W Olszynie burmistrzem nadal Leszek Leśko

  • 22.10.2018, 15:31 (aktualizacja 22.10.2018, 16:52)
  • red.
W Olszynie burmistrzem nadal Leszek Leśko olszyna.pl

Podziel się:

Oceń:

W Olszynie o urząd burmistrza starał się jeden kandydat w związku z tym mieszkańcy brali udział w swego rodzaju plebiscycie. Leszek Leśko musiał zebrać przynajmniej 1075 głosów, aby zasiadać na fotelu burmistrza.

Urzędujący burmistrz otrzymał od mieszkańców swojej gminy o wiele więcej głosów niż było to potrzebne, z 1676 głosami uzyskał poparcie na poziomie 78 %. 
Komitet wyborczy Leszka Leśki uzyskał również większość w radzie i wprowadził do Rady Miejskiej Olszyny aż 11 radnych:

Nasza Gmina Olszyna

Wypych Wiesław Henryk

Repelewicz Małgorzata

Sarzyński Łukasz

Roszyk Ryszard

Januszko Stanisław

Kurczewski Piotr

Kondracka Mariola

Ostrowski Patryk

Grubizna Roman

Schindzielors Norbert

Sznajdrowicz Iwona

KW PLS

Okuniewicz Artur

Tertel Tomasz

KWW Dom

Lelko Marta

Kopiś Damian

 

 

red.

Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tobi
tobi 10.01.2019, 20:53
Powoli szambo się wylewa i nie zatrzyma tego nawet usuwanie komentarzy.
Mateusz - celnik, zdzierca podatków, ewangelista, święty
Mateusz - celnik, zdzierca podatków, ewangelista, święty 26.11.2018, 15:22
Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami. (Mt 5,10-12)
Number 1
Number 1 24.11.2018, 22:20
Bądźcie pewni, że mój Stańczyk coś dostanie. On jest zawsze za mną i wie co dobre! coś mu tam rzucę na pocieszenie. Może nową tabliczkę sobie powiesi, by poprawić swoje ego ?
Alfa i omega
Alfa i omega 22.11.2018, 21:43
Ciekawe jaką ciepłą posadkę dostanie Arturek G. na otarcie łez żeby pozostać przy swoim guru i dalej wystawiać mu laurki ?! Fama chodzi że na bank coś mu władca da...!
tobi
tobi 23.11.2018, 17:52
Władca dba o swoich....i tylko o swoich.
Jam jest alfą i omegą Olszyny
Jam jest alfą i omegą Olszyny 12.11.2018, 16:09
Kiedyś też był moim wrogiem, ale wiem jak z takimi postępować, żeby przeszli na właściwą stronę. Na szczęście on nie jest drogi i można go spokojnie przekupić za kilka ,, judaszowych srebrników ''. Teraz mnie wielbi i ubóstwia, a wszystkie te bzdury i mity możecie przeczytać za jedyne 2 zł w gazecie olszyńskiej ?
Przewodniczący pomidor
Przewodniczący pomidor 08.11.2018, 20:16
Dziękuję Bogu, że ta karykatura przegrała, wszyscy w gminie się cieszymy i z niego śmiejemy. A on dalej uważa się za kogoś po ukonczonym oxfordzie w biedrzychowicach
tobi
tobi 08.11.2018, 23:48
Ważne, kto otacza się takimi klakierami i komu to podnosi uczucie wartości.
Wielki sekretarz
Wielki sekretarz 05.11.2018, 21:05
Od teraz nazywajcie mnie Panem sekretarzem! Nawet tabliczkę powiesilem na drzwiach,ale wcale nie jestem zakompleksiony. Jestem wielki jeden z najlepszych na świecie. Wielki dziennikarz ze mnie co? Teraz liżę tyłek księdzu i będę kimś, chociaż sam jeszcze nie wiem dokładnie czym. PS oficjalnie gratuluję wygranej mojej konkurentce, ale naprawdę pozdrawiam ozięble!
Pierwszy sekretarz
Pierwszy sekretarz 05.11.2018, 21:03
Od teraz nazywajcie mnie Panem sekretarzem! Nawet tabliczkę powiesilem na drzwiach,ale wcale nie jestem zakompleksiony. Jestem wielki jeden z najlepszych na świecie. Wielki dziennikarz ze mnie co? Teraz liżę tyłek księdzu i będę kimś, chociaż sam jeszcze nie wiem dokładnie czym. PS oficjalnie gratuluję wygranej mojej konkurentce, ale naprawdę pozdrawiam ozięble!
Tobi
Tobi 30.10.2018, 11:16
Olszyna zostanie przemianowana na Taplary.Kto czytał Konopielkę wie o czym piszę.
Cenzura powraca?
M. Kondondracka
M. Kondondracka 28.10.2018, 10:24

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Mariola Kondondracka
Mariola Kondondracka 28.10.2018, 08:20

