Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk

Programy wyborcze dla Lubania. Plebiscyt 

  • 8.10.2018, 07:00 (aktualizacja 09.10.2018 21:08)
  • red./KWW
Programy wyborcze dla Lubania. Plebiscyt
Do wyborów zostały dwa tygodnie, dlatego czas najwyższy przyjrzeć się wyborczym obietnicom kandydatów na burmistrza Lubania. Rewitalizacja parku na Kamiennej Górze, remont Miejskiego Domu Kultury, kartingów i stadionu sportowego to stałe punkty wyborczych programów. Dlatego w jednym miejscu prezentujemy trzy programy wyborcze, które mają „kupić” głosy mieszkańców.

Kontynuacja rewitalizacji parku na Kamiennej Górze i zajęcie się odkrytymi sztolniami, remont Miejskiego Domu Kultury, stadionu piłkarskiego i stworzenie terenów rekreacyjnych nad Kwisą, rozbudowa sieci oświetlenia miejskiego, remonty miejskich traktów czy budowa ścieżek rowerowych to tylko kilka wspólnych elementów wszystkich trzech programów wyborczych.

Wczytując się jednak w każdy z osobna znajdujemy kilka indywidualnych propozycji, które wydają się dość ciekawe. Oczywiście nie analizując ich pod kątem środków potrzebnych do realizacji pomysłów.

Henryk Wójcik na przykład zapowiada zwiększenie środków na budowę i modernizację sieci instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz centralnego ogrzewania.

Witold Chojnacki obiecuje sfinalizowanie rozpoczętych wiele lat temu prac zmierzających do budowy zachodniej obwodnicy miasta, budowę odkrytego basenu na Kamiennej Górze (bądź Księginkach), lodowiska i rolkowiska na kartingach,  single track na poligonach. Proponuje również budżet obywatelski, obniżenie opłat za śmieci i przyjazną komunikację miejską, a dodatkowo kontynuację rewitalizacji starówki i murów obronnych.

Program Arkadiusza Słowińskiego to w większości kontynuacja rozpoczętych już programów, jednak i tu znajdujemy ciekawostki. Rozbudowa miejskiego monitoringu, stały lobbing na rzecz budowy dwóch rond na DK 30 oraz gruntowną przebudowę ul. Głównej.

Polecamy zapoznać się z programami, abyśmy za pięć lat mogli rozliczyć kandydatów z wyborczych obietnic. Proponujemy też małą zabawę – plebiscyt, w którym ocenicie przedstawione programy.

Na kolejnych stronach prezentujemy programy wyborcze kandydatów na burmistrzów Lubania.

red./KWW

Plebiscyt: Oceniamy programy wyborcze kandydatów na burmistrza Lubania


PropozycjaGłosuj
1 Program wyborczy KWW Łączy Nas Lubań Program wyborczy KWW Łączy Nas Lubań
187
17
2 Program wyborczy KWW OKW Lubań 2018 Razem Program wyborczy KWW OKW Lubań 2018 Razem
58
60
3 Program wyborczy KWW Henryka Wójcika Program wyborczy KWW Henryka Wójcika
37
42

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Philip
Philip Dzisiaj, 08:34
Plebiscyt to ustawka pod jednego z kandydatów. Czy wy naprawdę myślicie że tego nie widać? 😁
wyb
wyb Dzisiaj, 13:37
Widać poparcie, a w twoim wpisie parcie
Weronika
Weronika Dzisiaj, 13:26
Ja widzę tylko przewagę jednego z kandydatów i nawet się nie dziwię. Czas na zmiany w tym Lubaniu. Jak sondaże wygrywał A.Słowiński to jakoś nikt o ustawkach nie krzyczał. ELubań to niezależny portal, mało tego ma jakieś tam umowy z miasta, więc nie wierzę w ustawkę. A co na to Redakcja?
Zmartwiony wyborca
Zmartwiony wyborca Wczoraj, 13:55
A co zrobiła Pani radna Kaśka dla swojego okręgu? Nic. Ale za to zmieniła klub. Tylko gratulować sprytu. Za grosz wstydu.
Konusek
Konusek 11.10.2018, 20:53
Co zrobił radny P. Kardela przez te wszystkie lata (oprócz wrzucania co święta kartek z życzeniami)? Ulica Wyspowa bez nazwy – od lat nie ma znaku informującego o nazwie ulicy – nie każdy posiada GPS.

