowadzenia debaty w warunkach studyjnych.

Podczas spotkania kandydaci, ich pełnomocnicy oraz przedstawiciel redakcji ustalili zasady debaty.

W pierwszej części kandydaci odpowiedzą na 10 pytań, wyznaczony czas na odpowiedź to jedna minuta. Pytania wybierzemy spośród tych, które nadeślą czytelnicy eLuban.pl oraz widzowie TV Łużyce.

W drugiej części każdy z kandydatów zada jedno pytanie swojemu rywalowi, tu również czas na odpowiedź wynosił będzie jedną minutę.

Na zakończenie każdy z kandydatów otrzyma 1 minutę i 20 sekund na własną wypowiedź, będzie to też ostatni punkt debaty.

Debata odbędzie się w poniedziałek, 29 października w studiu TV Łżyce, poprowadzą ją Małgorzata Małkowska z redakcji TV Łużyce oraz Tomasz Jurak z redakcji eLuban.pl. Emisja debaty nastąpi w tym samym dniu na portalach w/w redakcji.

W tym miejscu zwracamy się z prośbą do mieszkańców gminy Leśna, czytelników eLuban.pl oraz widzów TV Łużyce o przesyłanie pytań, na które chcieliby uzyskać odpowiedź od kandydatów. Spośród nadesłanych pytań redakcje wybiorą tylko te, które będą jednakowe dla obu kandydatów. Redakcje zastrzegają sobie prawo przeredagowania nadesłanych pytań.

Pytania prosimy przesyłać na adres [email protected] w tytule wpisując: Debata, czekamy na nie do 27 października do północy.

Wszelkie zmiany w w/w zasadach odbyć się mogą jedynie po trójstronnym zaakceptowaniu warunków.

 

red

Komentarze (183)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Banda
Banda 02.11.2018, 06:12
A Szymuś liczy nie na Kościół tylko na klinikę lalek buhahahahah
Zofia
Zofia 13.11.2018, 16:05
Ale 11 listopada był w kosciele
mniej niz zero
mniej niz zero 01.11.2018, 13:14
panie karolu uwazasz ze proboszcz zalatwi ci zwyciestwo to sie bardzo mylisz nie mieszaj mocherowych beretow bo jest ich coraz mniej opamietaj sie chlopie
Ble ble ble
Ble ble ble 01.11.2018, 09:55
Nie ma co ukrywać że w Synergii potrzebny jest audyt. Zyski jak na taką firmę mizerne , a jakość usług pożal się Boże. Gdyby zaczęli wykonywać usługi z należytą starannością to te zyski poszły by w ujemną stronę. Jak się oszczędza na wszystkim to jakimś kosztem ten zysk jest a porządki ? Sami sobie odpowiedzcie. Oprocz tego w powiecie tam gdzie ZGIUK Lubań wywozi odpady coś mi się wydaje, że są chyba tańsze. Tyle w temacie synergii. Nie ma pozwu o oszczerstwa to znaczy,że część prawdy w Szymona zarzutach jest. Tyle w temacie.

Szkoda tylko że kandydaci wyszli ładnie na zdjęciu przy stoliku, ale czy potrzebna jest walka na brudy? Lepiej dajcie konkretne wizje przyszłości Gminy a nie bicie piany. Dosyć mamy kłótni i zróbcie coś aby nadrobić te stracone lata pod rządem MM i PGR.

Wiem że jeden komitet jest blisko z SLD ale nie chcemy już czasów kiedy jeden drugiemu podaje nogę bo to nie cyrk. Czy nie można żyć w zgodzie?