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Halina z PKP
Halina z PKP 24.10.2018, 16:13
O tak redaktorek G. to wierny sługa pana burmistrza ale może służyć każdemu kto mu zapłaci. Pamiętam jak przed laty prowadził bloga na którym obsmarowywał jak tylko się da burmistrza i jego poddanych. Muszę przyznać że wtedy dobrze mu to wychodziło i często gościłam na jego stronie. Niestety pewnego dnia z niewiadomych powodów nagle zmienił orientację polotyczną i nagle pokochał burmistrza i jego poddanych !Chodzą słuchy że podobno pokochał LL jak ten dał mu mieszkanie żeby zamknął buzię ? No ale to tylko plotki :) Jestem wierząca i bardzo drażni mnie jak ten napuszony fałszywy człowieczek udziela się w kościele na mszy i wielu ludzi też on drażni! Teraz podlizuje się nowemu dyrektorowi domu kultury i podobno szukają stażystki :) Myślę że A. ... (usunięto na prośbę zainteresowanego). Co do gazety to jej poziom jest żenujący i nie idzie czytać tego władzochwalczego bełkotu ale nie ma się co dziwić skoro pisze lokalny lizus któremu płaci lokalna władza !
Tobi
Tobi 25.10.2018, 00:42
"Burmistrz dał mu mieszkanie"-Swoje mu dał?Przydział mieszkań to odrębny ciekawy temat.
Ziomal
Ziomal 24.10.2018, 20:03
Pani Halino, sprawy prywatne nie powinny podlegać dyskusji na forum. Natomiast gminna czy miejska prasa, finansowana z publicznych pieniędzy, jak najbardziej.
Tobi
Tobi 25.10.2018, 00:38
Olszyna jest małą miejscowością więc sprawy prywatne zazębiają się z publicznymi i mają na nie duży wpływ.
Ziomal
Ziomal 24.10.2018, 04:27
Miejmy nadzieję, że burmistrz i RM zechcą zauważyć, że redaktor naczelny tworu o nazwie Gazeta Olszyńska (czyli głos księdza proboszcza w twoim domu) nie wszedł do rady. Więc chyba się jednak mieszkańcom Olszyny ta kato-propaganda a la TVP nie bardzo podoba. Do burmistrza nic nie mam i uważam, że w ogóle nie potrzebował takiej gadzinówki, żeby wygrać wybory.
Tobi
Tobi 24.10.2018, 11:37
Podobno Gazeta Olszyńska zmienia nazwę na Eden .Burmistrz stworzył ten twór ku chwale swojej i przyjaciół.
Jarek
Jarek 23.10.2018, 08:31
Kiedy w UM Olszyna przestanie śmierdzieć papierochami? Po otwarciu drzwi do urzędu ma się wrażenie, że wchodzi się do jakiejś speluny. Dlaczego pracownicy mają przyzwolenie na palenie w urzędzie?
z
z 31.10.2018, 15:05
Bardzo trafne porównanie.
Anka
Anka 23.10.2018, 07:27
Głupie docinki do ludzi którzy mówią prawdę o tym co się wydarzyło w Olszynie .Nie każdy obywatel ma predyspozycje by być politykiem..A starzy wyjadacze trzymają się mocno !!!!
hans
hans 30.10.2018, 11:20
Kilku wyjadaczy traktuje Olszynę jak prywatny folwark a mieszkańców jak parobków i tyle w temacie.
Olszynianka2018
Olszynianka2018 22.10.2018, 23:50
Nie mówmy o 80% poparcia, bo mieliśmy najniższą frekwencję w powiecie lubańskim, zaledwie 32,09% (wstyd, ale i też nic dziwnego). Ludzie już nie chcą oddawać głosów, bo wiedzą, że w Olszynie nic się nie zmieni, starzejące się społeczeństwo, które boi się zmian (nie wszyscy lecz wiekszosc). Tereny sprzedawane, układy, układziki. Cieszę się, że weszły nowe osoby do Rady, w nich siła - od nich wszystko się zacznie. Pozdrawiam
Jan
Jan 24.10.2018, 07:54
Trzeba było startować.wszyscy mają dużo do powiedzenia
Tobi
Tobi 23.10.2018, 14:19
Obawiam się że nic się nie zacznie.Zostaną wciągnięci w układziki .
do Olszynianki 2018
do Olszynianki 2018 23.10.2018, 12:48
W Olszynie zarówno Burmistrz jak i sześciu radnych , którzy weszli bez głosowania - nie miało kontrkandydatów. Taka sytuacja miała ogromny wpływ na frekwencję. Zechciej zwrócić na ten fakt uwagę.
Tobi
Tobi 23.10.2018, 14:17
W Olszynie ludzie wstydzą się być radnymi.Oczywiści nie wszyscy.
Tomas
Tomas 22.10.2018, 22:53
Człowiek z klasą na odpowiednim miejscu i tak powinno być można się tylko cieszyć ze mamy takiego człowieka który godne reprezentuje gminę gratuluję
Tobi
Tobi 23.10.2018, 14:09
Człowiek z klasą wie kiedy odejść.
a
a 22.10.2018, 22:36
Stary ledwie zipie a wy go jeszcze na burmistrza. Będzie trzy razy dziennie dosypiał w biurze a pod koniec kadencji to może i go karmić będzie trzeba
Tobi
Tobi 23.10.2018, 14:16
Gorzej z przewijaniem.
Wyborca
Wyborca 22.10.2018, 21:27
Tobi, to dlaczego ty nie kandydowałeś na burmistrza Olszyna? Wygrał byś w cuglach.
Tobi
Tobi 24.10.2018, 11:41
Szkoda stracić te 4,5 mln które obiecał Marszałek na adaptację nowego Urzędu Miejskiego.Jeśli nie wygra odpowiedni kandydat kasa może przepaść.
Tomcio Gigant
Tomcio Gigant 22.10.2018, 21:18
To po co głosujecie na Leśke przez te lata? Było trzeba nie głosować na niego. Ja się ciesze że radną została Iza Świderska bo nic nie zrobiła dla naszej ulicy. Była bo była. Dobrze że wszedł Artur Okuniewicz. Gratulacje
Olsza
Olsza 23.10.2018, 09:07
Zobaczymy co Artur zrobi dla naszej ulicy.

Pozostałe