Krzaki na początku ulicy Wyspowej po prawej stronie, czemu mają służyć? Chyba za WC, bo nic do estetyki ulicy nie wnoszą. Kolejne krzaki - za posesjami nr 32 – 34 od strony Kwisy. Z roku na rok coraz wyższe. Z drugiej strony ulicy – kanał Młynówka także zarośnięta. Do tego co jakiś czas do kanału leci szambo, śmierdzi – interwencji radnego BRAK. Pół ulicy oświetlonej, od miejsca zamieszkania radnego ciemno aż strach iść bez latarki. Radnemu przeszkadzał krzaczek wyrastający na chodnik u sąsiadki, a nie widzi dachówek lecących na chodnik u Pana Januszka, w którego towarzystwie ogląda mecze Łużyc. Wstyd Panie (bez)radny Kardela.
Nie dla Arka
Nie dla Arka 12.10.2018, 09:27
Bo każdy aby na krzesło się dostać. Później już aby do kolejnej kadencji. Nie oczekuj na wyspowej rewolucji bo nieopodal powstanie fontanna zwana wodnym placem zabaw za 3mln zł i budżet to odczuje bo zamiast robić rok w rok małymi kroczkami to wszystkie inwestycje dziwnym zbiegiem rzuciły się na rok wyborczy - kiełbasa ? Czy budżet to wytrzyma?
Zobaczymy ile pozabiera się kasy klubom itp na 2019 r. Później cztery latka oszczędności i rok wyborczy znów wszystko na raz.
Życzę panu przegranej p.Arku
a p. Witak mam nadzieję że spotka się z przedstawicielami klubów sportowych :)
Chrome
Chrome 11.10.2018, 14:24
Redakcjio!dlaczego przez przeglądarkę Firefox nie można głosować?
Przedstawiciel klubu
Przedstawiciel klubu 11.10.2018, 10:22
Co burmistrz może powiedzieć o sporcie biegach kolarstwie? Aby się wypowiedzieć trzeba go najpierw trenować ,,no chyba że przed kapanią każdy jest aktywny,,.
Kluby od lat liczą na lepszą współpracę i wsparcie a jedynym pomysłem do rewolucji sportu Lubańskiego było by utworzenie jednego wspólnego klubu o wielu sekcjach , a co za tym by poszło ? Czy nie etat dla kolesiostwa? Dlatego nikt tego nie chciał.