A odnosząc się do treści kogoś ze.Swieradowa co na yt prezentuje mysli - jak rozwinąć gminę nie zadłuzając jej ? Świeradów się zmienił w oczach. Jest tam co robić, i latem i zimą.
evena
evena 01.11.2018, 08:01
Zadziwia mnie jak ludzie w słowach sączą nienawiść i zawiść wobec siebie. Niby społeczeństwo na poziomie, po prawdzie to jak zwierzęta. Niektórzy pokazują swoje prawdziwe oblicze - szkoda że tylko w internecie.
Mieszkanka Gminy
Mieszkanka Gminy 02.11.2018, 14:32
Bardzo proszę nie obrażać zwierząt.
Aut
Aut 31.10.2018, 19:34
Smutna taktyka wyborcza Szymon.aut
Banda
Banda 31.10.2018, 17:38
SZYMON kłuci ludzi w lesnej i oczernia synergie precz z nim
co ja tutaj robię
co ja tutaj robię 31.10.2018, 16:20
Mam wrażenie, że niektórym w Leśnej się coś pomyliło. Zachowują się tak, jakby zamiast głos na kandydata chcieli oddać za niego życie. Walczą jak na wojnie, wyciągając wszelkie możliwe argumenty. Ci, którzy piszą o sobie, że są najbardziej atakowani tak naprawdę sami atakują, chociaż w dość podstępny sposób - rozpuszczając obrzydliwe plotki, wyśmiewając kontrkandydata i jego zwolenników. Ja to wszystko z przerażeniem obserwuję (czytam, słucham) codziennie i żałuję że to wiem, bo teraz będzie mi trudno lubić ludzi z Leśnej. Chyba dopiero teraz poznałam niektóre osoby. Mam wrażenie, że wszyscy są podstępni i pełni obłudy. Już mi wszystko jedno kto wygra - odechciewa mi się żyć w tym mieście.
Magik
Magik 31.10.2018, 15:08
Szymon nawet nie przeprosi państwa KUSIBAB napewno nie ma czasu bo na pkp projekt pisze Ha ha ha ha ha ha.Dobry magik
Joanna zna mnie Pan
Joanna zna mnie Pan 31.10.2018, 14:57
Panie Szymonie zawiódł Pan naszą rodzinę
Ba
Ba 31.10.2018, 14:00
Jaki wstyd kłamać ludzi szymon ciuś ciuś
Ola
Ola 31.10.2018, 13:48
PANIE SZYMONIE SKŁUCIC PAN LUDZI W LEŚNEJ I ODJEDZIE PAN STĄD JAK PANU NIE WSTYD
przyjaciel
przyjaciel 31.10.2018, 07:53
Panie Szymonie pana ulotki afera śmieciowa to żenada ,to za poprzedniej władzy już tak było czyżby mentor zapomniał .cała prawda jest taka i można sprawdzić który sklep ma swój kosz na śmieci ,a jeden sklepikarz co najwięcej krzyczy sam wyrzuca swoje firmowe śmieci do pojemników spółdzielczych a płaci za firmowe czyli odpowiedz już jest .Więc ludzie pomyślcie kto i po co miałby kraść śmieci .Panie Szymonie czy tak bardzo chce pan zostać burmistrzem że oczernia pan wszystkich a później musi pan im popatrzeć w oczy .NIE POZDRAWIAM
Bożena
Bożena 31.10.2018, 07:36
Karol wczoraj pokazał klasę brawo brawo !!!!!!!!!!!!! .
rtv
rtv 31.10.2018, 07:30
Karol nie ukrywa swojej wiary a Szymon ukrywa swoje prawdzie ja obiecuje ludziom rzeczy nie możliwe .Słowa szymona to tylko pozyskamy pozyskamy a panie S co będzie jak nie pozyskamy później powie pan ludziom sorry nie dało się.Żenada
Bartek
Bartek 31.10.2018, 14:59
Właśnie pokazał jaki z niego oszust i skłucił ludzi w lesnej .
Gość
Gość 31.10.2018, 18:51
Do szkoły marsz . Pisz poprawnie .
Wyborca z gminy
Wyborca z gminy 31.10.2018, 06:55
Oglądając wczoraj debatę Pana Karola śmiem mniemać, że jak zaprosił proboszcza to ma poparcie na górze. Ludzie skończmy ten czarnogród. Kościół nie ma prawa aby popierać, któregoś z kandydatów. Karol zastanów się co robisz? Tracisz dużo głosów.
Realistka
Realistka 29.10.2018, 19:00
Karol w porównaniu do Szymona poza szanowni państwo nie miał za wiele konkretów , uważam,że o fotel burmistrza powinien powalczyć w następnej kadencji po korepetycjach u Szymona
bgf
bgf 29.10.2018, 16:33
Brawo Karol mowil jak jest a nie cuda ktore ludzia obiecuje naiwnybmoze sie nabierZe
Aut
Aut 29.10.2018, 15:39
Dla mnie 6 do 4 dla karola
Tomek
Tomek 29.10.2018, 14:33
Śmieszne pan s obiecuje wszystko co ludzie chcą usłyszeć.
polka
polka 29.10.2018, 14:09
Debata nic nie zmieni ludzie już wiedzą na kogo głosować

Pozostałe