Pan Witek jest pomiędzy sportowcami, jest aktywny , wie co to znaczy mimo wieku móc uprawiać sport, wie co to pasja i na pewno znajdzie lepszy język z klubami sportowymi. Bo sport to nie tylko pokazanie się na zdjęciu z dziećmi a możliwość i zachęcanie do niego od najmłodszych do seniorów niezależnie od dyscypliny.
Przynajmniej w tym środowisku ludzie są za Witkiem.
Po co nam sikawka za trzy miliony? A nie lepiej było by rozbudować np hale sportową z trybunami itd? Po co, bo dalej będą wytykać park wodny na kamiennej, a tak dostaną na Różanej
Rowerzysta
Rowerzysta 10.10.2018, 19:29
Szanowny Panie Burmistrzu.
Jeżeli coś się obiecuje, to przynajmniej w minimalnym stopniu się to robi. Nikt nie wymagał od Pana odrazu całej infrastruktury ścieżek rowerowych ale pomimo obietnic przez 8lat nic , zero. A wystarczyło robić coś małymi kroczkami.
Na pomysły tras na kamiennej również pozostał Pan bierny, obiecanki cacanki i tyle w temacie. No chyba że są plany aby te tereny sprzedać w prywatne ręce i trasy były by przeszkodą. Proszę zobaczyć jak Bolesławiec zainwestował w turystykę rowerową i się uczyć jak przyciąga się ludzi.
Wodny plac zabaw również strzał w kolano. Powstanie pluskawka za 3mln złotych a mieszkańcy nadal aby popływać spędzić wieczór w jacuzii czy na saunach będą zmuszeni pojechać do sąsiedztwa bo u nas nie Dość że mały, to brak brodzika, basenu rekreacyjnego i ciągle zajęcia, wiecznie wyłączona sauna zniechęcają z korzystania z basenu. Za 3mln zł można było zrobić modernizację pływalni. A tu? Taka kiełbasa wyborcza.
Niestety opinie w tym temacie wśród mieszkańców są na Pana niekorzyść co pokazuje również sonda. Ludzi się nie kupuje przed wyborami lecz na to się pracuje 4lata. Pan skutecznie od siebie odpycha. A czarowanie wyborcy jest niestety do czasu. Donald też jedną drugą kadencję czarował , że będzie zielona wyspa. Co było później ?
Bogdan
Bogdan 10.10.2018, 20:45
Słowiński jest najlepszym burmistrzem w historii Lubania
Gg
Gg 10.10.2018, 21:35
Arek odpuść już i nie pisz głupot
dobre
dobre 10.10.2018, 21:27
w czym? w obiecankach tak!
Rincewind
Rincewind 10.10.2018, 21:25
Jest najlepszym burmistrzem od 8 lat 😂
Tomasz
Tomasz 10.10.2018, 18:20
Potwierdza się zasada, że kto więcej naobiecuje ten jest bardziej chwalony. Panie Witku zapytam tylko skąd kasa na to wszystko? Chyba że przedstawi Pan tu harmonogram na ile lat Pan to rozłoży.
Gg
Gg 10.10.2018, 19:11
Aruś. Uspokój się. Wybory będą demokratyczne
_
eLuban 10.10.2018, 12:08
Można już oddawać głosy w plebiscycie dotyczącym programów wyborczych kandydatów na urząd burmistrza Lubania. W przypadku gdyby sytuacja się powtórzyła i nie było widać kciuków zanim oddacie głos, prosimy o sygnały w komentarzach
tomekxl
tomekxl 9.10.2018, 10:11
Samorządowcy też przyjęli zasadę że dwa razy obiecać to jak raz dotrzymać. Składanie kosztownych obietnic bez podawania źródeł finansowania jest opowiadaniem bajek, albo zapowiedzią zwiększania zadłużenia miasta.
Kwisaczek
Kwisaczek 9.10.2018, 09:46
Nie damy się nabrać na te ścieżki. Od lat się obiecuje powstanie nowych ścieżek i co się z tym robi? Gdzie one są bo jakoś ich nie widać. Koledzy z Kwisy mają pomysł jak je zrobić na kamiennej górze i co? Sam Pan od siebie odsówa ludzi takim zwodzeniem za nos. Nie chcemy Pana. Może inny kandydat lepiej to zrealizuje. Bo miłośnikiem rowerów to Pan raczej nie jest a świadczy o tym fakt że nawet się Pan na rajdzie rowerowym nie przejedzie z ludźmi zintegrować. Pan Zembik jakoś potrafił wsiąść na dwa kółka i krawat mu z szyi nie spadł a Pan? Widać którzy kandydaci są otwarci do ludzi.
O sporcie na pewno większe pojęcie ma Pan Chojnacki i prędzej porozmawia z mieszkańcami o pomysłach i mój głos pójdzie do niego.
Wituś jak dojdzie do debaty wypunktuj mu poprzednie programy które były tylko pustym słowem.
Janek
Janek 9.10.2018, 11:30
Trochę mu już wypunktował
(usunięto link)
Szkoda, że kampania głównie na facebooku się toczy
Janek
Janek 9.10.2018, 12:07
Szkoda, że usuwacie Państwo linki. Ale chyba mogę napisać, że kto ciekawy co tam było powinien wejść na you tube i znaleźć film pt. pinoLKO ?
Mark
Mark 8.10.2018, 22:30
Widać, że Chojnacki chce coś zrobić. Słowiński spoczął na laurach. Facebook-owy burmistrz.
_
eLuban 8.10.2018, 21:40
Faktycznie plebiscyt przestał działać, dlatego wyłączymy go do czasu zdiagnozowania i usunięcia usterki. Przepraszamy
k
k 8.10.2018, 19:47
Ustawka. Wcale nie można oddać głosu
Joanna
Joanna 8.10.2018, 19:03
„Oczywiście nie analizując ich pod kontem środków potrzebnych do realizacji pomysłów”- Wydaje mi się, iż analizuje się coś pod KĄTEM, a na KONCIE środki mogą być co najwyżej gromadzone. „Budowa singiel trucków na poligonach”- Czy naprawdę ktoś wpadł na pomysł budowy ciężarówek dla singli? Jeśli mieliście na myśli trasy rowerowe, to należałoby napisać SINGLE TRACK. Droga Redakcjo litości! Apeluję o większą dbałość o język!!!
_
eLuban 8.10.2018, 21:44
Dziękujemy za uwagi :) Poprawione
pp
pp 8.10.2018, 18:29
To jakaś ustawka redakcyjna. Nie ma możliwości oddania głosów.
Kolarz
Kolarz 8.10.2018, 18:11
Kto posiada poprzednie programy p. Słowińskiego?

Temat ścieżek rowerowych wraca jak bumerang zawsze gdy zaczyna się kampania wyborcza. Znamy te obietnice.
Więc panie Burmistrzu. Domniemam że ma Pan jaja aby tutaj odpowiedzieć ile kilometrów ścieżek rowerowych powstało podczas pańskiej kadencji?? Zapewne będzie cisza bo odpowiedź wiadoma.

Grupa pasjonatów dwóch kółek od lat ubiega się aby wykorzystać kamienną górę do zrobienia tras single track. Rozmawiając z nimi twierdzą że od lat słyszą deklarację i na tym się kończy. Takie zwodzenie z roku na rok. Jakie kroki pan poczynił w tym kierunku. Czy dał pan deklarację słowną że zostaną zrobione czy może stanowczo odrzucił pan ten pomysł?
Jeżeli ma pan jaja czekam na odpowiedź , jeżeli jej nie będzie to tylko potwierdzi pan że obietnice wyborcze ni jak się mają z rzeczywistymi inwestycjami.

A wszystkich zachęcam do porównania programów z 2014 i 2010 i wklejania tutaj niezrealizowanych obietnic.
Radzka
Radzka 8.10.2018, 16:46
Propozycje Pana Chojnackiego to chyba sny które nie są do spełnienia basen na kamiennej lub na Księginkach a czy ten Pan widział chociaż jak ten basen na Księginkach wyglada? Wszystko brzmi pieknie jak mówią papier wszystko przyjmie obiecanki cacanki a głupiemu radosć
Budowlaniec
Budowlaniec 9.10.2018, 08:37
Co za różnica jak wygląda? Przecież budowa i tak od podstaw. Chyba nikt nie wierzy, że cokolwiek da się wykorzystać.? Można rzec, że im gorzej tym lepiej, bo mniej prac rozbiórkowych i wyburzeń
Gg
Gg 8.10.2018, 17:17
Aruś za robotę się weź a nie piszesz
Jola
Jola 8.10.2018, 14:30
Ja czekam na kardiologia 2 lata. A prezes w najlepsze w wyborach mówi stałe to samo, winne NFZ. Dobre to po co rządzi szpitalem?
gość
gość 8.10.2018, 13:18
a ja czekam na fizjoterapię z NFZ, dlaczego płacę za zabiegi???????????? Ministerstwo Zdrowia też jest zaskoczone taką sytuacja< a tu obiecują, a podstawowych spraw nie można załatwić.
Romek
Romek 8.10.2018, 10:34
Może jednak warto podliczyć wartość finansową obietnic składanych przez kandydatów. Widzę, że jeden popłynął i to dobrze
Bożena
Bożena 8.10.2018, 12:02
Może wie skąd na to wziąć? Jakby nie inwestować we wszystko ze środków własnych, tak jak to ma miejsce teraz, tylko postarać się o środki unijne, to można by zrobić dużo więcej za te same pieniądze. To logiczne
Romek
Romek 8.10.2018, 10:48
Ktoś wie czy zachodnia obwodnica miasta miała łączyć się z DK 30 czy tylko z 357 na Zarębę?
Tytus
Tytus 8.10.2018, 15:00
W planach ma łączyć się z DK 30,pierwszy etap do 357 a później dalej.

Pozostałe